Sloopmotorkap past niet!
Marcel Gosselink
> 300 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 383
Geregistreerd: 24-08-2006

Gepost: 29 september 2025 10:35 AM

Vorige maand is de motorkap van mijn DSuper5 uit ‘73 opengewaaid. De kap onherstelbaar geknikt/gedeukt. Ik had echter nog een kap liggen die ik ooit van een sloop DS heb gehaald. Zelfde type DS, ongeveer zelfde jaargang (inliggende deurklinken).

In de veronderstelling dat de sloopkap wel zou passen, heb ik hem (op kosten van de verzekering) laten overspuiten. Nu heb ik hem erop gezet, maar nu blijkt hij aan de achterzijde/raamzijde aan beide zijden heel; iets te breed. Ook nadat ik de steunen zo ver mogelijk naar binnen heb geschoven schampt de kap langs beide portieren. Niet langs de spatboden en ook de lengte en breedte aan de voorzijde kloppen wel aardig.
Zie ik een stelmogelijkheid over het hoofd? Of is er voor de derde neus nog een ander type motorkap in omloop?

Alvast dank voor jullie reactie.

Groet, Marcel Gosselink

DS-rijden is heerlijk - vooral na weer eens een paar uurtjes sleutelen (-:

Profiel  
 
dickesse
> 300 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 369
Geregistreerd: 03-01-2007

- ID/DS 23ei
- ID/DS ID 19P
Gepost: 29 september 2025 01:44 PM
  [ # 1 ]

Vaag herinner ik me verhalen dat daarvoor een spanband rond de motorkap werd aangebracht. Op die manier werd de motorkap bij de voorruit iets ronder gebogen. Het naar binnen schuiven van de scharnieren beoogt hetzelfde resultaat: de motorkap iets ronder maken waardoor de breedte afneemt. Maar vaak zijn de scharnieren wat losser geworden in de scharnierpunten.
Ik heb geen ervaring die spanbanden. Her lijkt me spannend, zeker met een vers gelakte motorkap…

Profiel  
 
bogaard77
> 25000 berichten
RankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 26043
Geregistreerd: 31-07-2003

- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Gepost: 29 september 2025 02:36 PM
  [ # 2 ]

Dat lijkt me ook spannend. Het is mosterd na de maaltijd maar normaliter hang je al het plaatwerk netjes af VOOR dat je gaat spuiten. Ook met maar 1 deel dus. Scharnieren loshalen aan de onderkant dus op de auto. Misschien kan je nog iets verstellen aan de scharnieren aan de kap zijde dus aan de bovenkant..

Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>

Profiel  
 
ansarin
> 100 berichten
RankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 126
Geregistreerd: 22-06-2021

Gepost: 29 september 2025 05:58 PM
  [ # 3 ]

Op die wijze heb ik de kap wel beter pas gekregen. Misschien kan je op de plek waar de scharnieren aan de kap vast zitten een hulpstukje er aan maken.En daar dan de spanband aan vast zetten zodat je de lak niet kan raken. Ik zou ook niet te snel veel kracht erop zetten. Het kostte mij niet veel moeite om hem wat boller te krijgen. Relatief weinig materiaal wat moet verbuigen.
Succes.

Dsuper ‘73
Eerder DS 23IE Pallas ‘73 18-29-XK, Alfa Romeo 33QV, Peugeot 305 break, Citroën GSA X3, Citroën AX, Toyota Carina HB 1.6, Toyota Carina station 1.8, Toyota Corolla Verso 1.8, Toyota Prius ‘12 solar, huidige auto’s Citroën ID DSuper ‘73, Toyota Corolla Cross Style ‘23 Urban Khaki

Profiel  
 
Marcel Gosselink
> 300 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 383
Geregistreerd: 24-08-2006

Gepost: 29 september 2025 07:10 PM
  [ # 4 ]

Heren, dank voor jullie reacties. Dat met die spanband ga ik maar eens proberen, met beleid.  Ik houd jullie op de hoogte.

Groet, Marcel

DS-rijden is heerlijk - vooral na weer eens een paar uurtjes sleutelen (-:

Profiel  
 
Marcel Gosselink
> 300 berichten
RankRankRank
Avatar
Totaal aantal Berichten: 383
Geregistreerd: 24-08-2006

Gepost: 24 augustus 2026 12:02 PM
  [ # 5 ]

Het is alweer een tijdje geleden dat ik dit bericht over een niet goed passende motorkap plaatste. Vorige week heb ik toch maar eens de stoute schoenen aangetrokken en de truc met de spanband gedaan. Met redelijk succes. De motorkap is aan de raamkant smaller geworden en valt nu tussen de spatborden (en niet erbovenop!). Aan de rechterkant raakt hij het portier nog, maar ook niet meer dan dat. Ik heb alle stelmogelijkheden benut, behalve de bevestiging van het scharnier aan de motorkap realiseer ik me nu. Misschien dat dit nog soelaas biedt.

Ondanks dat ik de spanband flink aan moest spannen om de gewenste kromming van de kap te krijgen, is de pas gespoten en strak gemaakte kap onbeschadigd gebleven. Wel is er aan de raamkant een heel kleine knikje in de opstaande rand gekomen. Vrijwel onzichtbaar, maar wel jammer natuurlijk. Het blijkt nu overigens dat de bolling in de lengterichting ook niet 100 procent is. Volgens mij moet ik daar maar mee leren leven. Ik ben allang blij met het uiteindelijke resultaat.

Groet, Marcel

DS-rijden is heerlijk - vooral na weer eens een paar uurtjes sleutelen (-:

Profiel  
 
 
 
© Citroën-Forum 2003 - 2026 | adverteren
Facebook