3 van de 3
 < Vorige 1 2 3
   
Een vierdehands C5 uit 2004 gekocht. Wrak of klassebak?
ZX1.4i
> 12000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Totaal aantal Berichten: 12638
Geregistreerd: 15-04-2004

- C5 1.6 HDIF
Gepost: 10 februari 2026 12:11 PM
  [ # 31 ]
Citroensmgz schreef:

Geen nood: Voor onze ongelovige thomas ZX1.4i

Beetje respectloos en onnodig die opmerking…

Profiel  
 
JW
> 2000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 2842
Geregistreerd: 18-12-2004

- C5 Aircross-Hybride
Gepost: 10 februari 2026 12:20 PM
  [ # 32 ]
Reisvlieg schreef:

.....
Dus het eerder omschreven omwisselen van HDD-SSD zou in het geval van de originele radio een nutteloze actie zijn?
......

Niet alleen nutteloos, het is onmogelijk.
Er zit immers geen HDD in een vroege/oude RT3…....

Groet,
JW

GÉÉN vragen via PB’s, daar is het forum voor Idea

Profiel  
 
Reisvlieg
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 78
Geregistreerd: 20-06-2018

Gepost: 27 februari 2026 04:44 PM
  [ # 33 ]

Zo, een klein berichtje over de C5. Ik ben vandaag bij Citroengarage/specialist geweest.

Zoals eerder vermeld, verschijnt na 1 a twee minuten rijden de STOP melding. De vorige eigenaar zei dat dit al heel lang zo is, en hij reed er gewoon mee door.

Bij de garage even LDS gecheckt, deze is iig op niveau. Remmen doet ie ook en de motor is ook nog heel, anders had ik wel een olielampje gezien zij die.

Verder is mij het volgende verteld:


de STOP melding die na 1 a 2 minuten rijden verschijnt komt waarschijnlijk van een kapotte stuurwielpositiesensor. Dit betekent waarschijnlijk een nieuwe COM2000. (zelf heb ik slechts nog een vaag idee wat dit voor een ding is)

Helaas geeft externe display geen info omdat de radio niet werkt. Info over de -STOP- melding zou waarschijnlijk hierin te lezen zijn, maar nu dus niet want radio stuk.

De specialist zij ook dat het wss niet veel zin heeft om de radio te vervangen voor een vergelijkhbaar type, omdat deze er, zoals hier al door jullie gesuggereerd, waarschijnlijk niet origineel mee geleverd is. (Zie foto, Peugeot-symbool)

Hij zei: als je een origineel bijpassende hebt, kunnen wij deze inprogrammeren.

Dus mijn vraag aan jullie: Er is een manier om te achterhalen welk type er origineel ingezeten heeft? Dan kan ik opzoek gaan bij een sloperij of marktplaats.

Groeten Reisvlieg.

Profiel  
 
Citroensmgz
> 4000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 4067
Geregistreerd: 21-11-2006

Gepost: 27 februari 2026 06:08 PM
  [ # 34 ]

De Com2000 is de module die achter je stuurwiel zit en alle commando’s van het stuurwiel en de stuurwielhoeksensor doorgeeft aan de “hoofdcomputer”, de BSI.

Over die radio: Haal hem er eens uit en maak een foto van de bovenkant ( waar het nummer 96533153XT staat, dan kunnen we wel zeggen of hij past.  Dat gaat over heb je een CAN/VAN radio nodig voor een series 1, die je hebt, en wat zit er nu in.
Dat het een Peugeot radio is maakt in principe niet uit, die zijn op de schakelaar met Peugeot na hetzelfde als die van een Citroen, het verschil zit hem in de instellingen van de software.
Maar dat zou je Citroen garage moeten weten.

To err is human, not to err is divine.

