3 van de 3
 < Vorige 1 2 3
   
Handremblokken vernieuwen
Marten
> 900 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 912
Geregistreerd: 18-02-2005

Gepost: 06 april 2010 08:27 AM
  [ # 31 ]
Hydro schreef:

Het is gelukt!....

Gefeliciteerd!
Ik denk toch dat het feit dat je de handremkabel met die vreselijke veren niet volledig verwijderd hebt van de hr klauw, de oorzaak is dat je de klauw niet hebt kunnen lossen. Een handremkabel-tang is inderdaad een noodzakelijk stuk gereedschap voor deze operatie. Wat ook helpt: de spanning van de kabel halen met de stelmoeren aan het begin van de kabel, achter je linker voorscherm.

Maar mooi dat het gelukt is.
Vergeet niet je remschijven nog even te ontvetten met benzine, anders zijn je nieuwe blokjes al direct vet.

Profiel  
 
waterman
> 40000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 43403
Geregistreerd: 26-02-2005

- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Gepost: 06 april 2010 09:59 AM
  [ # 32 ]

En het is belangrijk dat de kabel zelf ook is afgesteld zoals het WPHB voorschrijft.

Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!

Doneer, zo blijven we draaien!

disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste

Profiel  
 
Hydro
> 300 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 323
Geregistreerd: 25-01-2010

- ID/DS DS 21 5 bvh
- C3 Pluriel 1.6 16v sensodrive
Gepost: 09 april 2010 01:58 AM
  [ # 33 ]

De parkeer remblokjes zijn afgesteld (voelermaatje voor en achter, i.p.v. soepblik oplossing van Walther259), alles is weer terug gebouwd en Ange rijdt weer! Very Happy

Ik had er alleen niet op gelet om de radiateur en alu straalbuis op te lijnen ten opzichte van de ventilator, nu liep de ventilator soms aan en dat klonk dan als een opstijgende helicopter. Maar ook dat is weer gefixt door de radiateur een beetje te verschuiven en kantelen.

Over de lastige veren: heeft iemand ooit de klem MR 630-64/32, zoals die in het WPH beschreven staat, gemaakt en toegepast? Het ziet er eigenlijk wel simpel uit om zelf te maken. Ik ben voorlopig niet van plan deze klus weer te gaan doen, maar ik ben wel nieuwsgierig of iemand ervaring heeft met dit hulpstukje voor het opsluiten van de remklauw veren, zie o.a. foto 1293 bij handeling D 454-1 (pag 5). Dit in plaats van het kopen van een handremveer-tang.

Waterman,
Ik heb de op basis van gezond verstand de kabel afgesteld door hem net aan te draaien tegen de aanslag, dat is min of meer zo zoals beschreven in het WPH. En dus pas vanavond in deel I gevonden hoe de kabel van parkeer rem precies af te stellen, ik zal het nog eens nalopen met een blokje onder het rempedaal, maar ik heb er nu al goed vertrouwen in. In ieder geval zwengeld het pedaal niet meer helemaal tot de bodem, zoals vroeger.

Hydro

Elle va comme les pompiers!
Wink

Profiel  
 
repelsteeltje
> 400 berichten
RankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 428
Geregistreerd: 26-02-2006

Gepost: 09 april 2010 09:45 AM
  [ # 34 ]

In mijn speciale gereedschapafdeling heb ik die beugel/klem MR630-64/32 met splitpennen liggen, indertijd gekocht van de versnellingsbakrevisiespecialist. Het is een mogelijkheid tot demonteren van de kabel, maar het blijft een nare klus. Tie-raps, lijmklemmen en blokken hout zijn andere hulpmiddelen om dit klusje te klaren. De handremtang (origineel of nagemaakt) vind ik wel iets plezieriger werken. Het belangrijkste is dat je de kabel ontspant (schutbord) en de handremblokjes terugstelt voordat je de kabel gaat verwijderen.
Dus eerst veer spannen en ingedrukt fixeren, dan kabel ontspannen en verwijderen.

Profiel  
 
Bjorn Kusters
> 200 berichten
RankRankRank
Totaal aantal Berichten: 230
Geregistreerd: 24-08-2007

- ID/DS DS 21 Pallas BVH
Gepost: 12 mei 2010 10:58 PM
  [ # 35 ]

Hallo

Bij mij word het veel makkelijker tijdens de motorwissel , dan heb ik de motor en bak er toch uit en handremblokjes heb ik nog liggen:D

En vandaag op het werk een verentang gemaakt , lijkend op het orgineel:D
Dit viel me gisteren nog op het laatste moment in dat ik deze nodig heb morgen bij het uitbouwen van de motor en bak.

Gr Bjorn

Profiel  
 
Hydro
> 300 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 323
Geregistreerd: 25-01-2010

- ID/DS DS 21 5 bvh
- C3 Pluriel 1.6 16v sensodrive
Gepost: 13 mei 2010 12:01 AM
  [ # 36 ]

Waar dit soort topics dan toch weer nuttig voor zijn!
Zo denk je er tenminste aan om vooraf een veerhouder / veertang te maken.

En inderdaad, met een motor wissel is het makkelijk mee te nemen. Overigens hoef je ze eigenlijk alleen maar te verwisselen als ze echt ver weg gesleten zijn, want de parkeer remblokjes slijten normaal nauwelijks. Volgens een citroënmonteur gaan ze een DS leven lang mee (hij was verrast dat ik nieuwe kwam halen).

Overigens:
mijn 3 van 4 blokjes verwissel actie is met de APK keuring door de rollenbank test gekomen. Dus het overblijvende “oude” blokje had nog voldoende remkracht. cool smile

Hydro

Elle va comme les pompiers!
Wink

Profiel  
 
Menne
< 100 berichten
Rank
Totaal aantal Berichten: 34
Geregistreerd: 01-06-2013

- ID/DS D Special
- CX Prestige
- (Grand) C4 Picasso Grand C4 Picasso Ligne Business eHDi
- C3 1.4i Ligne Prestige
Gepost: 01 oktober 2013 04:36 AM
  [ # 37 ]

Aanvullende tips:
- handrem (voet) intrappen, spanband om remklauw heen draaien en rem weer lossen. Kabel verwijderen. Fluitje van een cent.
- linker handrem klauw liep bij mij ook net tegen poelie aan om naar boven te verwijderen. Door het borgpennetje te verwijderen (kop eraf geknipt) van rechter helft van de klauw (bak kant) kon een deel van de klauw eraf en het geheel zo langs de poelie.

Profiel  
 
 
3 van de 3
 < Vorige 1 2 3
 
© Citroën-Forum 2003 - 2025 | adverteren
Facebook