Beste mensen
Ik ben bezig met het opknappen van de voor spatborden. Bij het demonteren zag ik dat er erg veel groene vloeistof(ik denk koelvloeistof maar vind het verschil moeilijk te zien ivm LHM vloeistof) op mijn rechter remschijf zit en om de versnellings bak heen. zowel links als rechts. Nu dacht ik als eerste aan het stuurhuis, Maar die is redelijk droog. Alleen op de plaats waar de stuurbuis op het stuurhuis zit gemonteerd is het aan de onderkant nat. Wat ik wel altijd heb dat is dat de pomp gelijk in werking treed als ik een bocht instuur. bij de radiateur is het wel droog aan de voorzijde aan de achterzijde heb ik nog niet gekeeken. Verder lag de aftap slang van de radiateur op de schijfremblokken. Is het mogelijk dat de kraan van de radiateur door zweet en de remschijf de boel door het compartement vernevelt? heeft iemand dit ook gehad?





















Totaal aantal Berichten: 2259
Geregistreerd: 28-04-2006
- CX 2400 GTi
- ID/DS DS 21 Pallas hydraulique
Als het LHM is komt het waarschijnlijk van de HD pomp af. Ligt het ook op het kleine uitstekende randje onder de pomp?












































Totaal aantal Berichten: 25739
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Als de waterdruk te ver oploopt kotst de radiator dat door het lekbuisje naast de vuldop eruit! dat loopt DOOR de kraan door het slangetje naar beneden.
Tip: Neem BLAUWE koelvloeistof. Ik ken iemand die de verkeerde groene vleoistof in zn radiator kiepte….
BTW: LHM stikt meer dan KVS. KVS is dunner/schraler.
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
Hallo beste mensen
@fluidphreak
Bij de hydraulische pomp ligt helemaal niets
@bogaard
Ik denk dan wel dat het kvs is want het is erg dun. Maar hoe hoort dan het afwater slangetje te lopen want hij eindigt nu precies op mijn remschijf en remblokken.
En als je stuurt begint gelijk de Hydraulische pomp te lopen Ik heb dit eigenlijk altijd als normaal beschouwd. Is dit wel zo normaal ?.












































Totaal aantal Berichten: 25739
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Het slangetje hoort langer te zijn en loopt langs je bak door de motorplaat naar buiten.
Als je pomp meteen aanslaat ‘trekt’ het stuurhuis veel druk, dat kan duiden op een versleten stuurhuis of op een lege voorraadbol.
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
Re: lekkage op remschijf
patri schreef:
ik denk koelvloeistof maar vind het verschil moeilijk te zien ivm LHM vloeistof(
Je moet hiervoor de oudste onderzoek methode gebruiken in de chemie, het organoleptisch onderzoek. Dit is kijken, ruiken en proeven.
LHM en koelvloeistof hebben beiden een zeer typische geur ( en smaak, een klein likje ga je echt niet dood van)
Voorzitter stichting DS-TT
http://www.ds-tt.nl
Citroen Expert ( niet zelfbenoemd), chef-werkplaats in Citroen garage in jaren 70, met het benodigde diploma
Chef werkplaats SOS Noodgarage ICCCR 2016
Auto’s: GS birotor, ID 21 f break, DS cabrio 4deurs, Ami6 berline,
Peugeot Expert Alibi camper





























Totaal aantal Berichten: 10299
Geregistreerd: 22-03-2005
- GS/GSA 1220 club break
- Overig Panhard 17 break
- GS/GSA X1
- ID/DS DS23H Pallas
- ID/DS ID20F break 21 5-bak
Re: lekkage op remschijf
Egbert schreef:patri schreef:
ik denk koelvloeistof maar vind het verschil moeilijk te zien ivm LHM vloeistof(
Je moet hiervoor de oudste onderzoek methode gebruiken in de chemie, het organoleptisch onderzoek. Dit is kijken, ruiken en proeven.
LHM en koelvloeistof hebben beiden een zeer typische geur ( en smaak, een klein likje ga je echt niet dood van)
Is koelvloeistof niet zoet? (Wel plakkerig in ieder geval).
Citroen!












































Totaal aantal Berichten: 25739
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Re: lekkage op remschijf
DriverD schreef:Egbert schreef:patri schreef:
ik denk koelvloeistof maar vind het verschil moeilijk te zien ivm LHM vloeistof(
Je moet hiervoor de oudste onderzoek methode gebruiken in de chemie, het organoleptisch onderzoek. Dit is kijken, ruiken en proeven.
LHM en koelvloeistof hebben beiden een zeer typische geur ( en smaak, een klein likje ga je echt niet dood van)
![]()
Is koelvloeistof niet zoet? (Wel plakkerig in ieder geval).
Yep! slecht oostenrijkse wittewijn smaakt net zo.
LHM brandt en KVS verdampt als je het verhit.
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
Van de week een nieuw stuk plaatwerk in een spatbord gelast. Het knipperlicht hing vast in roest en plamuur.Als ik het lampje van het knipperlicht wilde vervangen dan had ik gelijk de hele unit in de handen gehad. Het nieuwe plaatwerk word nu nog van de week gespoten
Vandaag ben ik weer bij de Auto zelf geweest. En ik heb de sappen geproefd. KVS is bitter net bitter lemon op het eind van de middag had ik al de radiateur leeg gedronken en ik heb nog wat LHM mee genomen naar huis voor bouilon in de groentesoep. Mijn conclusie is Dat hij koelvloeistof op de remschijven heeft gelekt. Eerst op de linker en later op de rechter omdat het diepste punt van de onderplaat aan de rechterkant zat. Liep dus ook KVS naar de rechter toe.
Ik heb de onderplaat gedemonteerd en schoongemaakt er lag wel voor 2 centimeter vuil en blubber op. Ik ben toen ook gelijk beland in een soort van argelogisch onderzoek. IK heb nu al een jam potje vol schroeven gevonden. De meest kon ik ook weer terug plaatsen. Maar ik heb nu nog een paar reserve onderdelen over. Maar alles zit weer goed vast.
groeten Patri
Overigens wat kan de oorzaken zijn als de waterddruk te veel blijft op lopen. Heb eens iets vernomen van een lekke kopaking,Maar zijn er ook andere oorzaken mogelijk.
Is het ook zo dat winters de waterdruk hoger oploopt dan zomers in verband met tempratuur verschillen?.
Groeten Patri























