malle pietje schreef:Komt die lucht er uit als ik alleen de remmen ontlucht? Ik vermoed nameiljk dat alleen het remmen minder sponzig zal worden maar dat de rest van de lucht gewoon blijft zitten.
Nog maar een keer:
- met je remmen ontluchten, ontlucht je alleen je remmen.
- met gymnastieken (omhoog, omlaag, omhoog, omlaag) ontlucht je de veercircuits.
- tijdens normaal gebruik (sturen, draaiende motor) is het hoofdsysteem zelf ontluchtend.
MITS je hd pomp geen nieuwe lucht aanzuigt is het hoofdsysteem al lang ontlucht. Alleen is er nog wat lucht in de remmen achtergebleven die je dus seperaat nog even moet ontluchten.
De lhm is lekker vers dus dat zal het probleem niet zijn. Dat laatste dat je zegt is wel belangrijk, namelijk dat je verwacht dat alle luchtbelletjes niet meer verspreid zijn over de lhm.
Dus uit de remleidingen komt straks lucht omdat de remmen sponzig zijn, maar hoe zorg ik nou dat de lucht bij de stuurbekrachtiging eruit komt?
Sorry, je was me voor met je antwoord.
Dan moet ik extra goed controleren of de pomp geen nieuwe lucht aanzuigt, want de stuurbekrachtiging blijft haperen, zelfs na 2000km.
Magical box specialist! Read-out and reset your computer yourself!
malle pietje schreef:maar hoe zorg ik nou dat de lucht bij de stuurbekrachtiging eruit komt?
Ik wil het best nog wel een keer herhalen Dit is zelfontluchtend!!!
kijk uit Frank, voordat je het weet heb je Bokito achter je aan
gompy58 schreef:kijk uit Frank, voordat je het weet heb je Bokito achter je aan
Dat lijkt me wel wat, ben nog nooit in Blijdorp geweest!
Misschien loop ik op de zaken vooruit, maar dan moet ik toch goed controleren hoe het kan dat er nog steeds lucht in de stuurbekrachtiging zit. Misschien nog meer gymmen en nog meer sturen….
Magical box specialist! Read-out and reset your computer yourself!
malle pietje schreef:
Misschien loop ik op de zaken vooruit, maar dan moet ik toch goed controleren hoe het kan dat er nog steeds lucht in de stuurbekrachtiging zit. Misschien nog meer gymmen en nog meer sturen….
Jij doet de aanname dat er nog steeds lucht in zit. Maar op basis waarvan?
Omdat ie rottig stuurt? Ik denk helemaal niet dat er nog lucht in zit.. doordat het zelfontluchend is ben je dat zo kwijt (tenzij door een montage fout van de aanzuigslang er telkens nieuwe lucht in wordt gebracht).
De enige situatie waarin lucht ervoor kan zorgen dat je stuurbekrahctiging niet genoeg druk opbouwt en daardoor gaat haperen is dat de pomp dermate veel lucht hapt dat ie niet fatsoenlijk druk meer opbouwt. Dan merk je echter ook gelijk dat je drukregelaar blijft sissen en geen tik geeft.
De stuurbekrachtiging is van het “continue doorstroom principe”. Ofwel. in rust gaat de LHM stroom ongebruikt de retour in. Pas als je gaat sturen gaat deze tegendruk geven en moet de pomp echt arbeid gaan leveren.
De situatie als ik smorgen start is als volgt;
het stoplampje en het uitroeptekentje blijven branden, de auto komt niet omhoog. Na circa 1 minuut komt de auto (traag) omhoog en gaan de lampjes uit. Bij de eerste 2 a 3 bochten werkt de stuurbekrachtiging nog niet of maar half. Dat verdwijnt na een meter of 100 rijden. De debietregelaar tikt verder zoals altijd.
De reden dus dat ik lucht in het systeem vermoed is het trage omhoog komen, het branden van het lampje duidt op een drukprobleem ten tijde van starten tot uitgaan lampje, en het haperen van de stuurbekrachtiging is daar onlosmakelijk mee verbonden.
Tijdens het rijden heb je nergens last meer van. Pas als ik over 10 minuten weer in de auto stap is de kans groot dat het lampje nog (wat korter dan smorgens) blijft branden en de stuurbekrachtiging nog even hapert.
