It’s picture time
IMG_0005 by C. Vossen, on Flickr
IMG_0007 by C. Vossen, on Flickr
IMG_0008 by C. Vossen, on Flickr
IMG_0009 by C. Vossen, on Flickr
IMG_0011 by C. Vossen, on Flickr
IMG_0014 by C. Vossen, on Flickr
IMG_0017 by C. Vossen, on Flickr
IMG_0019 by C. Vossen, on Flickr
IMG_0075 by C. Vossen, on Flickr
IMG_0072 by C. Vossen, on Flickr
Rode 2cv6 Club s6 -1987 nu Bleu Celeste
Totaal aantal Berichten: 842
Geregistreerd: 29-05-2006
- Dyane 6 Commerciale
de auto ziet er echt keurig uit!
5 jaar verder en er heel wat kilometers verder (in totaal net geen 10.000 km sinds de revisie) is het blok weer uit elkaar geweest.
In november vorig jaar is er tijdens een boodschappenrit een technisch mankement naar voor gekomen waarbij er veel getik optrad, een grote, dikke, grijze rookwolk vanuit de uitlaat mij volgde en een stranding op eigen oprit (kreeg de motor niet meer gestart).
Na enkele dagen afkoelen startte de motor wel weer maar de dikke rook was nog steeds aanwezig vanaf de eerste omwenteling van de motor. Tijdens een testritje verdween de overmatige rook, de eend trok ook nog steeds lekker op maar bij gas los, creëerde de uitlaat een plaatselijke mistbank.
Het eerste advies dat ik van een kennis kreeg was om de druk van het carter te controleren. Dit kwam uit op 12 cm onderdruk.
Maar de oliedamp en de rook vanuit het carter die vanuit de olievulbuis kwam en daarna via het luchtfilter de carburateur ingezogen wordt, zorgde voor de mistbank die uitlaat creëerde.
Met de losgekoppelde slang was er ook geen rook uit de uitlaat.
Vanuit daar zocht ik verder bij de bougies, die van de linker cilinder was helemaal aangeslagen met olie en na het vervangen van de beide bougies, draaide het blok weer gemakkelijker en de rook uit de carter bleef 5 min weg maar kwam daarna in dezelfde hoeveelheid terug.
De linker bougie was weer helemaal zwart en toen besloot ik om de kop te verwijderen.
Niet schrikken maar de plaatjes zeggen genoeg.
Untitled by C. Vossen, on Flickr
Untitled by C. Vossen, on Flickr
Untitled by C. Vossen, on Flickr
De boosdoener
Untitled by C. Vossen, on Flickr
Dus mijn redelijk nieuwe cilinders en zuigers waren na nog geen 10.000 km al afgeschreven en omdat het gruis natuurlijk overal in het carter terecht was gekomen heb ik blok helemaal gedemonteerd en schoongemaakt.
Untitled by C. Vossen, on Flickr
Alles is opnieuw vernieuwd, incl. krukas, oliepomp, oliekoeler etc.
Untitled by C. Vossen, on Flickr
Dit was in het voorjaar van dit jaar maar na de eerste kilometers heb ik het blok opnieuw moeten demonteren omdat helaas de nieuwe oliepomp niet zijn werk deed en op advies van de onderdelen leverancier had ik het oude binnenwerk van de oude pomp gemonteerd. Helaas bleef onderstaand probleem zich voort doen. Afgelopen weekend (tijdgebrek door andere projecten) is het blok weer uit de 2CV gelepeld en heb ik ook het oude oliepomphuis gemonteerd. Helaas zonder resultaat.
Het probleem is eigenlijk de druk van de olie bij stationair toerental.
Bij de koude start en het stationair opwarmen is er niks aan de hand, zodra de motor wat warmer is en minimaal toeren gemaakt heeft, begint het verklikkerlampje te knipperen (stationair)
Onder het rijden blijft het uit maar bij eenmaal terug (bij het nog verhoogd) stationair toerental is het net flikkerende kerstverlichting.
Er zit 20W50 olie in het blok ( al 2 x ververst), oliedrukzender is vernieuwd, het overdrukventiel is 2 maal gecontroleerd en schoongemaakt, de olieleiding voor de koppen is hergebruikt van de 2019 revisie, oliekoeler is nieuw en de oliepomp is dus de originele combinatie van voor de 2025 revisie. Voor het incident heb ik nooit problemen gehad met het blok.
Wat denken jullie wat het kan zijn? Wat kunnen jullie adviseren?
Rode 2cv6 Club s6 -1987 nu Bleu Celeste
Totaal aantal Berichten: 43604
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70 Summum
- Overig Saab 96 V4
Ik denk dat een van de krukaslagers of drijfstanglagers compleet uitgelopen is. Omdat je de krukas niet kunt splitsen en je daarom de lagers van de twee drijfstangen niet kunt controleren vermoed ik dat daar je probleem zit. Als zo’n lager versleten is krijg je daar een enorm oliedrukverlies wat zich vooral bij een warme motor (dunnere olie) zal openbaren.
Even een check, ik neem aan dat je een nieuwe oliedrukzender al hebt geprobeerd? En heb je de oliedruk al gemeten? Meten = weten immers ![]()
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Totaal aantal Berichten: 25827
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
CVosje1994 schreef:oliedrukzender is vernieuwd,
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
Totaal aantal Berichten: 1316
Geregistreerd: 30-04-2006
- 2CV 2cv6 special
Meteen upgraden met een mooie VGS set?
*2cv6 special 1986, GS club 1975, Renault R4TL Savane 1990*
Is het zeker dat de krukas niet uit elkaar kan?
Bij mijn motor is de krukas ook geperst, maar wordt toch door mijn dealer uit elkaar gehaald en weer in elkaar gezet.
Die lagers zijn er ook ooit in gekomen.
Groet
Totaal aantal Berichten: 25827
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Het zit geperst maar lang niet iedereen kan dat losmaken. Ik weet dat Burton het wel doet.
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
Dank allen voor de suggesties.
Om te beginnen ga ik nog een oliedrukmeter op mijn kerstverlanglijstje zetten
Hopende dat het iets simpels zal zijn en niet dat nieuwe krukas al problemen aan het geven is.
Een update zal volgen!
Rode 2cv6 Club s6 -1987 nu Bleu Celeste
Totaal aantal Berichten: 10737
Geregistreerd: 21-04-2006
- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
Gezien de schade aan cilinders en oliestokerij zal het niet alleen aan een oliedruk zender liggen. Op een of andere manier is de oliedruk te laag geweest.
ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.

