Met veel plezier heb ik de afgelopen weken in mijn nieuwe Citroën BX cannes 1.4 gereden.
Wat een genot! De vering, de wegligging, allemaal super. Helaas zijn er toch een paar probleempjes waar ik wat advies bij kan gebruiken.
- Bij de aanschaf was de vering niet helemaal in orde, ben naar Duckservice in Leek (Groningen) geweest, daar hebben ze er nieuwe (voor)bollen onder gezet. Voor veert hij nu prima. De laatste dagen heb ik alleen het idee dat de vering achter steeds minder wordt; misschien iets te enthousiast geweest met drempels
Wat kan ik hier aan doen? De Auto komt wel snel omhoog na starten, met de nodige tikjes is hij toch binnen een paar tellen in de normale stand. Zouden de bollen achter aan vervanging toe zijn? suggesties voor een adresje in de buurt van Wageningen?
- De dagteller wil niet meer resetten, iemand hier ervaring mee?
- De benzinemeter doet krankzinnig. De eerste paar honderd km’s van een tank geeft hij aan dat hij vol is, dan slaat hij tijdens het rijden heen en weer van 3/4 naar vol. Als hij bijna leeg is gaat het lampje wel branden, dan tanken en het is geen probleem.. Zou mijn vlotter kapot zijn?
- De linkervoordeur maakt luide tikken bij het helemaal openzetten. Deurmechaniek beetje stuk. Is dit los te vervangen, of is een nieuwe deur
noodzakelijk?
- Van het weekeinde heeft iemand bij een inbraak mijn rechtervoordeur verbogen, ben dus sowieso op zoek naar een rechtervoordeur.
- De einddemper van de uitlaat is stuk (laatste deel pijpje is er af). Hierdoor maakt de auto zeker op de snelweg flink wat herrie. Heeft iemand nog uitlaat(delen) liggen?
- De auto trekt op de snelweg iets naar links.. Ik heb begrepen dat dit met ‘uitlijnen’ te herstellen moet zijn. Kan iemand mij vertellen of dit zelf te doen is??
Sorry voor de misschien erg uitgebreide post. Wellicht kunnen verschillende mensen op verschillende deelvragen reageren.. Moet zeggen dat ik dit een super-forum vindt!
Groetjes,
BX-climber
BX 1.4 Cannes Wit


























Totaal aantal Berichten: 7072
Geregistreerd: 21-04-2005
- BX Sport MK2
- AX GT chic
Welkom op het forum, hopelijk kan ik je al zoveel mogelijk helpen, ik zal de vragen even nummeren voor de duidelijkheid:
1) kan liggen aan de ADALS of ook de bollen, Drempels mag en kan je best enthousiast nemen. Wat zowiezo nooit verkeerd is om het even door te spoelen met verse LHM.
2) Wageningen, citroen specialist…. Citroville in borculo, renard in boven leeuwen? wie hebben we nog meer?
3) dagteller vervangen (is waarschijnlijk stuk)
4) benzine meter is niks raars, je leert er wel mee leven.
5) tikken doen ze wel vaker, oplossing durf ikk je niet te geven, is niet erg in iedergeval.
6) rechtervoordeur…. ik zal is kijken of ik nog wat heb, maar in de juiste kleur is beter, dus wat is de kleur (zowiezo foto`s!!!)
7) ik zal is kijken of ik nog een goed dempertje heb liggen..
8 ) banden, contrleer eerst de bandenspanning! dat kan ook al een hoop schelen, trilt hij niet in het stuur bij een bepaalde snelheid?
Bx, its not just a car! its a lifestyle!!!!






















Totaal aantal Berichten: 3455
Geregistreerd: 19-08-2005
- BX 16 Soupapes
- HY HY camper
- XM 2.0i 16V VSX Break
Niets meer aan toe te voegen
behalve welkom op het forum!
http://www.mechuccio.nl
Mijn auto’s: XM 2.0i 16V break VSX, HY Camper DA-11-30, BX 16Valve MKII 10-GB-RX
Ex: 7 BX, 1 XM, 1 ZX
Dankjewel voor de snelle reply!
1) Ik zal er nieuwe LHM in doen, hoe kan ik controleren of de ADALS versleten zijn?
2) Dankjewel, zal ze eens googelen
3) Kan de dagteller los uit het dashboard vervangen worden, of moet het hele dashboard dan vervangen worden?
4) jammer…
6) De auto is wit… zal vanavond even wat foto’s plaatsen
7) Zou ik heel blij mee zijn
Bandenspanning is in orde (1.8 voor en achter).. Hij trilt idd bij de 130 km/h.. tot 120 km/h is er niets aan de hand.
BX 1.4 Cannes Wit


































Totaal aantal Berichten: 15438
Geregistreerd: 17-08-2004
- 2CV Special
- BX 16 TRS
- XM 2.5 TD Pallas
Het laatste puntje; trillen is een kwestie van balanceren, scheef trekken verhelp je door een rondje uitlijnen.
In theorie zou je het zelf kunnen doen, touwtjes spannen enzovoorts… Maar gezien een rondje uitlijnen ook weer iet zo duur is en je de precisie van de hedendaagse techniek onmogelijk kunt benaderen met een touwtje, zou ik het gewoon even laten doen. (met mijn eens ga ik het zelf doen, maar ja, da’s een eend…)
Je spaart er je banden mee!!!


























