De C5 Aircross PHEV van PeterHaa
peterhuppertz
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 12
Geregistreerd: 30-03-2009

Gepost: 03 december 2025 10:04 PM

Sinds vorige week maandag staat hier een C5 Aircross PHEV voor de deur. Citroën noemt ‘m Tijuca Blue, ik noem ‘m maar gewoon JW-groen. Mr. Green
‘t Is een tweedehandsje uit 2020. Vier jaar lang leaseauto geweest, tijdje stilgestaan. Bijna 110.000 km gelopen. Gezien onze jaarkilometers gaan we er vijftien jaar over doen om ‘m op twee ton te krijgen.

Brandstof te oud
Dingetje 1: omdat de auto een tijdje heeft stilgestaan, kreeg ik, toen ik probeerde op elektrisch over te schakelen, de melding “Brandstof te oud”.
Op zich een logische melding: als je een tank vol E10 te lang laat staan krijg ej dat. Ethanol is in hoge mate hygroscopisch, en zet graaag de waterdamp om in water.
Oplossing: flink leeg rijden en tanken. Als je van plan bent veel korte (elektrische) ritten te maken, tank dan E5, en niet teveel. Ik rijd ‘m tot in het rood, en vul ‘m dan voor de helft of zo.

De MyCitroën-app (mede voor @jw)
Die wilde ik toch wel graag aan de praat krijgen, in elk geval voor het vertraagd laden en voor het voorverwarmen.
Maar ja, die deed het niet.
Van Vliet in Woerden wist me te vertellen dat dat ook errug lastig is, maar ik moest in elk geval de software van het multimedia-systeem bijwerken, want die was wat aan de oude kant, en dan zou ‘ie het wel gaan doen. Maar daar moet je een werkplaatsafspraak voor maken, en dan zou ik eind december eens aan de beurt zijn.
Ja, hoor es, daar ga ik niet op wachten.
Dus maar eens gekeken naar die update-procedure. En wat bleek? Je downloadt een programma’tje dat uit de software (en de nieuwe kaarten) een USB-stick voor je formatteert en de software erop zet. Die stop je dan braaf in je draaiende auto. Bakkie erbij, en na een half uur was de software bijgewerkt.

Maar de MyCitroën-app ging het er niet van doen. Na beraad bij de Cintroën-klantenservice (het 0-800-nummer dat je in de app ziet), en na uiteen gezet te hebben wat ik had geprobeerd, zei de (zeer behulpzame) app-specialist op vrijdagmiddag dat ‘ie het dan moest escaleren (une intervention).
De dinsdag erna werd ik teruggebeld door een Vlaming die me vertelde dat de vorige eigenaar de auto niet in de MyCitroën-app had vrijgegeven. Dat had ‘ie geforceerd, en als ik de volgende dag weer een rit van, zeg, een half uurtje ging maken, zou het allemaal goed komen.
WELLICHT BELANGRIJKE HINT Hij raadde me aan om “de auto en de telefoon op hetzelfde WiFi-netwerk te hebben”. Dus als de auto een Internet-verbinding aanbiedt, dan de telefoon aan het WiFi-netwerk in de auto verbinden… of, wanneer de auto die functionaliteit niet heeft, de auto te verbinden met het WiFi-netwerk van de mobiele hotspot in de telefoon.
Zo gezegd, zo gedaan. Stukkie rijden dan maar… en bij de baard van de profeet, na een half uurtje hadden de MyCitroën-app en de auto zich aan elkaar voorgesteld, en een verbond gesloten.

Het enige dat ik nog niet kan is de auto voorverwarmen, maar ik kan wel uitgesteld laden vanuit de app. Dus dat werkt.

Waarschuwingslampje afstand houden cruise control
Dat ging gisteren aan, maar ook vanzelf weer uit. Is dat iets bijzonders?

 

Profiel  
 
JW
> 2000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 2724
Geregistreerd: 18-12-2004

- C5 Aircross-Hybride
Gepost: 04 december 2025 12:36 AM
  [ # 1 ]

Interessant verhaal over die koppeling, waarbij WiFi een belangrijke rol speelt.

Nadat bij mij de Telematica-unit in de auto, die voorzien is van z’n eigen SIM-kaart, uitgewisseld is voor een nieuwer exemplaar, werkt de koppeling niet meer.
Uit contacten die ik met de After Sales gehad heb, en ook uit berichten op het Franse Planète, maak ik op dat dit komt omdat de SIM-kaart van de nieuwe unit niet op de juiste wijze gekoppeld is met de Stellantis server.
Daardoor kan er geen heen-en-weer communicatie plaatsvinden.

Ik krijg wel de info van TomTomTraffic op m’n scherm, met alle file informatie alsook de “flitsers”. 
Maar communicatie tussen m’n mobiel en de auto via de Stellantis server lukt niet.
Het is bij mij dus niet mogelijk om met m’n mobiel via die server iets aan te sturen: geen “voorverwarming” via m’n mobiel, maar ook geen mogelijkheid om langs die weg het opladen aan te sturen
Dat gezegd zijnde, zal ik nog een keer proberen of het alsnog lukt op de manier die jij aangeeft, via WiFi dus.

Jij kunt nu dus wél het laden aansturen. Dat betekent dat er een heen-en-weer communicatie mogelijk is.
Dat je nu niet de “voorverwarming” kan activeren, is iets dat mij voorheen ook met enige regelmaat overkwam.
Soms kwam dat omdat de tractiebatterij niet voldoende opgeladen was, dan kan dat niet.
Maar andere keren was dat niet de reden, en ging het niet goed bij de Stellantis server en werd het activatieproces afgebroken met de melding: De opdracht kan niet worden voltooid.

Vraag: wat krijg jij te zien als je probeert dat voorverwarmen te activeren?
Ik krijg nu op m’n mobiel altijd te zien: Klimaat; Onderbroken batterij laag. Dat doet ‘ie al vanaf het moment dat de nieuwe Telematica-unit er in zit. En dat zegt ‘ie ook als de auto aan de lader hangt en volledig is opgeladen.

Groet,
JW

GÉÉN vragen via PB’s, daar is het forum voor Idea

Profiel  
 
JW
> 2000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 2724
Geregistreerd: 18-12-2004

- C5 Aircross-Hybride
Gepost: 04 december 2025 12:46 AM
  [ # 2 ]
peterhuppertz schreef:

.....

Waarschuwingslampje afstand houden cruise control
Dat ging gisteren aan, maar ook vanzelf weer uit. Is dat iets bijzonders?

Reed je op dat moment op de CC?
Dan kan dat gebeuren als er iemand invoegt, en de afstand dan te klein is.

Vraag daarbij: hoe heb jij de afstand van de adaptieve CC ingesteld?
Ik heb ‘m op “dichtbij” staan, maar ook dat is al een forse afstand Wink

Groet,
JW

GÉÉN vragen via PB’s, daar is het forum voor Idea

Profiel  
 
 
 
© Citroën-Forum 2003 - 2025 | adverteren
Facebook