





















Totaal aantal Berichten: 3422
Geregistreerd: 12-01-2008
- ID/DS DS 21 IE Pallas BVH
lopezdijkstra schreef:Hallo Mensen bedankt voor het meedenken! Een sleutelmaatje haalde dit uit de APK reglementen:
Het betreft hier artikel 5.2.51.
Personenauto’s moeten zijn voorzien van:
a. twee of vier grote lichten; Onderdelen a tot en met l.
b. twee dimlichten; Visuele controle.
c. twee stadslichten indien het voertuig na 30 juni 1967 in gebruik is genomen, dan wel twee of vier stadslichten indien het voertuig vóór 1 juli 1967 in gebruik is genomen;
(c) RDW (opgemaakt door RDW)Dit klinkt nogal tegenstrijdig als ik het goed lees…voor 1 juli 67 mag je vier dimlichten? Ik vermoed dat ze hetzelfde bedoelen als Chyparse?
Vóór 1 juli 1967 mag je vier stadslichten. Altijd maar 2 dimlichten.
Volg je hart, gebruik je hoofd.












































Totaal aantal Berichten: 25739
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Als je die kruiskopjes heb aangedraaid, altijd even met de moker een slag in het hart van je naaf geven. Dan ‘zet’ het geheel zich. kruiskopjes weer handvast. (of helemaal weglaten)
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
















Totaal aantal Berichten: 1533
Geregistreerd: 26-06-2006
- Traction Avant 11BL
- ID/DS 23IE Pallas mech
- (Grand) C4 Picasso 1.8 Ambiance














































Totaal aantal Berichten: 43466
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Ja, dat bedoel ik idd
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Mooie link met de traction! Gisteren het RDW gebeld en je moet inderdaad stadlichten hebben ook al komt je auto uit 1910 volgens de betreffende medewerker. Gisteren een duplo gepakt en daar een plaatwerk schaar in gestoken althans in de fitting. En had binnen één minuut een een opening waardoor de stadsverlichting die aan de Marchall fitting zit door heen kan schijnen. (bedankt waterman! ) Soms zijn dingen in het leven zo simpel op te lossen als je ze maar weet!
Nu maar wachten tot de papieren binnen komen en onze hollandse wegen is weer een DS rijker! Als ze goedgekeurd is zal ik gaan kijken of het vreemde rijgeluid al weg is? Tot die tijd ga ik natuurlijk wel de puntjes op de i zetten. Zoals gisteren heb ik een harmonica dak ingebouwd. Jeetje wist ik maar van te voren dat polyester zo kon jeuken. Gaf wel een leuk effect t.a.v. mijn kleurlingen status “Brun&rouge;”
Wat nog een puntje is; ik krijg geen beweging in de grote warm koud knop op het schutbord. Ik ga eerst kruipolie proberen maar mocht dat niet werken wat zijn jullie suggesties?














































Totaal aantal Berichten: 43466
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
De knop demonteren…
Neem het plaatje uit de knop, hier achter zit een moer. Moer losnemen. Water aftappen, slangen losmaken, kachelkraan losmaken van schutbord, uitbouwen en schoonmaken.
Het klinkt als “appeltje, eitje” maar je komt er vrij beroerd bij helaas….
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Vrij beroerd in ....Je moet onder de auto kruipen om er bij te kunnen achter het schutbord?
















Totaal aantal Berichten: 1533
Geregistreerd: 26-06-2006
- Traction Avant 11BL
- ID/DS 23IE Pallas mech
- (Grand) C4 Picasso 1.8 Ambiance
lopezdijkstra schreef:Vrij beroerd in ....Je moet onder de auto kruipen om er bij te kunnen achter het schutbord?
Kan je er niet bij met dat huishoudtrapje?
Du pain, du vin et… Citroën!
Citroen-forum.nl: ...omdat je Citroën nooit af is!
camemBert schreef:lopezdijkstra schreef:Vrij beroerd in ....Je moet onder de auto kruipen om er bij te kunnen achter het schutbord?
Kan je er niet bij met dat huishoudtrapje?
Was zo bang dat het er scheef in zou komen. want je hebt recht en je hebt optisch recht….gelukkig kwamen beide overéén…..