Twee musea, twee tentoonstellingen
Penny Lane
> 11000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 11993
Geregistreerd: 06-05-2007

- Xantia TD SX
Gepost: 15 mei 2026 08:33 PM

Momenteel worden wij als Citroënliefhebbers verwend met twee interessante tentoonstellingen in twee Nederlandse automusea. Thijs van Citrovisie ging bij beide musea langs om te kijken.

SM bij Louwman
Van 14 tot en met 25 mei is in het Louwman Museum in Den Haag de expositie 55 years of Citroën SM te zien. In samenwerking met de Nederlandse SM Club en DS Automobiles is men erin geslaagd om een kleine, maar werkelijk unieke selectie auto’s bijeen te brengen.

Een van de blikvangers, direct bij binnenkomst, is de Citroën SM Présidentielle, die door het Élysée beschikbaar werd gesteld. Deze verlengde vierdeurs cabriolet, gebouwd door Chapron, werd jarenlang ingezet voor officiële gelegenheden. Tientallen staatshoofden en wereldleiders zaten er op de achterbank. En wat te denken van de open SM Mylord, de vierdeurs SM Opéra, of de futuristische SM Espace met zijn vooruitstrevende lamellendak? Een Maserati Quattroporte II lijkt een vreemde eend in de bijt, tot je ontdekt dat deze Italiaanse limousine eigenlijk een SM in een Maseratipak is.

En zeg je Citroën SM, dan zeg je eigenlijk ook Johan Cruijff. Ook een van de drie SM’s die nummer 14 bezat is op de tentoonstelling aanwezig. Daarnaast is in de winkel van het museum een fraaie miniatuurversie van deze auto te koop, die tot in de kleinste details klopt: het kenteken, de radio, de stickers op de voorruit…De oplage is beperkt tot 114 exemplaren, dus wees er snel bij. En over snel gesproken: de tentoonstelling loopt slechts 11 dagen, dus wie wil gaan kijken moet niet te lang wachten.

Wegenwacht bij Visscher
Wat langer de tijd heb je bij Visscher Classique in Buren, waar nog tot eind oktober een tentoonstelling van Wegenwachtvoertuigen te zien is, ter gelegenheid van de tachtigste verjaardag van onze nationale pechhulp. In hal 2 van het museum vind je een prachtig overzicht van 25 verschillende voertuigen, van de eerste Harley’s en BSA’s met zijspan, tot de meest recente elektrische VW’s. Wat het voor ons als Citroënliefhebbers leuk maakt is dat de Wegenwacht vroeger ook met ‘ons merk’ heeft gereden. In de tentoonstelling zijn daarom zowel een gele besteleend als een Ami 8 opgenomen.

Tussen alle gele voertuigen springt een blauwe Chevrolet bestelwagen eruit. Deze bus werd destijds gebruiks als zogenaamde Technomobiel, het vervoermiddel van de dienst die als doel had om de voertuigen van ANWB-leden deskundig te onderzoeken. Een leuk detail is de enorme snelheidsmeter, achterop het dak van de Chevrolet. Door erachter te gaan rijden konden automobilisten hun eigen snelheidsmeter controleren. Andere tijden…

Praktisch
De SM-expo in het Louwman Museum  is te bezoeken tot en met 25 mei, op dinsdag tot en met zondag van 10 tot 17 uur. Toegang is 20 euro voor volwassenen en 10 voor kinderen. Daarvoor kun je het gehele museum bezoeken.
Tot en met 31 oktober kun je je bij Visscher in Buren vergapen aan de klassieke Wegenwachtvoertuigen.  Het museum is geopend van donderdag tot en met zondag tussen 10 en 17 uur. Toegang is 16 euro voor volwassenen en 8 euro voor kinderen. Kinderen tot ren met 4 jaar mogen gratis naar binnen.

Tekst en foto’s: Thijs van der Zanden, http://www.citrovisie.nl

Doneer, zo blijven we draaien! 
Een tip voor de kalender? Een bijdrage voor de voorpagina? Schrijf .(JavaScript moet ingeschakeld zijn om dit e-mail adres te bekijken)!

Profiel  
 
Nielsje
> 5000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 5027
Geregistreerd: 17-09-2012

- CX 2400 Pallas
Gepost: 15 mei 2026 09:30 PM
  [ # 1 ]

Leuk artikel Derk! Louwman is hier slechts drie keer koprollen vandaan, dus de tentoonstelling moet maar eens bezocht worden.

Doneer, zo blijven we draaien! 
Een tip voor de kalender? Een bijdrage voor de voorpagina? Schrijf .(JavaScript moet ingeschakeld zijn om dit e-mail adres te bekijken)!

Profiel  
 
 
 
© Citroën-Forum 2003 - 2026 | adverteren
Facebook