Totaal aantal Berichten: 21
Geregistreerd: 05-01-2013
- C5 2.0 16V sedan caractiere
Even voorstellen.
In Oktober 2000 kocht ik mijn DS met als doel om deze volledig te restaureren en er mee te gaan rijden.
Ik heb er eerst een aantal maanden met de DS gereden om na het vinden van een geschikte plek de auto in een schuur van een fruitteler te rijden. April 2001 begon de volledig démontage tot aan het kale chassis. Nu bijna twaalf jaar verder, drie kinderen rijker, begint de DS weer te lijken op wat het moet gaan worden.
Op de volgende link een greep uit de voorraad foto’s met wat verschillende stadia. Ik waarschuw alvast verwacht niet zo’n mooi fotoverslag als een veelvuldig aangehaald forumlid presenteert. http://www.mijnalbum.nl/Album-UCPI8ILK-Foto’s-in-Rhenen-Foto’s-van-Auto’s-Citroën.html .
En dat is direct een tip voor degenen die ook een dergelijk project willen aanpakken. Maak maar een berg foto’s van alles, want wat bij démontage logisch lijkt en waar je verwacht het terug te vinden in het wph blijkt achteraf toch niet zo duidelijk. Toen ik met de restauratie begon had ik de pech te werken met een fototoestel met fotorolletje (weet je nog). Twee weken later bij het ontwikkelen. Was de helft van de foto’s niet zo bruikbaar. Onscherp of donker of .... Heeft me achteraf veel tijd gekost om vanaf een kaal chassis alles weer zo te krijgen als het hoort. Nu was het niet het doel om zo snel mogelijk weer te rijden, maar om lekker met de handen uit de mouwen te ontspannen na de dagelijkse drukte. En dus zoveel mogelijk zelf te doen.
Met behulp van zo nu een dan een check van een D(e)Skundige, en de daarbij nogal eens voorkomende dé- en hermontage ben ik blij met het huidige resultaat.
Voor nu zou ik willen vragen of iemand me kan laten zien met foto’s hoe een pallas-plafondrand vastgezet kan worden. Is me na die jaren niet zo duidelijk meer, en kan er ook niet veel over vinden op het forum onderdelenboek en wph.
Snap ik best, want wie een plafondbekleding wil vervangen doet dat normaal op een zaterdagmiddag… toch?
Ik heb twee soorten schuifklemmetjes. Met één soort heb ik de RVS-randen aan de zijkant vastgeklemd.
Op deze RVS–randen zitten beugels met rechthoekige sparingen waarin de klemmen van de bekleedde pallasrand vastgeklikt kunnen worden. 1 voor het achterste deel, en 1 voor het voorste deel.
Het achterste deel zit vervolgens geklemd onder het achterruitrubber (zonder klemmetjes??) maar hoe zit het nu aan de voorkant? Aan de weerszijden van de voorkant zitten op de pallasrand ook klemmetjes, maar in de dakrand zitten bij mij geen beugels waar deze ingeklemd kunnen worden.
Alvast hartelijk bedankt!
Beste,
Misschien helpt deze link op mijn site:
http://www.SPAM/@ds/fr_25feb2012.html
http://www.SPAM/@ds/fr_22jan2011.html
http://www.SPAM/@ds/fr_19maart2011.html
http://www.SPAM/@ds/fr_4sept2011.html
Succes ![]()
Totaal aantal Berichten: 9406
Geregistreerd: 25-05-2010
- CX break 2500 RD diesel 1986
- ID/DS pallas 1967
- CX Prestige 2400 1976
- CX 2200 diesel super
- CX 25IE automaat
- CX 2500 pallas diesel
Dat ziet er goed en grondig uit,
Knap dat je zo lang over iets kunt doen,de meeste mensen houden het geen 12 jaar uit.
Ik zelf heb daar ook geen geduld voor,vind vijf jaar lang zat.
Maar voor vragen en links ,kun je het beste effe bij JP kijken staat alles in
Succes met de laatste loodjes,
VgF
De boer is troef
Après cette énième cx
https://www.flickr.com/photos/126190970@N08/
http://www.citroen-forum.nl/forums/viewthread/223616/
Restauratie Prestige laagdaks, er is weer vooruitgang.
Nog even verder gezocht in de niet gepubliceerde foto’‘s, maar volgens mij bedoel je deze ook:

En het achterste gedeelte zit inerdaad onder het rubber van de achterruit.
Succes !
Totaal aantal Berichten: 43693
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70 Summum
- Overig Saab 96 V4
SPAM, ik mis de massadraad van je antenne naar je dakrand ![]()
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Totaal aantal Berichten: 21
Geregistreerd: 05-01-2013
- C5 2.0 16V sedan caractiere
SPAM, ik had jouw site ook al afgezocht. Het gaat om de bevestiging ter plaatse van de voorruit.
Hier zitten niet de beugels zoals aan de zijkant met rechthoekige sparing waar de klips op de pallasrand in klikken.
Kan ik bij jou ook niet uit de foto halen.
Ja mijn geduld heeft me gered. Had soms vreselijk de balen van de logica (of het te kort aan) van sommige dingen.
