Proficiat met de aankoop!!! smt023
Hopelijk een voorspoedige reis gehad zonder problemen.
We zijn benieuwd naar het verhaal. En foto’s!!!
C5 Tourer 2.0HDi 135 Exclusive ‘14
Voorheen: C5 2.0HDI 110 ‘02
AX 1.0 Tonic ‘95






















Totaal aantal Berichten: 3779
Geregistreerd: 25-05-2004
- XM 3.0 V6 24v
- XM 2.0i 8v
is het al morgen?
Het was een erg leuk avontuur om samen met Serge de Ambulance op te halen .
Het verhaal laat ik aan Serge over .
Hij ligt misschien nog te maffen en ik ben alweer aan het werk , we waren om ongeveer half drie in de nacht thuis .
Ik heb ook nog een Citroen DS gekocht met onderdelen
Groet ,
Mark
enjoy flying Citroën
En een franse dwerg om die naar Nederland te rijden zeker
It’s nice to be important but it is more important to be nice.
http://www.explosionsandboobs.com/
Doneer, zo blijven we braaien!
Zo, daar ben ik weer. Allereerst; er zijn geen foto’s van de reis, noch van de ambulance, want m’n digireflex is van 3meter hoogte op de straatstenen van Clermont Ferrand te pletter gevallen. Waar m’n Nikon F3, of Pentax 67 nadien vrolijk zouden kirren “nog een keertje!”, houdt een 5D zich op dat soort momenten ijselijk stil…. Maargoed, bedrijfsongelukje.
De nieuwe dame; een 2500 ongeblazen diesel uit ‘82, onder handen genomen door Collet. Wat een schoonheid
Ff wat facts onder elkaar en vanavond of morgen het sappige verhaal, want ik moet zo weg voor een afspraak.
Basis: keihard, ongelast, kurkdroog, 0,0 op aan te merken.
Plaatwerk: her en der wat beschadigingen en de ventilator is uit het dak gehaald en wat lullig dichtgemaakt. Plaatwerk ga ik strak maken en er komt weer een ventilator in en als het ff kan een originele (iemand tips?).
Motor: 172dkm gedraaid, klinkt zeer goed, maar is steeds gebruikt voor korte ritjes en waarschijnlijk was het altijd starten en rossen, want met wat er uit de uitlaat komt, zou ze prima door kunnen gaan als stoomboot. Ik vermoed dat de zuigerveren versleten zijn, ook gezien het feit dat de blauwgrijze rookvorming exponentieel toeneemt bij ‘gas los, berg afwaarts’. Mark omschreef het als ‘het lijkt wel alsof je in de fik staat’. Dat geeft wel aan dat het vrij serieus is. Maargoed dit ga ik repareren en daarover komt spoedig een apart draadje. Dat gezegd hebbende, vind ik dat de motor ontzettend fris klinkt en qua power heeft ze beduidend meer over in vergelijking met de XM 2.1 en deze is motorisch in topconditie.
verder: is de koppeling wat minder, zijn -metname achter- de bollen ‘op’ en zitten de stoelen ruk. De stoelen zijn niet doorgezeten of iets, integendeel, maar ik vind het geen aangenaam model zitting, metname de rugleuning vind ik te smal. Daarvoor komen waarschijnlijk serie 2 VIP-stoelen oid in de plaats, want ik wil wel aangenaam m’n kilometertjes kunnen maken. Daarnaast zijn er een aantal kleine dingetjes, maar dat mag allemaal geen naam hebben.
Deze dame krijgt nu ff prioriteit en ik ga ‘r helemaal topfit maken in de komende 1,5 maand, waarna ze direct ingezet gaat worden voor een aantal grote projecten in het buitenland.
To be continued with sappigheid.
Animal triste post coitum
Voorproefje: Zo ziet ze er uit, alleen dan zonder de lichten, kruis, ventilator en met breedspoor voorschermen:
Animal triste post coitum














































Totaal aantal Berichten: 43413
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Serge schreef:Voorproefje: Zo ziet ze er uit, alleen dan zonder de lichten, kruis, ventilator en met breedspoor voorschermen:
Een tip voor een ieder die geil word van blauwe lampen en keiharde sirenes of twee-toninge voorrangs claxons:
Zoeken op http://www.ebay.de daar als zoek woord intoetsen : RTK of RKL
Er gaat dan een wereld voor je open!
@ serge: Maak je em weer compleet ambu, dan moet je wel even wachten met het vastschroeven van alles wat illegaal is ( lampen, sirene..) tot je bij de rdw geweest ben hé...
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste






















