













































Totaal aantal Berichten: 43391
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
beetje afslijpen aan de zijkant en gaan.
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste














Totaal aantal Berichten: 1347
Geregistreerd: 03-02-2011
- ID/DS Pallas 2.3 carb BVM (Gebouwd in Zuid-Afrika)
Ik had om mijn HY ook van die gekke boutjes waarmee de versnellingsbak aan de motor vastzit.
Ik heb er een dop van een hele goedkope doppenset voor opgeofferd; dop (10?)heetgestookt en ovaal geknepen












































Totaal aantal Berichten: 25696
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Dit heet een wielewaal en is idd te koop bij chyparse. among others
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
Wielewaal, juist, die kende de verkoper wel bij de handelsonderneming aan de overkant van het water hier. Maar wel verhipte jammer, dat ie die nou net niet in de winkel had (ook niet heeft gehad trouwens). Dichstbijzijnde volgens hem 15 km verderop. Dat is mij nu net even te ver lopen.
Eerst maar een nieuw sleuteltje M6 gescoord net en nog even geprobeerd, maar nee, wil nog niet echt lossen. Je voelt de sleutel buigen, daar waar de vorige knapte. De andere bouten eromheen heb ik wel weer aangetrokken, die lossen toch wel. Dus maar weer evne terug naar iets anders, kruipolie… Dat erop gespoten, en nu maar geduld hebben… En da’s ook goed voor je karaktervorming volgens sommigen.
Over een uurtje amar weer proberen…
MVG, Peter
DS 23 ie Pallas 1973 Thuis zit ik slechter….
Wat is Citroën sleutelen toch formidabel!
Citroworld heeft ze ook liggen 6 en 9 mm, voor maar 27,50 euro. (+ de verzendkosten nog).
http://www.citroworld.com/tableaux/index.php?pageId=24&catId=208&returnId=208&itemId=302












































Totaal aantal Berichten: 25696
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Je kan er ook een klopje met de hamer op geven. Of met een brandertje heet maken.
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
















Totaal aantal Berichten: 1533
Geregistreerd: 26-06-2006
- Traction Avant 11BL
- ID/DS 23IE Pallas mech
- (Grand) C4 Picasso 1.8 Ambiance
lucky schreef:Citroworld heeft ze ook liggen 6 en 9 mm,
svp lezen als 6x9 mm
Du pain, du vin et… Citroën!
Citroen-forum.nl: ...omdat je Citroën nooit af is!
Ik zou die bout wel een mep met de moker willen verkopen… Maar ook daarvoor, geen ruimte….
Maar, met nog wat kruipolie, en het tikken met ene omweg, is de bout uiteindelijk los gekomen.
Daarna de rest eruit gedraaid. Nog wele ven prutten om het deksel op te tillen, maar uiteindelijk kon ik een blik werpen in de verznelingsbak.
Het glom mij tegemoet. Behalve rechts dan… Één en al ellende vrees ik. Gene glimmend metaal, maar een doffe schijf met glimmende uitsteekseltjes, maar er mis toch ook wel een brokje.
Niet te zien op deze foto’s, maar bij de één van andere tandwielen, die tegenover dit tandwiel ligt aan de rechterkant, eenzelfde soort verhaal. Dof metaal, met een stuk eruit.
En nou eens kijken of die foto gaat lukken.
In de preview zag het er goed uit..
En, wat zijn de punten van de jury? Even ene tandwieljte wisselen. hmm, kweenie of dat um wordt…
MVG, Peter
DS 23 ie Pallas 1973 Thuis zit ik slechter….
Wat is Citroën sleutelen toch formidabel!














































