
























Totaal aantal Berichten: 6200
Geregistreerd: 23-03-2007
- C1 1.0 Collection
- Overig Toyota Auris Hybrid Touring Sports
Sinds afgelopen zaterdag mag ik mij, voor het eerst sinds ik 17 was, weer de eigenaar van een brommer noemen.
Ik heb een Mash Dirt Track gekocht. Dit in verband met de aanstaande verhuizing van mijn werkgever naar een nieuwe remise, net buiten de stad. Voor het leuke net te ver om te fietsen en met de auto is geen optie, want die kan ik na mijn werk niet meer kwijt hier. Het moest een moderne(re) brommer zijn in verband met de milieu-eisen in Den Haag en ik wilde geen scooter maar een schakelbrommer. Liefst had ik weer een Good Old Zündapp gekocht, maar die mogen hier de stad niet in.
Afijn, de Mash dus. Officieel is het een Franse brommer, maar de machines worden “gewoon” in China gebouwd. Misschien dat ze nog net in Frankrijk in elkaar gezet worden. Hoe-dan-ook, het is best een kekke machine, waarbij het frame tevens geschikt is voor een 125cc motorblok en het hele spul voelt dan ook erg stevig, robuust zelfs, aan. Dat geldt wat minder voor de elektronica, enige Gremlins zijn deze brommers niet vreemd. Die van mij werkt vrijwel helemaal zoals bedoeld, alleen de elektrische starter en de snelheidsmeter/kilometerteller doen het niet. De brommer is in augustus 2020 in Nederland op kenteken gekomen en heeft inmiddels zo rond de 13.000 kilometer gereden. De motor is een 49cc 4-takt met Honda-genen, maar dan nieuw gebouwd in China. Het blokje lekt niet, start redelijk goed op de kickstarter en haalt in originele trim 53 km/h (GPS).
Te doen is er ook wel een en ander. De starter en de snelheidsmeter dus, en verder behoeft het apparaat een onderhoudsbeurt. Olie, remvloeistof, klepspelingcontrole. En de carburateur afstellen want het ding loopt twee zo hoog stationair als de fabrikant voorschrijft. Overigens is het een Euro4 uitvoering, met lambdasonde en “geregelde” carburateur, als ik het goed begrepen heb. Het modeljaar na dat van mijn brommer heeft injectie met ecu en is Euro5. Het maximale vermogen is 2,85 PK bij 6800 t/min.
Afgelopen zaterdag heb ik de machine op het randje van Noord-Brabant opgehaald. Om meteen maar weer echt de feel voor zo’n brommer te krijgen heb ik besloten om hem niet met een karretje op te halen maar gewoon naar huis te rijden. Iets meer dan 70 kilometer en dat ging uitstekend. De machine ligt erg goed op de weg, remt meer dan prima en op constante snelheden is het aardig uit te houden qua lawaai. Wel is de vering erg hard (maar afstelbaar, de veren staan nu op de “harde” stand) en na ruim 2 uur heeft je achterwerk ook niet veel gevoel meer, maar dat mag de pret niet drukken.
Ik ben er blij mee en voorlopig uit de brand qua vervoer naar mijn werk. Hopelijk blijft het beestje het een beetje fatsoenlijk doen. De motortjes staan erom bekend zo’n 30.000 kilometer mee te gaan, daarna is het óf reviseren, óf vervangen van het blok. Of een complete nieuwe brommer kopen natuurlijk. Zoals het nu aanvoelt kan het spul nog wel even mee, is mijn indruk.





























Totaal aantal Berichten: 10527
Geregistreerd: 21-04-2006
- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
Ziet er leuk uit! Als een ouderwetse brommert.
ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.