Totaal aantal Berichten: 3223
Geregistreerd: 18-11-2006
- C15 C15d Familiale
- Visa 11RE
- ZX 1.9D Break Reflex
de foto van de 78’er ambulance is Übergeil, met die kleine 2cv wieldopjes , en die lekkere dunne chroombumpers waarbij je de “kinnebak” nog ziet…
Ga je er een lege “klusbus” van maken, of een camper?
Ik zou zelf ook ooit nog wel eens een Tissier of Pijpos zeswieler tot camper willen omtoveren, compleet met volkswagenbussiesklapdak (mooi scrabbelwoord, 3x woordwaarde…)
Visa II ,ça c’est une auto!
Citroënist tot in de kist



























Totaal aantal Berichten: 8480
Geregistreerd: 19-05-2007
- CX 25 RD break, Jacqueline
- BX 1.9 TURD, de Euro
ik heb op de sloop wel twee ambuces gezien met beiden nog een ventilator, maar of die nog op de sloop staan?? de laatste keer bij dario ferrari nog wel die grijs/bordeaux rode zien staan, maar hij, ferrari, is heel erg aan het opruimen.
voor foto’s kijk even op Gespot op de sloop pagina 10.
(hoe kom ik aan een link naar precies mijn bericht?)
zzze zzztoorie:
Afgezien van die camera was het precies zo’n weekeind waar niks fout kon gaan. Het begon al vrijdagavond, de avond voor vertrek, toen ik Groningen binnen kwam rijden en kort voorbij de ring door het gaspedaal trapte; gaskabel gebroken. Gelukkig was ik 200 meter van een Praxis vandaan, dus daar ben ik toen op de koppeling heen gerold, waarna ik pedaal en pomp verzoent heb met een kersvers fietsremkabeltje. Nu denk je misschien; ‘dat is toch een kut-start, maar ik zie het liever zo; dat laatste draadje had ook kunnen wachten met knappen tot we 1000km van huis ergens halverwege een klim van 18% midden in de bush-bush en verschoont van een Praxis of welk ander ijzerdraad-houdend-etablisement dan ook waren geweest, alvorens eerst nog beide handremkabel te hebben opgejut om samen met hem het loodje te leggen. Maar dat deed ie niet, dit goed gezinde draadje besloot dat zijn tijd gekomen was 200meter bij een bouwmarkt vandaan in mijn thuisstad.
Zaterdagmiddag vertrokken Mark en ik met de XM 2.1 naar Clermont om daar tegen 4 uur ‘s nachts aan te komen. Leuk grasveld gezocht, tentje geprikt, uiltje geknapt. De volgende ochtend bammetje gekauwd, eigenaar grasveldje gezeurd, bolus op grasveldje gedraaid, tentje gevouwen en op naar het adres van de CX. Daar aangekomen werd ik direct blij en dat had relatief weinig te maken met de ontzettend prammen van de dochter des huizes, maar eerder met de voormalig dienstverlenende witte schoonheid op de binnenplaats van het huis. Soms weet je direct of iets goed zit of niet en zo was dat hierbij ook; deze is van mij! Een zorgvuldige inspectie en proefrit bevestigden mijn voorgevoel en binnen een uurtje was de deal gesloten. En passant vroeg de man of we nog meer troenen hadden en zo kwamen we op DS uit, waarna hij even terloops opmerkte dat hij ook nog een DS had staan die wel weg mocht. Laat Mark nu net onlangs z’n zinnen hebben gezet op nog een DS om z’n verzameling te completeren. Dus wij met die man en aanhang mee naar een paar straten verderop waar de dame in een schuur stond. De deuren gingen open en jawel hoor; het zat weer snor met de feeling. Een DS21 met superstrak plaatwerk, een minimaal beetje werk aan de linker balk en kofferbak, maar verder in prachtige staat en een motor als een zonnetje! Weer terug naar de mans huis lopend kwamen we ‘de collectioneur’ van de buurt tegen die ons absoluut zijn wagenpark moest laten zien en zo werden we die dag verblijd met een aantal oude Renaults en Simcas van voor WOII. De types ben ik ff kwijt, maar die weet Mark vast nog wel. Terug aangekomen bij het huis, wilde ik de portemonnee trekken om de zaak af te handelen, maar nee; eerst moest er gegeten worden! En zo zaten