Totaal aantal Berichten: 9788
Geregistreerd: 27-09-2007
- C3 Pluriel 1.6 16v sensodrive
- (Grand) C4 Picasso Grand Spacetourer PT130 EAT8 Shine
Ik heb een bestand met alle veerbollen voor de XM en daar staan al Multicouche bollen vermeld.
Dus naar mijn idee niet pas vanaf de C5.
Citroën en stock: DS23 Break Confort 1973, DS23IE Pallas bvm 1974, CX25TGD Turbo 2 ambulance 1990
Autres véhicules: 2x Moto Guzzi Le Mans II 1980, Peugeot 205 Accent 1.1 1993, Peugeot 309 1.4 Bestline 1992
Possédé et conduit: Honda CB500F 1974, 2CV6 1972, Renault 4F6 1977, CX2400 Super Break 1979, GSA1300 Service Tolée 1983, BX14RE 1983, BX19TRD Turbo Break 1989, XM2.1TD Break Ambiance 1994, AX1.4TGS 1993, AX1.1TGE 1995, CX25TRD Turbo 1 berline 1986, C3 Picasso 1.6 VTi Exclusive 2009
Midden jaren 90 kwamen die bollen beschikbaar op de XM. We hadden een bol uit de partij die gaf 100 bar , was ooit gevuld, en toen de meter over de 100 ging, ben ik gestopt, omdat het toch een beetje te hoog leek, later toch nog een keer uit de bak gehaald, en op de tester ( omdat er een mooie vulplug opzat, die ik wilde bewaren) dus de meter ging wederom ver over de honderd, richting de NUL, dus door de max, toen ben ik weer gestopt. Nouja dan de bol maar aflaten hé
dus een paar dikke doeken eromheen en de tang erop, was wel even een momentje, want hoeveel zit er nu eigenlijk in hé? Héél voorzichtig losgedraaid, en een enorme sisser waar je niet doorheen slaapt…..en leeg. Dus vast en zeker veel te hoog gevuld, maar we hebben de nippel. Eigenlijk is het jammer, want de bol is zeker ok, en mede daarom wordt het een voorraadbol. Is een cx bol die zijn lekker ruim en kunnen op 75 bar.
rust is prima op z’n tijd…..
.
but rust ain’t
De tocht naar de ultieme veerbol? gaat door, en in mijn eigen schuurtje lagen nog een 20 bollen die een jaar of 30-40 geleden zijn blijven liggen. En ook nu zeer oude ifhs met datum 01-94 ! dan verwacht je niet veel, maar er zit ca 45 bar in,(van de 55) na zooveel jaren ! en nooit gevuld hé, zie foto. Dus nogal bejaard en nog op druk, wederom een applaus voor ifhs.
Heb eigenlijk geen idee wanneer ifhs op de markt is gekomen, dit zouden weleens één van de eersten kunnen zijn.
rust is prima op z’n tijd…..
.
but rust ain’t
Totaal aantal Berichten: 43966
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70 Summum
- Overig Saab 96 V4
IFHS is sinds 1985 al operationeel.
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Merci ! da’s gek hé, toen letten we er helemaal niet op, we gingen naar bart -b of lubbers huisman en haalden bollen of lieten vullen, en het was heel gewoon dat het goed was. Als we nu onderdelen nodig hebben moeten we soms zoeken en ‘t www afstruinen om iets (goeds) te vinden. Gelukkig hebben we een enorm netwerk, dus we komen een eind, maar voor de ‘‘instromers’’ die nu met een technisch wonder zoals een cx of ds moeten beginnen zal het niet meevallen om voldoende know how beschikbaar te krijgen. Een kevertje kan de gemiddelde googlaar wel op de weg houden, maar een hydro citro is een ander verhaal. ( jaja on topic blijven)
Wat wel opvalt is dat de vorm v/d bollen anders is, de verdikking is niet zo aanwezig, zal het eens opmeten of het in diameter een beetje overeenkomt.
rust is prima op z’n tijd…..
.
but rust ain’t

