Mijn XM 3.0 12v krijgt geen benzine.
Pomp vervangen door ander exemplaar echter geen succes.
Kan iemand mij vertellen vanwaar uit die pomp wordt aangestuurd?
Kan geen kapotte zekering vinden (ook niet onder de kap.)
Pomp is niet gezekerd.
Bij mij lag het aan de toevoerdraad( geel) naar de pomp ; die heeft een verbindingsstekker onder je dashboardkastje ergens , die was gecorrodeerd.
XM TCT Ambiance`94
Bedankt.
Kastje moet er toch uit voor de CV dus gelijk even kijken straks.
Staat er wel stroom op je pomp?
Zou `k eerst mee beginnen voor je de draad controleert.
XM TCT Ambiance`94
Ik herinner me de V6 12v van Arjan (toen van Marco), die eerst niet wilde starten. We concludeerden dat de benzinepomp niets deed, dus daar hingen we 12 volt aan. Dat hielp niks, en uiteindelijk bleek het een losse draadverbinding van het (aftermarket) alarm te zijn. De startonderbreker kon dus blijkbaar ook de benzinepomp aansturen.
Wat Harm schrijft klinkt mij bekend. Ik heb destijds dat alarm eruit gehaald en alle relevante draden weer doorverbonden (eerst schemaatje opgesnord natuurlijk). Dacht dat daar ook de aansturing van de pomp bij zat.
Storingzoeken is relatief makkelijk: contact aan en de pomp zou al moeten gaan draaien. Je hoeft dus niet te starten.
Een andere gedachte: zit je BDP-sensor los? Ook dan wil ‘ie niet starten. Ik lees namelijk niet dat je pomp het niet doet, alleen dat de dame niet start.
Wim,
Disciplus Simplex
breef schreef:Bedankt.
Kastje moet er toch uit voor de CV dus gelijk even kijken straks.
Breef, effe of-topic; wat voor probleem heb jij met je CV? Wat doet ze niet goed? PB mij anders maar aub.
Gr. Mike
Citroën: l’Art pour l’Art
Filmpje : 37 ans Citroën CX !!!
We hebben inmiddels vastgesteld dat zowel de orginele pomp als de aangeschafte vervanging beide blijken te zijn overleden.
De stroom toevoer blijkt in orde te zijn.
De orginele pomp wordt vandaag door iemand ontleed, mocht deze hem niet aan de praat krijgen dan zal ik moeten overgaan tot de aanschaf van een andere pomp.
Vraagprijs daarvoor liggen overigens ver uit een (40 tot 125 eur, allen 2e hands)
Bedankt voor jullie reacties en ik hou jullie op de hoogte.
Inmiddels via via een werkende pomp aangereikt gekregen uit een Xantia.
Deze wordt morgen overgezet in de XM behuizing, hopen dat het probleem dan opgelost is.
Bedankt voor het meedenken!
Gr
Jan
Da’s flink balen dat de vervanger ook defect blijkt te zijn
Nu ja, pomp uit- en inbouwen is ook niet zo moeilijk, dus ik verwacht morgen een jubelend verhaal
Wim,
Disciplus Simplex
Dat gaat zaterdag worden Wim, morgen helaas ff geen tijd.
Dan zaterdag een jubelverhaal
Wim,
Disciplus Simplex
Dat hoop ik wel
De dame loopt!
We hebben de pompmotor van de Xantia overgezet in de XM behuizing hetgeen wonder boven wonder paste (het blijft Citroën dus je weet nooit).
Eerste paar km gereden en het lijkt er op dat zowel de automaat als de motor in redelijk tot goede staat zijn. Eerste ontdekte euvel is een lekke kachelradiator maar dat is niet zo’n probleem.
Bedankt voor jullie adviezen.
Hou jullie op de hoogte van het verdere verloop met de dame.
Groeten
Jan
GEFELICITEERD BREEF!
Da`s een mooi Sinterklaaskado.
Groet,
Dirk
XM TCT Ambiance`94
Ook van mijn kant van harte gefeliciteerd!! Prachtig Sinterklaascadeau
Wim,
Disciplus Simplex