arjan_verkade schreef:
goed om te horen dat de rij eigenschappen ook goed bevallen.
de regen-eigenschappen krijgen we vast nog wel te horen, want daar was het natuurlijk ook om te doen
dan moet je toch nog een tijd wachten nu wordt het weer alleen maar beter ![]()
Moet zeggen dat het helemaal niet verkeerd staat ![]()
BMW E91 30D Touring, BMW E36 320i Cabrio
Ex BX 16v, Ex AX GTI
Totaal aantal Berichten: 1130
Geregistreerd: 20-10-2003
- CX CX 25 GTI Turbo
- C5 C5 2.0 16v exclusive break ph2
@ sans pareil, je hebt idd gelijk, in de laagste stand ziet er er zeker wel gelikt uit, maar in de rijstand ben ik er nog steeds niet echt kapot van, heb ook het idee dat je CX voor wat te hoog staat.
Toch eens een keer in het echie bekijken, fotos kunnen vaak niet de werkelijkheid overbrengen .
Zelf neig ik toch steeds meer naar het idee om toch eens op zoek te gaan naar allesio spiders.
zaterdag ga ik iig mn 14 inch gti’s ophalen bij de velgendokter en maandag nieuwe energy’s erom.
Wat is Citroën rijden toch formidabel !
Totaal aantal Berichten: 581
Geregistreerd: 29-03-2006
- ID/DS DS21H
- ID/DS ID21F
- Traction Avant 11BL
hoe kan je een mooie wagen als de CX alsnog verpesten!!
Als een kind naar zijn auto vraagt dient het niet te zeggen, papa geef mij mijn auto, maar papa geef mij mijn citroën
Totaal aantal Berichten: 6538
Geregistreerd: 10-02-2005
- CX 2000 Pallas
- DS 3 1.2 So Chic
Mwah, ben ik toch niet met je eens… Ziet er zeker in de lage stand erg gevaarlijk uit! Mijn persoonlijke smaak is meer serie 1 en daar staat dit ongetwijfeld niet onder, maar een GTi T2 is toch wel een geschikte auto voor zoiets.
“Het zijn gewoon supergoeie auto’s!”
ex: XM 2.0 Turbo CT (1999), CX 25 TGD Turbo / 25 TGi Break (1991), Saxo 1.1i (2003)
Totaal aantal Berichten: 5830
Geregistreerd: 27-07-2003
- ID/DS D-Super
ja ik vind het wel erg mooi !
ik wil wel aantekenen dat ik ze voor mooier vind staan dan achter.
achter lijkt het rubber (te) nog platter dan voor.
Totaal aantal Berichten: 28040
Geregistreerd: 21-09-2004
- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
erik wijngaarden schreef:ja ik vind het wel erg mooi !
ik wil wel aantekenen dat ik ze voor mooier vind staan dan achter.
achter lijkt het rubber (te) nog platter dan voor.
daar ben ik het ook wel mee eens.
achter ben je echt een dicht wiel gewent ![]()
maar misschient went het nog ![]()
Totaal aantal Berichten: 7246
Geregistreerd: 08-08-2004
- CX reflex ie break turbo 2
- CX 25 Gti Turbo 1.75 s2 (evoluerend)
- DS 3 Racing
Het maak iig wat los bij de mensen, dat is duidelijk.
De banden zijn Pilot Sport PS2’s 225/45ZR17’s, nu alleen nog voor, maar heb toch maar gelijk ook voor achter besteld, 154,- p. stuk
, en da’s alleen omdat ik ze liever koop bij Le Garage dan autobandenmarkt.nl waar ze nog ietsje pietsje goedkoper zijn.
Omdat de banden achter dus anders zijn zijn ze misschien ook wel nog platter dan voor, maar dat wordt dan dus gecorrigeerd zeer binnenkort. ik moet zeggen het bevalt mij dus wel goed, en met 4x PS2’s denk ik nog beter. En voor 600,- per set minder dan TRX’en (nog los van het feit dat het waarschijnlijk is dat ze langer meegaan), negeer ik wel die mensen die het niets vinden
.
“If at first the idea is not absurd, there is no hope for it.” - Albert Einstein (niet verifierbaar)
“According to Einstein’s theory of relativity, the faster you travel, the slower time passes… ergo… the faster I drive, the longer I live.”
Doneer om het forum draaiende te houden!
Vindt het in je avatar erg mooi staan
wel opvallend dat bijna elke aftermarket velg op een CX 5 spaaks is… ![]()
BMW E91 30D Touring, BMW E36 320i Cabrio
Ex BX 16v, Ex AX GTI
charlesdegaulle21 schreef:hoe kan je een mooie wagen als de CX alsnog verpesten!!
Zo is het maar nèt!
HEILIGSCHENNIS. Jammer maar helaas.
Totaal aantal Berichten: 7246
Geregistreerd: 08-08-2004
- CX reflex ie break turbo 2
- CX 25 Gti Turbo 1.75 s2 (evoluerend)
- DS 3 Racing
Haha. Wat een onzin.
