

































Totaal aantal Berichten: 15738
Geregistreerd: 16-05-2005
- Traction Avant 11B Forest
- Overig Peugeot 306 1.6 Cabriolet Saint Tropez
- Overig Volvo 240 DL estate
- Panhard Dyna Z1 ToutAlu
- 2CV 2CV6 Spécial
- Overig Volvo V60 T5 Inscription
- GS/GSA Special
Niet om perse gelijk te hebben, maar ‘standlichten’ branden toch altijd samen met de achterlichten?
Beste toen ik mijn mistlicht aan mijn DS deed heb ik stroom + ofgenomen aan verlichting van klokje,omdat het toch maar efkens aanlicht
bij de keuring kan dat niet veel kwaad,draad naar achter en zien dat je goede massa hebt.
groeten















Totaal aantal Berichten: 1452
Geregistreerd: 02-02-2007
- ID/DS DSuper LPG 5bak
- Xantia 1.8 16v Break
graddus schreef:Niet om perse gelijk te hebben, maar ‘standlichten’ branden toch altijd samen met de achterlichten?
Dashboardverlichting (klokje), stadslichren, achterlichten en kentekenverlichting branden altijd tegelijk.
Voor de lichtschakelaar te ontlasten heb ik relais toegepast zodat de lichtschakelaar slechte de relais schakelspanning schakelt, zonder relais krijgt de lichtschakelaar alle spanning van alle verlichting in en buiten de auto te verduren, wat best veel is als je het optelt.
Hier moet dan wel de verstralers worden afgeteld aangezien deze standaard al achter een relais zitten.
Remedie: relais toepassen verlengt de levensduur van de licht-schakelaar die zonder relais meer te verduren krijgt (naarmate je meer verlichting inschakelt), een relais is dus niet per se nodig.
Mocht je een (Nederlandse) auto met trekhaak hebben, dan ben je verplicht (alleen als je een mistlamp hebt), ook een mistlamp op een aanhanger te kunnen schakelen. Dit kan via pin 2 (?) van de stekker of via een afstandsbediening. Meestal is pin 2 permanent op plus aangesloten om zo stroom te hebben in de caeravan voor bijvoorbeeld de koelkast te laten koelen onderweg. Bij een nieuwere caravan / aanhanger met mistlamp zou dit dus betekenen dat de mistlamp continu aan staat als je dit niet verandert op je auto.
Ik weet echter niet hoe het zit met bijv. fietsendragers e.d en of dit bij de APK gecontroleerd wordt.
In Nederland is het misschien een idee je mistlamp aan te sluiten zoals je wilt en voor de APK te demonteren / monteren daarna. Je hebt wel kans bij een verkeerscontrole hiervoor een boete te riskeren.
Groetjes, Bart
DSuper 1.9 LPG blue d’ Orient 01-1972
Het enige wat ik in een andere auto zie is de reflectie van die van mij.
bogaard77 schreef:Dat mag zo niet. Je hebt hele fraaie mist lampen van Cibie, met mooi glas erin..
Bogaard,
welke mistlampen zijn dat ?
La Bombe Qui Tue : Noblesse oblige




Totaal aantal Berichten: 345
Geregistreerd: 21-08-2013
- ID/DS DS 23 IE Pallas BVH
kan iemand mij vertellen hoe het controlelampje van de mistlamp er origineel eruitziet, of het te bestellen is, of dat het gewoon door de verschillende dealers verschillend is toegepast, bij mij werkt alles en er zit een rond groen lampje in het paneeltje (mijn paneeltje is stuk en een warboel met sowieso 1 rond gat te veel), maar ik heb een perfect paneeltje kunnen scoren met nog maar 1 schakelaar erin, hier ga ik dus de rest van mijn schakelaars bij in monteren.
Voor mijn huidige controle lampje moet ik dus een nieuw gat boren, als dit niet origineel is, koop ik wellicht liever een origineel controle lampje, overigens denk ik dat mijn schakelaar ook niet origineel is, het is een standaard schakelaar van de DS, maar het plaatje is afgeplakt. Mijn schoonvader heeft voor de mistlamp een gele knop op zijn dashboard, dus ook weer totaal anders.
Hoi,
Als je in Belgie woont moet de controlelamp geel zijn. Bij de keuring deden ze hier moeilijk over. De afbeelding op de schakelaar lijkt op een stralende zon.
Groet Martin