Totaal aantal Berichten: 548
Geregistreerd: 23-01-2005
- Berlingo Berlingo 1.9D WJY DW8
Ahh; je hebt ook lang geleden? een Zündapp gehad, de degelijkste bromfiets ooit…
Citroen Berlingo 1.9D bestel uit 2004 nieuw, nu 290k km, en eigenlijk probleemloos..
Citroen Berlingo 1.6i Een ouwe Subaru Forester is toch beter…

























Totaal aantal Berichten: 6200
Geregistreerd: 23-03-2007
- C1 1.0 Collection
- Overig Toyota Auris Hybrid Touring Sports
Die 17 past er inmiddels (ruim) 3 keer in, ja

























Totaal aantal Berichten: 6200
Geregistreerd: 23-03-2007
- C1 1.0 Collection
- Overig Toyota Auris Hybrid Touring Sports
Het elektrisch starten bleek een momentje. Koppeling inknijpen deed ik al wel, maar de standaard moet óók worden ingeklapt, anders start ‘ie niet… Dat werkt dus weer. Samen met een nieuwe accu.
Wim,
Disciplus Simplex












Totaal aantal Berichten: 1160
Geregistreerd: 28-01-2007
- C5 2.0 16v Comfort
Chinees blok, maar wel met een lekker 4-takt roffeltje in de uitlaat!
Hobbymatig heb ik een Zundapp uit 1986 die net iets harder dan normaal gaat…...,brengt me iedere keer toch weer even terug naar de tijd dat ik 16 was.
Met z’n vieren in je Eendje.

























Totaal aantal Berichten: 6200
Geregistreerd: 23-03-2007
- C1 1.0 Collection
- Overig Toyota Auris Hybrid Touring Sports
Ja, herkenbaar, van die Dapp. Ik had destijds een GTS “50”... (maar eigenlijk een KS125 watergekoeld).
Het 4takt roffeltje is inderdaad erg leuk, helaas zijn de blokjes niet zo heel best van kwaliteit. Ik denk dat de mijne het beste er ook al heeft opzitten, maar een nieuw blokje kost ook niet de wereld. Waarschijnlijk ga ik dat wel doen, de rest is namelijk prima goed te houden. En dan heb ik voor de helft van de nieuwwaarde een uitstekende brommer.

























Totaal aantal Berichten: 6200
Geregistreerd: 23-03-2007
- C1 1.0 Collection
- Overig Toyota Auris Hybrid Touring Sports
Wat aan het aanklooien met de Mash. Stationair afgesteld op 2000 t/min. Met minder valt ie dood als je gas geeft. Op 2000 tokkelt ie mooi, je moet echter nog steeds een paar zwengels aan de gashendel geven bij optrekken. Vapour-lock kent ie ook, kwam ik achter na een paar minuten wachten bij een verkeerslicht…
Even een groot rondje gereden (zo’n 30 kilometer) en tot de conclusie gekomen dat de geregelde “Euro 4” carburateur maar moet wieberen voor een gewone. Die ga ik dus maar bestellen. De PZ19 standaardcarburateur met kabelchoke kost net niks bij Ali, inclusief een setje sproeiers ben je onder de 30 euro klaar. Op de terugweg naar huis nog een backfire ervaren. Zou niet moeten kunnen maar hij deed het toch (half gas/gas los/half gas enzovoorts achter een automobilist die niet kon besluiten waar hij heen wilde). Verder wil ie af en toe haperen bij rijden op toptoeren. Zo rond de 8-9000 vindt ie het lekkerst, en ik dus ook. Maar wellicht dat daar dus verbetering in kan komen met een normale carburateur. Al kan het ook aan de ontsteking liggen.
Last but not least de vervelende ‘piep’ bij het voorwiel opgelost: het spatbordje raakte nét de band… Soms is het simpel. Boutjes even vastzetten, het spatbord is met de hand omhoog en omlaag te bewegen…

