De CX is een auto die zijn tijd ver vooruit was, innovatief en futuristisch. En dan zou er een of de andere gekke lijn overgestapt worden door moderne onderdelen te monteren? Voor mij een vreemde gedachte. En ik vind het er nog gaaf uitzien ook.
Ze blijven er op, nog even PS2’s achter, en nog even goed zorgen dat de ADALs geen speling hebben (daar is nl echt geen ruimte voor), nog een keertje dynamische uitbalanceren uitlijnen en dan mogelijk de Diravi een heel klein tikje bijstellen, en ik ben helemaal blij
.
“If at first the idea is not absurd, there is no hope for it.” - Albert Einstein (niet verifierbaar)
“According to Einstein’s theory of relativity, the faster you travel, the slower time passes… ergo… the faster I drive, the longer I live.”
Doneer om het forum draaiende te houden!
sans-pareil schreef:De CX is een auto die zijn tijd ver vooruit was, innovatief en futuristisch. .
Dat klopt wel, maar een van de innovaties waren de relatief kleine wielen. De CX staat met opzet op 14’’ met een stuk lager profiel dan bijvoorbeeld een DS, laat staan 2CV. Grote wielen hebben een voordeel op erg slechte wegen. Kleinere wielen leveren een lager zwaartepunt op en meer ruimte. Grote velgen zijn voor nodig voor grote schijven, maar de CX heeft remkracht zat.
Als je bij een gegeven wielomtrek optimaliseert dan kan het wel weer lonend zijn om van 14’’ naar 15’’ naar 16’’ te gaan, omdat dan de bandwang lager wordt, wat een verbetering kan geven van weggedrag (maar niet altijd van comfort
)
IIRC ligt dit bij een auto van de grootte en het gewicht van een Xsara tussen rond de 15’‘. De C4 is weer een stukkie zwaarder en heeft dus profijt van 16’‘, maar 17’’ is dus puur voor het plaatje. De oude BM5 had een optimum rond 16’‘. Velgen van 17’’ bracht hier geen verbetering meer.
Gezien de grootte en het gewicht van de CX gok ik dat deze het strakst rijdt op 16’’ (ten koste van een beetje comfort)
Ik ben er persoonlijk nog niet uit of ik het echt mooi vind, ik houd meer van een iets volleger velg op de CX.
Voor mensen die denken aan een donkere velg op een (zwarte) CX:
http://www.ronal.de/english/showroom/raeder.htm#

De R47 past op een Evasion, ik dacht dat dat compatibel was met een CX.
:
C5 2.2HDi16v Exclusive, 5-bak Gris Aluminium, 2002
in de familie
C6 2.7HDi Exclusive, Ganache, pack Lounge
Xm V6 Exclusive, ES9J4 5-bak Bleu Mauritius
CX 25GTi, 5-bak Gris Perlé
Sm 3.0, 5-bak Blanc Meije
Totaal aantal Berichten: 581
Geregistreerd: 29-03-2006
- ID/DS DS21H
- ID/DS ID21F
- Traction Avant 11BL
de CX kan haar tijd wel ver vooruit zijn en futuristisch zijn, maar dan hoef je in mijn optiek nog geen goedkope looking GSI wielen eronder zetten, leg er dan iets onder met meer stijl…...en heel wat meer spaakies…...dat zou de CX goed staan, maar deze gapende gaten vind ik egt de wagen verpesten…maarja das maar mijn mening
Als een kind naar zijn auto vraagt dient het niet te zeggen, papa geef mij mijn auto, maar papa geef mij mijn citroën
sans-pareil schreef:maar ik heb besloten dat ik het prachtig vind.
Kijk daar gaat het om.
‘t is immers jouw voiture!
Het went, de 17” staat geweldig, wel zou ikzelf dichte velgen voor de CX willen. (Misschien toch ooit replica’s vande T-velgen)
Totaal aantal Berichten: 1389
Geregistreerd: 08-01-2005
- CX 25 GTi Turbo
- CX Prestige IE 5-bak
- CX 22 RS (break)
- C5 2.0i 16v break Athena
- Xantia Break 2.0i Turbo CT
- C5 2.0i 16v Exclusive break
charlesdegaulle21 schreef:de CX kan haar tijd wel ver vooruit zijn en futuristisch zijn, maar dan hoef je in mijn optiek nog geen goedkope looking GSI wielen eronder zetten, leg er dan iets onder met meer stijl…...en heel wat meer spaakies…...dat zou de CX goed staan, maar deze gapende gaten vind ik egt de wagen verpesten…maarja das maar mijn mening
Ik vind 5 spaak velgen juist mooier staan onder de CX dan die “meer spaak velgen”
Het staat juist echt grof als je goed die blinkende remschijven ziet
Zelf ben ik van plan om ook 5 spakers op m’n serie 2 GTiT te zetten , maar dan een velg met strakke spaken ![]()
Citroën CX er is geen alternatief.
Citroën geeft je vleugels.