Totaal aantal Berichten: 43391
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Tja, een kenner laten beoordelen of het de gok waard is kan de moeite zijn. Ik heb met alleen een tandwieltje wisselen goede resulaten behaald hoor. Probleem bij jou is dus dat niet alleen het schuiftandwiel stuk is maar ook het andere tandwiel. Dan ben je aan de beurt: andere bak….
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Als ik zo’n foto zie krijg ik alsnog weer bepaalde gevoelens die ik liever probeer te voorkomen.
Ik lag rond 1970 op de bank te nappen, gaat de telefoon (het was kerstvakantie) en belt er iemand met een storing aan de CV installatie. Ik stap in de bruine DS met leer en halfautomaat en rijd weg met mijn slaperige kop.
Ik trek op in de eerste en schakel hem zo in de achteruit. Dat kon omdat er een kogeltje miste. Een enorme klap daar in het vooronder en ik was uitgereden. Andere auto geregeld, storing opgelost en in de vakantie de DS uit elkaar peuteren.
Die schakelvork die je daar bovenin ziet zitten schuift dat tandwiel vooruit met die twee borstweringen aan beide zijden en een daarvan was er compleet vanaf gerost door die vork. Hoe sterk is de hydraulische druk denk je dan.
Maar rond 1970 ging je even naar de sloop en haalde een andere bak voor 25 gulden. Een dag werk en hij reed weer.
Succes met je werkzaamheden, samen met dit forum gaat het wel lukken.
Dat ziet er naar uit zeg.
Ben wel erg benieuwd naar een foto van het andere beschadigde tandwiel, hoe erg dat is.
Voorzitter stichting DS-TT
http://www.ds-tt.nl
Citroen Expert ( niet zelfbenoemd), chef-werkplaats in Citroen garage in jaren 70, met het benodigde diploma
Chef werkplaats SOS Noodgarage ICCCR 2016
Auto’s: GS birotor, ID 21 f break, DS cabrio 4deurs, Ami6 berline,
Peugeot Expert Alibi camper
voor mijn Traction heb ik vorig jaar een gereviseerde bak moeten aanschaffen: 1200 euro, alsof je een emmer leeggooit….. maar ik had een kapot kroonwiel en pignon… en alleen die combinatie kost bij een Traction zo maar even een eurootje of 600. Mijn nieuwe bak kan wel weer 70 jaar mee, dus ik ga die niet meer vervangen. Als ik dit nog eens kon doen, zou ik echter een goede gebruikte kopen. Er zijn immers meer bakken dan DSsen, want dat is zo´n beetje het enige deel wat niet aan een DS roest… en uit elke sloper komt een bak
en ze zijn niet eens zo duur:
http://www.leboncoin.fr/equipement_auto/328898074.htm?ca=1_s
en
http://www.leboncoin.fr/equipement_auto/263368188.htm?ca=1_s
Vanavond zelf nog even beter gekeken in de bak.
Voor wie het nog niet wist, op het doffe metaal hebben de tandjes gezeten….
die glimmende streepjes, daar zat voorheen het dal tussen de tanden. Die zijn nu gepromoveerd tot hoogste top. Ook van het grote tandwiel er tegenover mist zeker 1 tand. Een paar andere tanden hebben ook iets te eten gehad zo te zien. Inderdaad, deze bak is aan de beurt. Ik zal de bak niet in eigen beheer gaan omruilen. Niet omdat ik niet wil, maar puur omdat het mij letterlijk aan goede ruimte ontbreekt. En tijd op dit moment, maar dat is niet het belangrijkste. Ik zou het prettig vinden om een ruimte te hebben voor 3 DS’en naast elkaar, wil ik deze klus met goed succes kunnen klaren. En nu zit ik in een pijpenla te wroeten, dat komt gewoon niet goed. Jammer maar is niet anders.
Ik hoop morgen nog een paar extra foto’s erbij te zetten.
En waar de restanten liggen van de tandwielen, ik denk onderin. Dus als ik de boel strakjes in elkaar schroef, niet verstandig om daarmee nog 1 meter te rijden naar mijn idee, en ook niet naar het idee van de garage.
MVG, Peter
DS 23 ie Pallas 1973 Thuis zit ik slechter….
Wat is Citroën sleutelen toch formidabel!








Totaal aantal Berichten: 759
Geregistreerd: 10-12-2006
- Xsara Break 1.6 16V
- C5 2.0 HDiF Break Exclusive
- ID/DS DS21 Pallas BVH
- ID/DS DS 23 Break bv5
Ach, daar zou je in noodgeval nog mee kunnen rijden, als je van te voren een zware sterke magneet tegen de onderkant van de bak monteert om los zwervend metaal vast te houden. In een harddisk zitten mooie platte magneten, héél sterk. Beter van niet natuurlijk, als je een autoambulance kunt gebruiken.
Waar zit je eigenlijk? Wie is je garage?
‘67 DS21bvh: “de nieuwe”
‘74 DS23 break, 5bak: poetsmobiel
‘05 C5 break: daghap / ‘02 Xsara 1.6 Break; voor de kids
ex ‘06 C5 2.0 HDIf exclusive break
ex ‘70 DS21ie, bvh, pallas: winterbak / rallywrak
ex ‘97 Xantia 1.9TD Break: total loss / ex ‘98 XM tct ambiance: stille zweef /
ex ‘72 DS23bvh: helaas total loss / ex ‘68 DS21bvh: sloper, ex-winterwrak / ‘00 Xantia 2.0HDi break/ ex ‘00 Xsara 1.6 Coupé
http://auto-onderdelen.marktplaats.nl/citroen-onderdelen/569604716-citroen-ds-voor-onderdelen.html?mpch=ads&rotid=5026-67575-20871-0
miss. als donor
DS 20 Pallas DY3 hydr.1972