Totaal aantal Berichten: 6200
Geregistreerd: 23-03-2007
- C1 1.0 Collection
- Overig Toyota Auris Hybrid Touring Sports
Carburateur besteld, samen met een set sproeiers. Inmiddels al uitgevonden dat de PZ19 in combinatie met een 72 hoofdsproeier en een 30-35 stationairsproeier in principe goed af te stellen moet zijn; uiteraard is de bestelde carb een China-kloon van de bekende Keihin carburateur, dus ik hoop dat het ding een beetje fatsoenlijk gebouwd/gegoten is. Ik ben wel zo bijdehand geweest om de carburateur bij een NL aanbieder te scoren, doet het ding het niet dan kan ie eenvoudig retour afzender.
In Frankrijk ook tegen een (originele) nieuwe snelheidsmeteraandrijving aangelopen, dus die ook maar besteld. In Nederland zijn ze nergens te koop, vreemd genoeg. Ze gaan namelijk vaak stuk. Het is een pulsgever die in de naaf zit, ik vermoed een hallsensor(?) en die een puls geeft aan de digitale snelheidsmeter.
Als dit niet lekker werken gaat zal ik waarschijnlijk naar een analoog tellersetje gaan. Daar zijn sowieso de spullen beter van te verkrijgen.












Totaal aantal Berichten: 1160
Geregistreerd: 28-01-2007
- C5 2.0 16v Comfort
Lekker bezig Hilko!
Met z’n vieren in je Eendje.

























Totaal aantal Berichten: 6200
Geregistreerd: 23-03-2007
- C1 1.0 Collection
- Overig Toyota Auris Hybrid Touring Sports
Prachtig sleutelweer, dus ouderwetsch met den Moped aan de gang vanmiddag.
Dat ging, voor zover het rug en knieën betreft, boven verwachting goed.
Het pruts-sleutelen aan een brommer is weer even “wennen”
Afijn, de oude carb lag er zo naast en de nieuwe zat ook zo aan de gas- en chokekabel, maar toen kwamen de problemen.
Ten eerste past de nieuwe carburateur met geen mogelijkheid aan de luchtinlaatslangcontraptie. Ergerlijk.
Ten tweede past het bij de nieuwe carburateur geleverde “open” luchtfilter niet lekker ivm de chokebediening.
Maar uiteindelijk heb ik de zooi er natuurlijk wel gewoon tegenaan geknutseld…
Het zit erop, maar vraag niet hoe…
Daar zat het originele luchtfilter en ik ga die ook weer terugbouwen, met een passende inlaatslang. Nog even op broeden.
Maar goed: het zat er allemaal weer aan en op, dus starten maar! What could possibly go wrong, nietwaar?
Vaak doen ze het in een keer….
Nou, dat is een waarheid als een koe. Nadat de vlotterbak gevuld was liep het ding op de eerste tik van de starter. Nog best mooi ook zelfs.
In eerste instantie heb ik dus aan niets gedraaid, ik ben het blokje warm gaan rijden. Daarna heb ik volgens de wet van Bartje de carb afgesteld. Mengelstelschroef helemaal in, daarna 1,25 slag uit. Stationair bijregelen (op 1800 t/min ongeveer). Daarna zo hoog mogelijk stationair zoeken en weer bijregelen. Daarna een stuk gereden, waarbij opvalt dat de motor nu echt aan het gas hangt, vlot optoert, ook meteen naar stationair terugzakt bij gas los en dat het spul blijft lopen. Je kunt nu ook bij ondertoeren in 2 of zelfs 3 ‘gewoon’ gasgeven, de motor slaat dan niet af en smoort niet.
Bij thuiskomst nog even de bougie gelezen, en die was mooi grijs-bruin. Voorlopig lijkt het dus prima. Alleen het lawaai van het inlaatluchtfilter kan ik niet zo waarderen. Trekt veel te veel de aandacht. Oh ja, hij rijdt al makkelijk 50, voor meer had ik geen ruimte op de weg. Maar ik denk dat tegen de 60 er wel in zit nu, en dat is hard zat.