RVS enkele vlampijp - irritant geluid
Hilko Schmitt
> 300 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 328
Geregistreerd: 12-09-2005

Gepost: 05 juni 2026 02:26 PM

Hallo allen,

Sinds een maandje of 2 een RVS vlampijp gemonteerd omdat de oude orginele echt op was. Ook een RVS flex gemonteerd. Mijn DS19A van 67 heeft nog de enkele vlampijp.

Na wat gedoe met gasdicht krijgen, een betere pasta gevonden en dat opgelost. Helaas, nog steeds een lek-achtige roffel, alleen bij motor onder last. Weer naar lekkages gezocht, maar hij lijkt nu van voor naar achter helemaal dicht.

Zou dat een irritant bijverschijnsel zijn van RVS? Eerste keer dat ik die gebruik. Ik zit nu te denken om maar weer een normale stalen vlampijp te kopen, en de flex in RVS te laten.

Alvast dank,

Hilko

Citroen DS19A Pallas 1967, BVH
Citroen C4 Grand Picasso EAT8 Blue HDi 2019

Profiel  
 
boeman
> 800 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 820
Geregistreerd: 08-05-2005

- ID/DS Dsuper
- C3 1.6 e-HDI Dynamique
Gepost: 05 juni 2026 03:22 PM
  [ # 1 ]

Ik las laatst de tip (van Bogaard) dat je, als de uitlaat nog koud is, best met je handen de uitlaat achter kan afsluiten. Dan schijn je vrij goed te kunnen zien waar er eventueel nog een lek zit. Ik ben geen expert qua RVS vlampijpen en uitlaten, heb alleen zo’n RVS flex deel. Ik heb me altijd laten vertellen dat een RVS uitlaat juist een mooier geluid geeft, maar dat geldt wellicht alleen bij auto’s waar je ook vooral het uitlaatgeluid wil versterken.

(enigszins side-topic: als je uiteindelijk voor een gewone vlampijp gaat, dan heb ik nog een tip; laat hem keramisch coaten. Ik weet niet hoe het kan, maar het scheelt echt in de temperatuur. Aan de passagierskant werd het bij het linkerbeen van de passagier altijd heel warm, mijn vrouw merkt echt verschil nu ik een keramische gecoate vlampijp heb.)

ik zie, ik zie wat jij niet ziet en het is Blue Danube.
het is een DSuper, met 5-bak, LPG en leer!

Profiel  
 
Citroensmgz
> 4000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 4103
Geregistreerd: 21-11-2006

Gepost: 05 juni 2026 11:54 PM
  [ # 2 ]

Keramisch coaten zorgt er voor dat er veel minder warmte straling van een stalen pijp komt, dus blijft de omgeving koeler. Hetzelfde effect als wrap materiaal om de pijp. Die warmte moet wel weg, dus de uitlaat wordt verderop wel heter.

To err is human, not to err is divine.

Profiel  
 
bogaard77
> 25000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 25916
Geregistreerd: 31-07-2003

- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Gepost: 06 juni 2026 05:23 PM
  [ # 3 ]

die rvs vlampijpen geven een stuk meer lawaai. dat is misschien wat je hoort.

Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>

Profiel  
 
 
 
© Citroën-Forum 2003 - 2026 | adverteren
Facebook