Totaal aantal Berichten: 4695
Geregistreerd: 26-08-2005
- SM 2.7 carb
- C3 1.4 HDI exclusive
patri schreef:Overigens wat kan de oorzaken zijn als de waterddruk te veel blijft op lopen. Heb eens iets vernomen van een lekke kopaking,Maar zijn er ook andere oorzaken mogelijk.
Is het ook zo dat winters de waterdruk hoger oploopt dan zomers in verband met tempratuur verschillen?.
Groeten Patri
zou net omgekeerd moeten zijn!! in de winter minder druk door het koudere weer en in de zomer meer druk door het warmere weer!
Helaas bij een proef rit toch nog verkeerde conclusie gemaakt.
De lekage komt niet vanaf de radiateur maar uit de remklauw.De rechter rem klauw en daarvan de linker cilinder lekt. Ik zit te denken om dus albeide remklauwen te reviseren en nieuwe remschijven met remblokken erop te zetten.
heeft iemand hier nog tips en truuks om de cilinder uit het huis te krijgen.
Bij mijn eend had ik een losse rempedaal met een los stukje remleiding erop en zo de cilinder eruit geremd.
Maar ik weet niet of de rem leiding van de eend zo op de ds remklauw past.
Vriendelijke groet Patri
Met een vetspuit op de onluchtingsnippel van de klauw pers je de zuiger er zeker en goed gedoceerd uit.
Elke weg leidt weer naar een andere weg
DS19MA
DS21 Pallas IEH
Peugeot 404
DS4
gehad: DS21M Pallas, Xantia 21TD Break, C5,BX’en, GSA, CX, 204’en, 304’en
Bedankt voor de tip als het niet lukt met de remcilinder van de eend dan doe ik de vetspuit truuk.
Ik ben vandaag met de remklauw bezig geweest.Helaas de hele tijd de wet van Murphy op bezoek gehad.
Ik heb eerst de aandrijfas gedemonteerd. met tripod huis Daarna heb ik de remblokken uit de klauw gehaald. Wat mij opviel was dat binnenzijde remblokken. Heel erg droog waren. Alls de remcilinder lekt dan zou ook de remblokken aan de achterzijde ook nat moeten zijn.
Nu twijvel ik weer wat het is. Ik heb toen de remzuigers met het rempedaal tegen de schijf aan laten drukken. Helaas kon ik zo nog geen O-ringen zien om de conditie zo ervan te bepalen. Wat ik toen in eenkeer had. Is dat de remleiding die rechter en linker kant met elkaar verbind begon te lekken. Misschien is dit ook de oorzaak. Bij het demonteren van deze remleiding nadat ik de wartel los had wilde de remleiding erniet uit. uitendelijk weer de remleiding vast gedraaid. Toen ik hiermee bezig was brak de remleiding plotseling af Precies bij de verdiking voor het rubberje die de boel afsluit.In de remklauw.Ik heb het metale stukje euit gekregen door een zelftapertje erin te draaien en te trekkken met een tang. Allen het rubbertje zit er nog steed in dat heb ik op dezelfede manier geprobeerd. Daarna heb ik hem afgeloten met een dikke schroef moet toch vervangen worden.
Daarna heb ik even de motor gestart. nadat ik een doek onder het stuurhuis gelegd heb.Ter hoogthe van de desbetrefende remschijf. en tien keer het stuurverdraaid van links naar rechts. De auto staat aan de voorkant op bokken. met de wielen los. Maar er is geen nieuwe olie op de doek terecht gekomen.
Wat ik nu wil doen is de remleiding vervangen door een nieuwe. En weer opnieuw te kijken of zo het probleem is opgelost.
Misschien wil er iemand woonachtig in de omgeving van Leeuwarden mij mischien met raad en daad bij staan om de lekage op te sporen.De auto staat echter wel gewoon buiten op plein. Ik had gehoopt dat het anders ging Maar ik kan absoluut niet rijden zo. de lekagec was al zo groot dat ik niet eens meer naar de loods wilde rijden 6kilometer verder op.
Heb je een oud type remklauw? Ik heb hetzelfde probleem, en alles kunnen verwijderen maar ik weet niet welke revisieset nu voor mijn type remplateau is.
Wel heb ik het advies gekregen de boel goed op te knappen, (en als de schrijf minder is dan 10 mm en de blokjes aan het op geraken zijn gelijk even meenemen, alles ligt toch uit elkaar.
Dus met de juiste revisieset en ATE vet de boel schoon weer in elkaar zetten moet de boel oplossen, zover ben ik echter nog niet.
heb je een foto van je rem, weet ik welke het is.
Harry