Dag allen,
Nog voor de koop van mijn DS wist ik dat het bouwjaar zoals vermeld op het kentekenbewijs niet klopte. De RDW heeft bij invoer in 1994 ingetikt 17 mei 1972 en dat moet zijn 17 mei 1973, zoals op de Carte Grise staat.
Door deze vergissing heb ik toch gewoon een oud blauw kenteken DH-60-58. En het is kosteloos hersteld.
Nu komt de APK eraan en vraag ik me af of het wel wijs was dat te laten veranderen.
Want 1973 wordt genoemd als jaar waarin niet alleen gele platen verplicht werden, maar ook als startjaar van de verplichte CO meting.
Klopt het dat die pas sinds 31-12-1973 verplicht is? Dan is er nameljk niets aan de hand.ZIjn er misschien nog andere APK eisen die aan het bouwjaar gekoppeld zijn?
Groet
Peter














































Totaal aantal Berichten: 43461
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
- gele platen zijn vanaf 01-1978 verplicht, niet vanaf 1973!!
- een 4 gasmeting is alleen verplicht voor MODERNE auto’s met kat en lambdaregeling vanaf ca 1995. Niet voor een DS!
- bij een DS wordt alleen het CO-gehalte gemeten vanaf bouwjaar 1974 en dat mag dan max 4,5% zijn.
- jouw auto is ouder dus is het Co geen eis.
Kortom: er niets, maar dan ook niets aan de hand..
Maar natuurlijk wil je wel dat het allemaal juist is, dus zou ik het co wel laten meten en rond de 2,5% af (laten) stellen.
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
volgens mij krijgen auto’s vanaf 1974 waarvoor een historisch kenteken aangevraagd wordt, wel degelijk een YB kenteken en die daarvoor een kenteken uit de D serie, nu A serie.
Een auto die in 1994 ingevoerd is en van 1972 was, kreeg een D kenteken, in dat jaar kreeg een jongere auto helemaal geen historisch kenteken maar een gewoon kenteken uit de gewone serie en die kregen later een verplichte gele plaat.
Later hebben ze het met de YB kentekenserie mogelijk gemaakt dat jongere auto’s alsnog een historisch kenteken kregen.
Zo heb ik het letterlijk van de RDW medewerker gehoord.
Omdat zij de fout bij mijn kenteken gemaakt hebben, hebben ze me bij wijze van uitzondering geen nieuw YB kenteken gegeven. Ze hebben slechts het bouwjaar aangepast en hoefde ik geen nieuwe platen te laten maken.
Ik geef weer wat de RDW tegen me verteld heeft. De meneer is namelijk helemaal het archief in gedoken om mijn keuringsbewijzen uit 1994 op te duikelen en daarbij kreeg ik dat hele verhaal te horen, vandaar.
Het CO2 laat ik uiteraard goed afstellen, maar er is weer een afkeurpunt minder.
Moeten trouwens aanwezige achteruitrijlichten kunnen branden? Die van mij doen het niet, en ik zoek dat nog wel eens uit, als het maar geen APK eis is.














































Totaal aantal Berichten: 43461
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
De auto is van voor 1978, heeft een historich kenteken ( soort maakt niet uit) dus mag er blauw gevoerd worden.
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
En ja als er achteruitrij lichten op zitten (niet verplicht) dan moeten ze ook werken! Anders demonteren of repareren.
vandaag bij APK keuringstation wezen vragen over die achteruitrijlampen: ze mogen er op zitten en hoeven niet te werken.
Ik hoef ze niet te demonteren voor de APK, ook al doen ze het niet. Het was toen namelijk geen eis.