Profiel  
 
Reisvlieg
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 78
Geregistreerd: 20-06-2018

Gepost: 02 maart 2026 04:18 PM
  [ # 35 ]

Het was even prutsen, maar ik hem ‘m eruit gekregen. Hierbij een afbeelding van het etiket:


Ik hoor graag van kenners wat nu een handige volgende stap is.

Voor mij is behoud van originele radio niet zo belangrijk, als het geluid maar goed is.

Hieronder een afbeelding van een scherm van een C5 V6 2001 waaruit blijkt dat een niet-originele radio en werkend scherm in principe samen kunnen gaan.

Profiel  
 
Citroensmgz
> 4000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 4067
Geregistreerd: 21-11-2006

Gepost: 02 maart 2026 05:35 PM
  [ # 36 ]

Je hebt dus een RT3 N1 met can/van . Waarschijnlijk van een Peugeot 406 of zoiets, of ze hebben alleen het frontje veranderd.

Je zou naar een tweedehands RT3 N1 op zoek kunnen gaan, maar met de goede CD om de software te laden moet deze OOKin een Citroen werken, de garage moet alleen de VIN nog omzetten in de BSI. Anders blijft de radio piepjes geven… Er is hardware matig geen verschil tussen de Citroen en Peugeot versies van de RT3, RT3evo, RT4 en RT5.

Je vergelijking met de C5 uit 2001 gaat helaas niet op: Dat is een C5 met een monochroom scherm origineel zonder navigatie geleverd. En als er al een navigatie voor het monochroom scherm in heeft gezeten dan was dat een Siemens. De mate van integratie was toen nog niet zo groot als later met de RT3. Dat schermpje wordt niet aangestuurd via de radio. Bij de RT3 gaat alle informatie via de RT3 naar het scherm.

To err is human, not to err is divine.

Profiel  
 
Reisvlieg
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 78
Geregistreerd: 20-06-2018

Gepost: 02 maart 2026 05:55 PM
  [ # 37 ]

Okay dank voor je reactie.

Ik snap het idd van dat monochrome display. Dat ziet er idd alweer wat gedateerder uit dan die van mij (ook al werkt deze niet Razz ).

Beter modern dan dat het werkt denk ik weleens.

Maar zou ik dan deze radio niet door de garage “in kunnen leren”? Of is deze aantoonbaar stuk.

Als ik het goed begrijp zou ik deze radio in kunnen laten leren als ik de originele cd zou hebben? (die ik niet heb)

Klopt het dat ik een tweedehands werkende RT3 mét originele CD zou kunnen laten inprogrammeren?

Is er nog een mogelijkheid om dit zonder originele CD te kunnen?

 

Profiel  
 
Citroensmgz
> 4000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 4067
Geregistreerd: 21-11-2006

Gepost: 02 maart 2026 06:57 PM
  [ # 38 ]

Simpel gezegd:
Een RT3 can/van werkt niet zonder CD om hem op te starten. Die heeft geen intern vast geheugen genoeg voor de software.

En zoals al gezegd: Je hebt de CD rom voor de CAN/VAN versie nodig.

Als je hem aan de praat krijgt dan kan je garage hem denk ik wel configureren voor de C5.

To err is human, not to err is divine.

Profiel  
 
Reisvlieg
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 78
Geregistreerd: 20-06-2018

Gepost: 02 maart 2026 09:48 PM
  [ # 39 ]

Hoi Citroensmgz,

In een eerder bericht van je (9 februari) las ik dat je wellicht een benelux cd hebt die, als ik het goed las, ik misschien kan lenen?

Zou het met deze CD kunnen werken?

Ik vond op marktplaats deze, is dit een bruikbare?

https://www.marktplaats.nl/v/computers-en-software/navigatiesoftware/m2371337934-fiat-alfa-citroen-peugeot-cd-s-rt3-navigatie

Hoor het graag.

Profiel  
 
 
3 van de 3
 < Vorige 1 2 3
 
© Citroën-Forum 2003 - 2026 | adverteren
Facebook