we binnen 2 tellen aan de Canard, bier, wijn, kaasjes, worst, brood, BBQ en overheerlijke salades, met de familie en halve vriendenkring die gaande de dag ook langzaam kwamen binnendruppelen. Uiteindelijk zijn we rond 19.30uur vertrokken, waarbij ze ons maar met moeite lieten gaan, want eigenlijk moesten we daar toch minsten nog wel dagje blijven om nog meer te babbelen en te genieten van hun overheerlijke producten, die voor een groot deel uit die streek kwamen. Hadden we niet beloofd om in september bij het halen van de DS een paar dagen te blijven, dan hadden we daar nu waarschijnlijk nog met zachte hand gekidnapt gezeten in een warm bad van goedheid.
Toen begon de weg naar huis met m’n werkpaardje to be. Als tussenstop hadden we nog een afspraak met Wendela in St Marien, die ons haar wagenpark met uitbundige verhalen ten toon spreidde, waarna we onze tent weer de grond in prikten op een nabijgelegen camping. Moe maar voldaan. De volgende dag begon de grote rit; 999km volgens de navigatie. Das zo’n mooi getal, dat moet wel goed komen. De eerste loodjes wogen in dit geval het zwaarst, want de 50km naar de snelweg was over ‘karakteristieke’ wegen en zoals reeds gemeld, waren de veerbollen achter zo leeg als het hoofd van katja schuurman, waarbij die laatste misschien nog te prefereren viel omdat die krullenbos wellicht nog ietwat demping had opgeleverd. Zo verliep echter alles vlekkeloos tot aan de periferie van Parijs waar we in de file belandden…. 28ºC en naar bleek een niet voldoende functioneerde ventilator…. Met het opendraaien van de verwarming kon ik het koken van de motor nog een tijdje bezweren, maar het duurde niet lang of ik zat weer tegen verhitte lampjes aan te kijken. Net op het moment dat ik besloot om maar aan de kant te gaan staan om de boel af te laten koelen, verdween de file als sneeuw voor de zon! Gas, rijwind en binnen 2 tellen voelde de dame zich weer helemaal fun. Toen we echter een uurtje later stopten om ff te pauzeren en ik de kap los trok voor een overall check, voelde ik mij iets minder fun. De brandstofleiding van het filter naar de pomp vertoonde namelijk meer kloven dan een olifanten-snikkel en die maat had ik toevallig net niet bij me… Voor het idee heb ik er toen maar wat gaffer-tape omheen geplakt, maar lekker zat het me niet en dan raak je in zo’n modus van ‘wat zou er niet allemaal nog mis kunnen gaan’. Toen ik de gebroken distributieriem, gescheurde banden, vastlopende bak, lekke tank en totale kortsluiting had gehad, ben ik maar weer gaan genieten van de rit, want de Tomtom gaf aan dat dat de reis een stuk korter maakte. Uiteindelijk reed ik de dame rond half 3 ‘s nachts na een probleemloze rit voldaan de loods in, waar ze de komende weken eens goed verzorgd gaat worden.
Animal triste post coitum






















Totaal aantal Berichten: 3779
Geregistreerd: 25-05-2004
- XM 3.0 V6 24v
- XM 2.0i 8v
leuk! geen fototoestel nodig.



























Totaal aantal Berichten: 8480
Geregistreerd: 19-05-2007
- CX 25 RD break, Jacqueline
- BX 1.9 TURD, de Euro
Maurice van Mourik schreef:chroombumpers
zucht
staal














































Totaal aantal Berichten: 43413
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
garagestmarien schreef:Maurice van Mourik schreef:chroombumpers
zucht
staal
zucht….
RVS!!!!!
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Mooi verhaal Serge, waar had je deze dame eigenlijk gevonden?
It’s nice to be important but it is more important to be nice.
http://www.explosionsandboobs.com/
Doneer, zo blijven we braaien!



























Totaal aantal Berichten: 8480
Geregistreerd: 19-05-2007
- CX 25 RD break, Jacqueline
- BX 1.9 TURD, de Euro
zij vond hem