@Bunny en mechuccio:
Ik ben het absoluut eens. Maar je kennis betaalt zich wel enorm in de besparingen die je doet doordat je de garage niet hoeft in te schakelen.
Dat de BX heerlijk rijdt is een subjectief gevoel dat je belangrijk moet vinden. Als het je niet zoveel uit maakt of je vind het wel leuk maar niet essentieel, dan wordt het een ander verhaal.
Ach ja, autoliefde… een maat van mij heeft zo’n Volvo 245 polar uit 93. Ook een schitterende bak trouwens. Een karakterbak is het zeker. Het dashbaord werd 180 jaar geleden al toegpast in Zweedse vrachtwagens en de bumpers hebben ze geleend van tanks (althans zo ziet het eruit). Die auto rijdt gezapig, indirect maar uitermate comfortabel als je een “easy going” type bent.
Zelfs een perfect onderhouden BX zal je toch wel een keer in de steek laten, op een ongelegen moment. Als je een “echte” BX rijder bent, vind je dat dat moet kunnen (liefst niet meer dan 2x per jaar). Je ben wellicht wel geirriteerd (zo niet des duivels op het moment) maar het is snel weer vergeten.
De bestuurder van de perfect onderhouden Volvo zal nog maanden nodig hebben om de schok van een pechgeval te verwerken. Die heeft natuurlijk vanwege het oerbetrouwbare imago van zijn auto heel wat meer moeite om zoiets te verwerken. Dat geldt trouwens ook voor BMW rijders. Een Citroën rijder in het algemeen en de BX rijder in het algemeen zal het wat laconieker opnemen als de wagen hem een keer in de steek laat.
Inderdaad. Laatst zat ik met mama in de auto en ze zei opeens ‘wat is dat geklop?’ . Zei ik: “hopelijk niks te ergs zodat we nog thuis raken” Zij meteen in alle staten terwijl ik het wel zijn charme vind hebben
(net als toen we naar huis reden en ik in de file elke 10 minuten 5 minuten aan de kant moest om de motor te laten afkoelen -thermoswitch was kapot- )
Net als toen ik zonder remmen en vering naar de hersteller moest rijden (5km van thuis). Ik zat met het zweet in de handen maar toen ik hem de dag daarna weer mocht ophalen en naar huis reed dan was ik het inderdaad al vergeten.
Ik weet dus ook: geef mama geen BX want die zou daar niet graag mee rijden. Als bij haar Mazda (een Mazda 2) een lichtje aangaat (eender wel)dan gaat die meteen aan de kant staan en belt naar papa. Met zo’n mentaliteit moet je inderdaad niet met een BX rijden.





















Totaal aantal Berichten: 2255
Geregistreerd: 20-04-2004
- BX TZD Turbo
- BX 14 TE
- BX 19 GT
Met kleine kwaaltjes kan ik leven, af en toe een lampje die wat flikkert maal ik niet om. Maar laat de dame niet de euvele moed krijgen om mij hulpeloos te dumpen langs de kant van de weg, want dan krijgt ze geheid straf!! Er is er hier maar 1 de baas!
Of ik die baas ben valt echter nog te bezien…..
winnetou schreef:Maar laat de dame niet de euvele moed krijgen om mij hulpeloos te dumpen langs de kant van de weg, want dan krijgt ze geheid straf!!
Die van mij maalt er niet om. Lekkere straf (flink doorjakkeren) doet er niks en niet leuke straf (honderden kilometers 80 in de 5 rijden) maalt ze ook niet om.
De laatste keer (vorige week) stond ik met een lege accu in een parkeergarage op de belgische luchthaven. Dat was mijn eigen schuld (interieurlampje laten branden) maar ik beschouw het toch als waarschuwing omdat ik al geruime tijd verzuimde om hem weer eens een berutje te geven (nieuwe sapjes, filters). Alsof de duvel er mee speelt.
Er is idd maar 1 echt de baas.














































Totaal aantal Berichten: 43396
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
mpostma schreef:De bestuurder van de perfect onderhouden Volvo zal nog maanden nodig hebben om de schok van een pechgeval te verwerken. Die heeft natuurlijk vanwege het oerbetrouwbare imago van zijn auto heel wat meer moeite om zoiets te verwerken. Dat geldt trouwens ook voor BMW rijders. Een Citroën rijder in het algemeen en de BX rijder in het algemeen zal het wat laconieker opnemen als de wagen hem een keer in de steek laat.
Hé! Niks over BMW’s hé!
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
waterman771 schreef:Niks over BMW’s hé!
Ik heb nog in een BMW gelest en ik moet eerlijk toegeven: het reed bijna net zo goed als een BX.





















