Na een paar jaar een Japanner, nu gekozen voor het Franse comfort . Sinds gisteren in het bezit een Xsara 1.9D (1997) met 139k op de teller.
Auto verkeert in uitstekende staat en heeft alle beurten netjes gehad. Daarom wil ik zelf ook de volgende beurt (141k) volgens het boekje laten doen. Mijn vraag is dan ook met welke Citroën-garage in (de buurt van) Nijmegen of eventueel Deventer jullie de beste ervaring hebben.
Renard in Beneden Leeuwen of Bart Ebben in Malden, beide experts.
1998 Xsara Coupé 1.9 TD Jaune Naissant - SOLD -
vanaf 6-1-2007: Volvo V50 2.0 D Edition-1… 104.000 km’s and counting…
En voor erbij: ‘93 Toyota Corolla 1.3 XLi Stationwagon, 155.000 km’s.












































Totaal aantal Berichten: 27985
Geregistreerd: 21-09-2004
- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
volgens mij is 140.000 kleine beurt
bij de Xsara is de interval voor grote beurt 60.000 km, en om de 120.000 km moet er een nieuwe d-riem op.
Re: Grote beurt voor 1.9D
Mr.D schreef:Na een paar jaar een Japanner, nu gekozen voor het Franse comfort
.
Welkom en gefelicteerd met je eerste echte comfortabele auto
Wat het onderhoud betreft, gezien de leeftijd van de auto kun je het beste één van de 2 genoemde specialisten opzoeken. Als je het mij persoonlijk vraagt, dan zeg ik doe maar Renard, dat is ook nog eens een hydrauliek en diesel specialist.
Je kan het ook zelf doen, is helemaal niet moeilijk bij een 1.9D, je zult versteld staan hoe makkelijk en goedkoop het is












































Totaal aantal Berichten: 27985
Geregistreerd: 21-09-2004
- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
Re: Grote beurt voor 1.9D
ZX1.4i schreef:Wat het onderhoud betreft, gezien de leeftijd van de auto kun je het beste één van de 2 genoemde specialisten opzoeken. Als je het mij persoonlijk vraagt, dan zeg ik doe maar Renard, dat is ook nog eens een hydrauliek en diesel specialist.
dat heb je niet nodig bij een Xsara
Re: Grote beurt voor 1.9D
arjan_verkade schreef:ZX1.4i schreef:Wat het onderhoud betreft, gezien de leeftijd van de auto kun je het beste één van de 2 genoemde specialisten opzoeken. Als je het mij persoonlijk vraagt, dan zeg ik doe maar Renard, dat is ook nog eens een hydrauliek en diesel specialist.
dat heb je niet nodig bij een Xsara
![]()
Oh juist ja, ik zou het als ex-Xsara rijder moeten weten ops:
Bedankt voor de snelle antwoorden en adviezen.
Inderdaad een kleine beurt (niet goed gelezen). De distributieriem is bij 120dKM vervangen.
Olie, of filters vervangen is geen probleem , onder de motorkap een overzichtelijk geheel, maar de wat meer technischer zaken laat ik toch liever aan de deskundige over.