Magical box specialist! Read-out and reset your computer yourself!
Zaterdag hang ik de oude pomp er weer in, ontlucht ik m deze keer fatsoenlijk voordat ik de boel aanslinger, ontlucht ik daarna de remmen en blijf lekker gymmen, ik denk dat dat de beste oplossing is.
De pomp maakt overigens ook een gorgelend geluidje. Volgens mij is die gewoon niet goed meer, en had ik er met mn tengels vanaf moeten blijven.
Magical box specialist! Read-out and reset your computer yourself!
Hier gaat ‘t fout:
als de stuurbekrachtiging hapert, betekent dat dat er daar lucht zit.
Dat is een onjuiste veronderstelling. Dit kan liggen aan onvoldoende opbrengst van de pomp (kapotte pomp of een stiekum slippende snaar), een vervuilde debietregelaar of een niet goed functionerende /vervuilde drukregelaar.
Zoals marten zegt: het is “full flow” zonder dode einden dus lucht in dat gedeelte v/h systeem boeit niet.
De reden dus dat ik lucht in het systeem vermoed is het trage omhoog komen, het branden van het lampje duidt op een drukprobleem ten tijde van starten tot uitgaan lampje, en het haperen van de stuurbekrachtiging is daar onlosmakelijk mee verbonden.
Het druk-lampje staat los van het leveren van druk aan de stuurbekrachtiging.
als ze traag omhoog komt zit er bij de drukverdeler lucht.
Dat klopt gewoon niet.
“Fatsoenlijk ontluchten” kun je dus eigenlijk alleen maar door 1. de ontlastschroef te openen voor het starten, tegen het inslikken van lucht en voor het beter aanzuigen en 2. de remmen te ontluchten.
Ich bin ein Breaker
En het probleem is begonnen nadat ik de pomp had vervangen. Dus het begint er op te lijken dat enkel DE remmen nog last hebben van lucht en dat de rest misschien wordt veroorzaakt door de andere pomp?
De aanvoerslang is redelijk luchtdicht, daar valt niet zo gek veel lucht aan te zuigen.
Enfin, dat controleer ik zodadelijk voor de zekerheid nog even.
Magical box specialist! Read-out and reset your computer yourself!
als ze traag omhoog komt zit er bij de drukverdeler lucht.
Dat klopt gewoon niet.
“Fatsoenlijk ontluchten” kun je dus eigenlijk alleen maar door 1. de ontlastschroef te openen voor het starten, tegen het inslikken van lucht en voor het beter aanzuigen en 2. de remmen te ontluchten.
Da’s duidelijk. Dan betekent dat inderdaad wat ik in mn vorige post schreef.
Magical box specialist! Read-out and reset your computer yourself!












































Totaal aantal Berichten: 25715
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Pompen trekken ook lucht naar binnen langs de as. Monteer een bewezen goeie pomp!
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
Precies, hang die andere pomp terug, ontlastschroef open en starten maar.
Maar - kijk voor je begint ook goed of de snaar niet slipt - daardoor kun je wel eens sneaky iets hebben wat lijkt op een rotte pomp. Goed de streepjes op de snaar bekijken om te zien of ie regelmatig draait, niet slipt tijdens het aanspreken van de sb.
(ter info: de pompsnaar van mijn BX staat nu zo slap dat ie zo erg slipt dat hij soms heel erg traag omhoog komt, maar dat is omdat de snaar zo rot is dat ik ‘m niet durf te spannen - maar ja, tijd hè? En geen SB, dat scheelt ook)
SB leunt erg zwaar op de pomp & pompsnaar; als dat ook maar even niet mee wil werken dan merk je dat direct.
Ich bin ein Breaker
Bij een XM met de pomp bovenop en een normale v-snaar is dat trouwens prima te zien of hij slipt. Het is wel een punt van aandacht natuurlijk.
De symptomen die je beschrijft zijn exact hetzelfde als bij mijn GTI. Die verdenk ik dan ook van een slechte pomp