








Totaal aantal Berichten: 839
Geregistreerd: 11-02-2007
- ID/DS DS21 Pallas BVH
- ID/DS DS 23 IE Pallas BVH
mijn richtingsaanwijzers zijn een langzame dood gestorven. Knipperen ging eerst heel langzaam totdat zij doofden. Branden dus ook niet permanent.
Schakelaar eruit gehaald (21 67-er), schoongemaakt en ziet er prima uit. Enig idee hoe ik het circuit en de schakelaar het best kan testen ?
grtz


































Totaal aantal Berichten: 15757
Geregistreerd: 16-05-2005
- Traction Avant 11B Forest
- Overig Peugeot 306 1.6 Cabriolet Saint Tropez
- Overig Volvo 240 DL estate
- Panhard Dyna Z1 ToutAlu
- 2CV 2CV6 Spécial
- Overig Volvo V60 T5 Inscription
- GS/GSA Special
Ik neem aan dat er bij een DS ook gewoon een knipperlichtrelais achter zit. Ik denk dat deze de geest gegeven heeft.














































Totaal aantal Berichten: 43463
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Bij een oud model zoals getoont op de foto is de schakelaar meteen het relais. Dit gaat inderdaad dood. Ik sloopte dat inwendige relais er dan uit zodat de schakelaar alleen nog maar “schakelde” en monteerde een extern relais.
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste









Totaal aantal Berichten: 839
Geregistreerd: 11-02-2007
- ID/DS DS21 Pallas BVH
- ID/DS DS 23 IE Pallas BVH
Toch maar even een mailtje naar Huub in t Zand gestuurd, wellicht heeft hij nog een goed werkende
thnx





























Totaal aantal Berichten: 10299
Geregistreerd: 22-03-2005
- GS/GSA 1220 club break
- Overig Panhard 17 break
- GS/GSA X1
- ID/DS DS23H Pallas
- ID/DS ID20F break 21 5-bak
Club heeft ze nog nieuw, volgens mij.
Citroen!
Heb ik ook wel eens gehad. Misschien is het relais nog te redden:
De werking is heel simpel. Er loopt stroom door een bimetalen draadje (die lijkt nog heel te zijn op de foto). Dit draadje wordt warm, verandert daardoor van lengte en onderbreekt zijn eigen stroomkring, waardoor het weer afkoelt, weer contact maakt enzovoort. Dat proces herhaalt zichzelf - en dat ervaren wij als knipperen.
Als je het kartonnen dekseltje verwijdert dan zie je dat het draadje aan een minuscuul stelschroefje vast zit. Daarmee kun je de knipperfrequentie veranderen.
Als het draadje nog heel is dan zou je eens kunnen proberen hier wat aan te draaien. Overigens werkt het alleen behoorlijk wanneer het relais in de auto zit en is aangesloten. Het relais werkt sowieso alleen goed bij 4 werkende lampjes: gaat er één stuk dan gaat de frequentie omhoog. Sluit je meer lampen aan (bv een aanhanger) dan gaat de frequentie omlaag.
Succes














































Totaal aantal Berichten: 43463
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
O ja, nog wat: er horen 15 watt lampen in de knipperlichten. GEEN 21 watt!
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Trouwens, er is al best het een en ander over geschreven op dit forum.
Zoek even op ‘knipperlicht’.
Ik heb nog even een vraag: is het zo dat de richtingaanwijzer van de DS uit zichzelf naar de neutraalstand gaat na het nemen van de bocht, of moet je hem zelf terugzetten?









Totaal aantal Berichten: 833
Geregistreerd: 12-05-2006
- ID/DS DS 20 Pallas BVH
Bij mijn DS20 pallas uit ‘69 moet je dat zelf doen.
Bij mijn D Special van 72 ook en dat ben ik niet meer gewend. De oude Jag van 1969 gaat vanzelf terug. Ga ik maar een klein beepertje in het dashboard monteren zodat ik hem niet vergeet denk ik.





























Totaal aantal Berichten: 10632
Geregistreerd: 21-04-2006
- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
Zelfs bij een cx uit ‘89 moet je hem nog zelf terugzetten. Heeft ook z’n voordelen.
ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.









Totaal aantal Berichten: 839
Geregistreerd: 11-02-2007
- ID/DS DS21 Pallas BVH
- ID/DS DS 23 IE Pallas BVH
Volgens mij gold het niet terugkomen van de knipperschakelaar voor alle citroens waar ik tot nu toe in gereden heb (traks, id, ds, Cx,Visa, SM, GS iig en XM weet ik niet zeker meer)
De XM komt vanzelf terug naar neutraal.





















Totaal aantal Berichten: 2259
Geregistreerd: 28-04-2006
- CX 2400 GTi
- ID/DS DS 21 Pallas hydraulique
Typerend DS/CX ding. Lekker zo laten en aan wennen, het heeft inderdaad ook z’n voordeel op rotondes.