Totaal aantal Berichten: 345
Geregistreerd: 21-08-2013
- ID/DS DS 23 IE Pallas BVH
de stralende zon is bij mij de binnenverlichting. welk plaatje staat er dan op de knop voor de binnenverlichting?














































Totaal aantal Berichten: 43403
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Er bestaan geen originele controle lampjes. Een ds is nooit met fabrieks mistlampen verkocht, dus er kan van alles gebruikt zijn wat te koop was .
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste




Totaal aantal Berichten: 345
Geregistreerd: 21-08-2013
- ID/DS DS 23 IE Pallas BVH
thanx, dan gebruik ik mijn huidige lampje, schakelaar is dus ook niet origineel geleverd..





























Totaal aantal Berichten: 10578
Geregistreerd: 21-04-2006
- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
Bij mijn weten moet het controlelampje in NL groen zijn. Belgie weet ik niet.
ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.




Totaal aantal Berichten: 345
Geregistreerd: 21-08-2013
- ID/DS DS 23 IE Pallas BVH
mijn lampje is groen



Totaal aantal Berichten: 185
Geregistreerd: 14-06-2010
- SM 2,7 Carb.
- C6 (2005-2012) 2.2 hdif exclusive
- ID/DS 23 injection electronique Pallas
- Saxo vts 1.4
- GS/GSA 1220 Pallas
- Xantia 1.9 TD Break
jantje1948 schreef:Belgie weet ik niet.
oranje in België voor mistlicht achteraan en groen vooraan.
Het controlelampje van het mistlicht heb ik mee in het instrumentenpaneel zitten. Op het originele controlelampenblok (laatste dashboard) is bovenaan en onderaan nog een plaats waar geen symbool op staat. Ik heb bij deze bovenste een oranje glaasje in gestoken en het lampje aangesloten.
Dat is de meest elegante oplossing. Hoe heb je dat gedaan op de printplaat tellerklok?
La Bombe Qui Tue : Noblesse oblige




Totaal aantal Berichten: 345
Geregistreerd: 21-08-2013
- ID/DS DS 23 IE Pallas BVH
C-Wawa schreef:jantje1948 schreef:Belgie weet ik niet.
oranje in België voor mistlicht achteraan en groen vooraan.
Het controlelampje van het mistlicht heb ik mee in het instrumentenpaneel zitten. Op het originele controlelampenblok (laatste dashboard) is bovenaan en onderaan nog een plaats waar geen symbool op staat. Ik heb bij deze bovenste een oranje glaasje in gestoken en het lampje aangesloten.
Dat klinkt interessant, wellicht ga ik dat ook doen, heb je dat oranje glaasje uit een ander tellerblok gehaald, of zelf iets gemaakt? dat deel waar alle glaasjes inzitten kun je dat ook verwijderen? ik heb het geprobeerd, maar had het idee dat het zou gaan breken als ik meer kracht gaf.



Totaal aantal Berichten: 185
Geregistreerd: 14-06-2010
- SM 2,7 Carb.
- C6 (2005-2012) 2.2 hdif exclusive
- ID/DS 23 injection electronique Pallas
- Saxo vts 1.4
- GS/GSA 1220 Pallas
- Xantia 1.9 TD Break
Ik heb deze inderdaad uit een ander tellerblok gehaald. Ze kunnen er in ieder geval uit.
Hoe het allemaal weer exact gegaan is weet ik niet meer precies. Is Inmiddels zo’n 14 à 15 jaar geleden.
Ik denk dat de printplaat een verbinding had met een van de stekkers.