Zie ook dat alleen mijn redelijk moderne plastic citroen vermeld wordt en niet de DS?? Heb ze toch beide opgegeven onder “mijn auto’s”
Iemand een idee wat er misgaat?
Die zal ik dan eens moeten checken
, gelukkig is er makkelijk bij te komen. Ik laat je de uitslag vast wel eens weten ![]()
PintV schreef:SPAM, ik had jouw site ook al afgezocht. Het gaat om de bevestiging ter plaatse van de voorruit.
Hier zitten niet de beugels zoals aan de zijkant met rechthoekige sparing waar de klips op de pallasrand in klikken.
Kan ik bij jou ook niet uit de foto halen.Ja mijn geduld heeft me gered. Had soms vreselijk de balen van de logica (of het te kort aan) van sommige dingen.
Zie ook dat alleen mijn redelijk moderne plastic citroen vermeld wordt en niet de DS?? Heb ze toch beide opgegeven onder “mijn auto’s”
Iemand een idee wat er misgaat?
Dit is de bevestiging bij de voorruit… het zijn losse metalen delen die je met een tweetal clips vastzet aan de zijkanten van het metalen gedeelte.

Totaal aantal Berichten: 21
Geregistreerd: 05-01-2013
- C5 2.0 16V sedan caractiere
Ben weer neit snel genoeg met posten. Ja SPAM, die beugels mis ik.
Kijken waar ik die kan vinden. Bedankt!
Graag gedaan en succes met je werkzaamheden.
Totaal aantal Berichten: 1533
Geregistreerd: 26-06-2006
- Traction Avant 11BL
- ID/DS 23IE Pallas mech
- (Grand) C4 Picasso 1.8 Ambiance
PintV schreef:Zie ook dat alleen mijn redelijk moderne plastic citroen vermeld wordt en niet de DS?? Heb ze toch beide opgegeven onder “mijn auto’s”
Iemand een idee wat er misgaat?
De DS in ‘mijn citroens’ bij ‘status’ als ‘dagelijkse auto’ instellen.
Du pain, du vin et… Citroën!
Citroen-forum.nl: ...omdat je Citroën nooit af is!
Wauw, knap dat je jezelf de tijd gegund hebt er zo lang over te doen. Mijn geduld zou al lang op zijn.
Het ziet er naar uit dat je al bijna kan rijden, klopt dat?
Totaal aantal Berichten: 1234
Geregistreerd: 19-08-2007
- ID/DS Dsuper5
- DS 5 Sport chic hdi160
- XM V6.24 Exclusive (serie 2 met ZPJ4 3.0)
- SM 2,7 Carb.
Net even je foto’s bekeken.
Je hebt er dan wel 12 jaar over gedaan maar als je iets deed deed je het wel goed
Het ziet er mooi uit en met dit dashboard een leuke uitvoering.
Suucces Peter.
Totaal aantal Berichten: 21
Geregistreerd: 05-01-2013
- C5 2.0 16V sedan caractiere
Het is nog een kwestie van bumpers polijsten, voorschermen, motorkap afstellen, laten strakmaken en spuiten (nog tips voor goede spuiters in de regio Rhenen/betuwe?), nieuw interieur en verder alles opbouwen (ramen, rubbers sierstrips enz). Hij is al rijdbaar, maar heeft nog wel een fijnafstelling nodig.
Voor wat betreft het geduld is het ook een kwestie van niet meer tijd kunnen en willen investeren voor de hobby. Naast mijn werk, staat het gezin op nr.1 en dan
had ik nog meer bezigheden als vrijwilligerswerk e.d.. Dat maakt het toch makkelijker. Met daarbij het idee dat het sleutelen de hobby is en niet direct het rijden met de auto. Daar heb ik nu ook wel erg zin in overigens!. En dan al die kennissen die al jaren wachten met trouwen totdat die snoek nu eens klaar is :>).
Totaal aantal Berichten: 21
Geregistreerd: 05-01-2013
- C5 2.0 16V sedan caractiere
Voor de geïnteresseerden weer een keer een berichtje.
De auto is inmiddels gespoten in Gris Paladium AC108 met zwart dak AC200.
Echt super strak geworden en glimmen!!!
Holle ruimtes bewerkt RX7 en RX10 in de wielkasten.
Al het RVS gepolijst. Nu alle glimmers, rubbers ramen en deurbekleding aan het monteren
Voor de plaatjes: http://www.mijnalbum.nl/Album-UCPI8ILK-Foto’s-in-Rhenen-Foto’s-van-Auto’s-Citroën.html
Totaal aantal Berichten: 9406
Geregistreerd: 25-05-2010
- CX break 2500 RD diesel 1986
- ID/DS pallas 1967
- CX Prestige 2400 1976
- CX 2200 diesel super
- CX 25IE automaat
- CX 2500 pallas diesel
Dat ziet er zeer mooi en goed uit
VgF
De boer is troef
Après cette énième cx
https://www.flickr.com/photos/126190970@N08/
http://www.citroen-forum.nl/forums/viewthread/223616/
Restauratie Prestige laagdaks, er is weer vooruitgang.