Totaal aantal Berichten: 2255
Geregistreerd: 20-04-2004
- BX TZD Turbo
- BX 14 TE
- BX 19 GT
Dat mag dan ook wel, een BMW van vergelijkbaar kaliber kost aardig wat meer centen.














































Totaal aantal Berichten: 43396
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Goed, laat ik het een beetje ontopic houden en de bmw (5-serie) eens onderhouds-technisch met een bx gaan vergelijken:
Ik rij nu bijna 11 maanden in zo’n ding. ( 36.000 km in die tijd) en laat ik je even vertellen dat ie net zo veel onderhoud nodig heeft als een bx van zo’n 20 jaar oud. Ik heb al van alles stuk gehad: van de waterpomp via de dynamo-ophangrubbbers tot aan de fusseekogels. Zo’n ding heeft ten opzichte van een bx eigenlijk maar één voordeel ( want stuk gaat ie dus ook…) en dat is dat áls ie stuk, je ‘m héél simpel én snel kunt fixen. Tel daarbij de meer dan uitstekende onderdelen voorziening ( van de sloop, via de specialist en de dealer tot aan de brezan) en de vrij lage onderdeel prijzen, en je weet meteen waarom ik bmw rijd en géén bx meer Maar stuk gaat ie
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste





















Totaal aantal Berichten: 2255
Geregistreerd: 20-04-2004
- BX TZD Turbo
- BX 14 TE
- BX 19 GT
Ik vind een BMW 5-serie (overigens een heerlijke auto) niet echt vergelijkbaar met een BX…... maar je punt is duidelijk, en ik geef je geen ongelijk.
Als ik het nu ga roepen is het de goden verzoeken, maarja laten we het erop houden dat ik al een jaar geen omkijken naar m,n bx heb gehad Terwijl ie bijna dagelijks gebruikt word in weer en wind
(Uiteraard krijgt ie dan wel binnenkort weer een onderhoudsbeurtje om het zo te houden)
Citroen CX2500D bj 1981
Renault 5 tl 1984
Renault 5 tl 1982
Vw kever 1200.1983
Chrysler grand voyager 3.3l v6 aut. 2003 (het moederschip)

























Totaal aantal Berichten: 6202
Geregistreerd: 23-03-2007
- C1 1.0 Collection
- Overig Toyota Auris Hybrid Touring Sports
Art schreef:Als ik het nu ga roepen is het de goden verzoeken, maarja laten we het erop houden dat ik al een jaar geen omkijken naar m,n bx heb gehad
Terwijl ie bijna dagelijks gebruikt word in weer en wind
(Uiteraard krijgt ie dan wel binnenkort weer een onderhoudsbeurtje om het zo te houden)
En daar zeg je het. Op tijd beurt geven doet alles. Een BX is best onderhoudsgevoelig maar wordt een ramp met achterstallig onderhoud.
Ik moet ook eerlijk bekennen dat ik nog nooit tegen een goed onderhouden BX ben aangelopen via MP en dergelijke; er kon altijd meteen minimaal voor € 500 aan onderhoud bij de aanschaf opgeteld worden.
Wij hebben onze bx meer dan 10 jaar gehad, 1 keer langs de weg gestaan met pech.
Verder altijd prima gelopen, met weinig onderhoud.
Misschien hebben wij geluk gehad, maar wij zijn zeer tevreden over de betrouwbaarheid, en hopen met onze nieuwe tgi dezelfde resultaten te bereiken.
@waterman.
Ik was op dat soort stangeriij niet serieus ingegaan
Kom niet aan mijn BX
Hilko16TZI schreef:Art schreef:Als ik het nu ga roepen is het de goden verzoeken, maarja laten we het erop houden dat ik al een jaar geen omkijken naar m,n bx heb gehad
Terwijl ie bijna dagelijks gebruikt word in weer en wind
(Uiteraard krijgt ie dan wel binnenkort weer een onderhoudsbeurtje om het zo te houden)En daar zeg je het. Op tijd beurt geven doet alles. Een BX is best onderhoudsgevoelig maar wordt een ramp met achterstallig onderhoud.
Ik moet ook eerlijk bekennen dat ik nog nooit tegen een goed onderhouden BX ben aangelopen via MP en dergelijke; er kon altijd meteen minimaal voor € 500 aan onderhoud bij de aanschaf opgeteld worden.
klopt dat is de reden dat ik al 8 jaar en 130000 km in dezelfde bx14 rijd
onderhoud en onderdelen 70 eu per maand allin
de citroen-liefhebber