Ik heb een 2.1 injectie halfautomaat van 1970. Deze heeft de verveldende eigenschap zo rond de 1200 a 1700 toeren te beginnen met stotteren. Voor dit teorental en na dit toerental is het prima. Alleen is het wegrijden en optrekken in verschillende versnellingen rond dit toerental een ramp. Je wordt dan a.h.w. helemaal door elkaar heen geschut.
Ik zou het op prijs stellen als iemand zou kunnen melden wat dit zou kunnen zijn. Dan kan ik het misschien oplossen want op deze manier rijdt deze echt niet fijn.
Onmogelijkheden zijn te doen, wonderen duren iets langer.




Totaal aantal Berichten: 362
Geregistreerd: 03-01-2007
- ID/DS 23ei
- ID/DS ID 19P
dat kan van alles zijn
-vervroeging van je verdeler hapert
-slechte contacten in de gasklepschakelaar of in de 4 polige stekker
-matige verbindingen in stekkers die agv trilling minder contact maken
-vacuumdoos is defect
zonder inzicht in het functioneren van het injectiesysteem is het vrijwel ondoenlijk om zo’n storing te vinden. Er zijn op internet diverse beschrijvingen van het systeem en mogelijke oorzaken van storingen, bv http://members.rennlist.com/pbanders/














































Totaal aantal Berichten: 43465
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Het lijkt mij verstandig om alles even in één topic te houden
http://www.citroen-forum.nl/forums/viewthread/205745/#1230424
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste