Als ik de bocht een beetje hard door ga wil het oliemeterlampje nog wel eens opflikkeren. De bocht eenmaal uit gaat het lampje ook uit.
Dit kan een aanwijzing zijn dat er te weinig olie in het carter zit, is het niet?
Welke oliesoort moet ik er dan bij doen?
En hoeveel is dat dan?
Vragen vragen. Ik hoop dat iemand het weet.
Voor een gave DS ga je naar http://www.logo-shop.nl














































Totaal aantal Berichten: 43461
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Eerst oliepijlen. Het lijkt me dat je dat zonder forum hulp moet lukken Verschil tussen min en max op de peilstok is 1 liter.
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste





















Totaal aantal Berichten: 2259
Geregistreerd: 28-04-2006
- CX 2400 GTi
- ID/DS DS 21 Pallas hydraulique
Controleer eerst eens het niveau met de peilstok. Auto moet horizontaal staan en de motor moet minimaal tien minuten uit hebben gestaan, beste is langer.
Heb je je DS net? Dan olie (laten) verversen. Als je ook het filter vervangt moet er vijf liter in, kun je gelijk je peilstok controleren. Gooi er dan 20w50 mineraal in.
Anders bel je je vaste garage om te vragen wat voor olie ze hebben gebruikt bij de laatste verversing.
Hoi Frank,
Wat voor DS heb je?
Bij mij brandt het lampje soms ook, maar dat is als de dame bijna stilstaat. De motor maakt dan net te weing toeren, en wil dan graag afslaan. De STOP (ook wel de te laat lamp) gleoit dan op, olielampje gaat dasn mee, en als het acculampje dan gaat branden, is het feest, en slaat madam af.
In jouw geval denk ik dat er net wat te weinig olie in het systeem zit. De bocht van de A6 Lelystad naar de A27 richtin Hilversum is er ook eentje waarbij menig olie lampje wil gaan gloeien.
Eerst even oliepeil meten, en dan wellicht wat bijvullen. En, als je echt sekerheid wilt, leg eens een schoon kartonnetje of A4tje onder je dame als je haar wegzet. Kun je de volgende dag gelijk zien of je dame hier een daar wat incontinent is ops:
Succes,
MVG, Peter
DS 23 ie Pallas 1973 Thuis zit ik slechter….
Wat is Citroën sleutelen toch formidabel!
Hallo Peter,
Ik heb een halfautomaat DS21. Hydrolique geloof ik noemen ze die.
De dame is zeker incontinent want het begint al een aardig olieveld te vormen hier voor de deur. Nog even en Shell kan er aan de slag.
Maar eerst verdacht ik er een LHM lekje van die dit zou kunnen veroorzaken, maar voor het zelfde geld is er iets lek aan het carter.
Voor een gave DS ga je naar http://www.logo-shop.nl
Halo Frank,
Dan heb je naar mijn idee een “echte” DS, met half-automaat.
Wat betreft de lekkage voor je voordeur, daar zal je wel wat aan moeten doen, dus kijk eens waar die incontinentie vandaan komt.
En ach, er zijn wel 3 soorten in de DS in gebruik….. motorolie, LHM en versnellingsbak olie…... En helaas, die olie op staart vertelt nog niet altijd waar de lekkage zelf zit…...
Succes met speuren….
MVG, Peter
DS 23 ie Pallas 1973 Thuis zit ik slechter….
Wat is Citroën sleutelen toch formidabel!









Totaal aantal Berichten: 839
Geregistreerd: 11-02-2007
- ID/DS DS21 Pallas BVH
- ID/DS DS 23 IE Pallas BVH
hoi Frank,
Kleine cursus.
Steek je vinger in de motorolievulopening (3x woordwaarde) en ruik eraan, doe dat ook bij het LHM-vat. weet je meteen het verschil.
Karton eronder en de volgende dag ruiken maar!
Olie bijvullen, bochten draaien, lampje aan, oliedruk wordt te laag omdat je toerental lager is in de bocht dan denk ik : pomp opbrengst niet goed, oliedrukvoeler kaduuk of te dunne olie
Olielekkage op karton = in het midden het carter\filterhuispakking, naar voren de versnellingsbak en aan de kant van het stuur de oliekoeler.
succes
grtz
rob





























Totaal aantal Berichten: 10299
Geregistreerd: 22-03-2005
- GS/GSA 1220 club break
- Overig Panhard 17 break
- GS/GSA X1
- ID/DS DS23H Pallas
- ID/DS ID20F break 21 5-bak
Is het oliefilter kort geleden vervangen?
Citroen!












































Totaal aantal Berichten: 25737
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
ga nou eerst maar eens pijlen.
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>








Totaal aantal Berichten: 794
Geregistreerd: 20-09-2007
- ID/DS DS23H Pallas
bogaard77 schreef:ga nou eerst maar eens pijlen.
Welke pijlen bedoel je?
En gepeild inmiddels.
Tsja, alleen het onderste puntje van de peilstok heeft nog een drup olie eraan hangen. Dat lijkt me te weinig.
Ik neem aan dat het oliepeil tot het midden moet komen van het geverfde deel van de stok?
Hoeveel liter zou ik erbij moeten gooien dan.
En nog merken olie favoriet?
Voor een gave DS ga je naar http://www.logo-shop.nl





























Totaal aantal Berichten: 10631
Geregistreerd: 21-04-2006
- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
Dat kan je een motor kosten!! Te weinig olie betekent dat die ook veel te warm (en dus dun) wordt. Als er een geverfd deel op je peilstok zit moet je bijvullen tot de bovenkant. Als je niet weet wat voor olie er nu inzit kun je de olie het beste verversen. Ik heb wel goede ervaringen met Brega-classic (van brezan). Zonder oliefilter vernieuwen (hoef je minder vaak te doen als je op LPG rijdt) gaat er zo’n 4,5 liter in. Als je de wagen nog niet zo lang hebt is het aan te raden minimaal elke 1000 km even op de peilstok te kijken.
ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.









Totaal aantal Berichten: 839
Geregistreerd: 11-02-2007
- ID/DS DS21 Pallas BVH
- ID/DS DS 23 IE Pallas BVH
je weet dus inmiddels dat je te weinig olie erin hebt zitten en dat dit vermoedelijk veroorzaakt wordt door lekkage.
Gooi dus niet 4,5 liter olie erin om die vervolgens er aan de onderkant weer uit te laten. Kijk eerst nog even, desnoods met een litertje olie waar de lekkage vandaan komt.
grtz
rob
Ik zou in dit geval (eerst peilstok schoonmaken, en dan peilen) nooit gelijk 4,5 liter erin mikken… Teveel olie is ook niet gezond voor de motor.
Ik zou er een liter inmikken, en opnieuw peilen na een tijdej. als het peil dan nog te laag is, een halve liter erbij, of nog een hele liter.
Maar ook hier werken met beleid…......
Succes!
MVG, Peter
DS 23 ie Pallas 1973 Thuis zit ik slechter….
Wat is Citroën sleutelen toch formidabel!
Als je lampie in een bocht gaat branden betekent dat A: het lampje is niet kapot en B: de oliedrukverklikker werkt.
Als je er dan achter komt dat het probleem wordt veroorzaakt omdat er tussen de 1 en 2 liter te weinig olie in het carter zit en er dus in een bocht te weinig olie wordt aangezogen omdat de olie naar één kant van het carter wordt geslingerd (natuurkunde), dan ben je een flinke stap verder.
Maar, als het lampje gaat branden tijdens het rijden, betekent het dat je oliedruk wegvalt en daar heeft zelfs een Citroen motor een gruwelijke hekel aan. Dat moet je dus echt tot een minimum zien te beperken, want het duurt niet zo gek lang of je hebt grote motorschade. De zuigers (die bussen die op en neer vliegen) kunnen nog wel even met wat minder olie, maar de krukas en bigend lagers kunnen daar helemaal slecht tegen en dat gaat echt kapot.
En het is te hopen dat je dan zelf kunt sleutelen, of een oude sok vol met 100 euro flapjes ergens hebt verstopt.
En laat ik nou net nog een leuk blokje weten te staan….
Maar ja, is een vermoedelijk DY3 blok, 1985 cc. Zou ik dan wel even reviseren, mmar goed, die basis heb ik vandaag uit een sloopneus gesleuteld….
Moor, ff on topic, te weinig olie is voor geen enkel blok goed.
MVG, Peter
DS 23 ie Pallas 1973 Thuis zit ik slechter….
Wat is Citroën sleutelen toch formidabel!