Totaal aantal Berichten: 7072
Geregistreerd: 21-04-2005
- BX Sport MK2
- AX GT chic
geen probleem,
1) zet de auto is in de hoogste stand en kijk dan van 20m achter de auto naar de stand /—\ = versleten. iets scheef mag. Vaak kan je het ook wel horen dan gaat hij achter kraken etc…
3) kan los, die trommel er bovenop kan er af, staat vast wel ergens op forum beschreven.
4) achja ik let er al niet eens meer op sommige zijn wel redelijk “stabiel” andere dansen wat harder, waar het aan ligt? geen idee!
6) De auto is wit… ik heb wel witte deuren staan maar rechts voor…. ben bang van niet, maar iemand anders mischien nog wel!
7) ik zal is kijken
8 ) pomp ze maar is op naar 2,1 dat scheeld al wel wat maar het trillen duid op niet goed geballanceerde banden, dan kan het trekken ook veroorzaken.
Bx, its not just a car! its a lifestyle!!!!




























Totaal aantal Berichten: 9071
Geregistreerd: 05-04-2007
- Xantia 1.8i SX
- BX 16 TZI
- Xantia 2.0i SX Automatic
Welkom!
Dagteller resetten is af en toe inderdaad een probleem. Doe dit altijd als de auto stil staat! En verder gewoon even op allerlei manieren het knopje indrukken. De mijne moet ook op een bepaalde manier ingedrukt worden voordat die op 0 springt.
Over de ADAL’s, inderdaad zoals McDean al zei even de auto in de hoogste stand, en kijken naar de stand van de achterwielen.
Heeft Duckservice in leek wel je achterbollen gecontroleerd? Of helemaal niks aan achter gedaan? Verder inderdaad even de staat van de LHM controleren, maar mischien beter gewoon even vervangen. Kan een hoop narigheid schelen! (Ik spreek uit ervaring…)
Mijn Citroen foto’s & gespotte Citroen’s & miniaturen etc. Facebook
____________
Renault Avantime 2.0T 2003 blauw
Renault Espace 2000 TSE 1986 groen
Renault Espace 2000 GTS 1987 grijs
BX 16 TZI 1991 wit
Xantia 2.0i SX Automatic 1993 blauw
Xantia 1.8i SX 1993 blauw
Ex: Verschillende BXen (1.4, 1.6, GTi), Xantia’s (1.8, 2.0), XM 2.0i Ambiance.
“Als je wat met die bollen krijgt, nou, dan weet je het wel.”
hoi, welkom op het forum.
1). als je adals versleten zijn zie je dat idd aan de stand van de wielen, in bochten hoor je het ook kraken en bij hoogte instellen kan het ook kraken.
3).bij mij ging m’n dagteller alleen op 0 als de motor uit stond.
4). de enigste manier om bij een bx te meten hoeveel benzine er nog inzit is door te gaan tanken , tis even wennen maar daarna wil niet anders meer
en graag even foto’s posten he.
puntje 5 heb ik ook en is volgens mij die pin van de deurvanger die speling krijgt. Wat je eraan kan doen weet ik niet. Misschien een andere deurvanger of gewoon die pin vervangen? Ik zal er niet teveel naar kijken alleen als het echt heel erg wordt.
Autofan schreef:puntje 5 heb ik ook en is volgens mij die pin van de deurvanger die speling krijgt. Wat je eraan kan doen weet ik niet. Misschien een andere deurvanger of gewoon die pin vervangen? Ik zal er niet teveel naar kijken alleen als het echt heel erg wordt.
Ik heb hier ook al een keer naar gekeken omdat het bij mij ook nogal een herrie maakt,
maar volgens mij leutert het gat dat in de plaatjes aan de deur waar die pen doorheen zit gewoon uit enige oplossing is denk ik een iets grotere pin?

























Totaal aantal Berichten: 6201
Geregistreerd: 23-03-2007
- C1 1.0 Collection
- Overig Toyota Auris Hybrid Touring Sports
Ik weet een portier (in de kleur, en mét striping) voor je. Ik hou je op de hoogte.






















Totaal aantal Berichten: 3680
Geregistreerd: 24-08-2006
- C5 2.0 16v HDi Break
De tankmeter moet het gewoon goed kunnen doen, een heen en weer schietende meter hoort niet. Ik vraag me eerlijk gezegd ook af waarom er wordt gezegd dat het normaal is. Ik zou eens je vlotter vervangen voor een exemplaar uit een BX die wel een goed werkende tankmeter heeft.
Maar hoed dan ook welkom op het forum.
Eveneens ben ik tevens ook.
Als dat het ergste is dat je BX heeft, die bewegende tankmeter, da zou ik niet klagen .
En als je op LPG rijdt dan beweegt je meter sowieso zeer grappig (volledig vol als je naar rechts draait en leeg als je naar links draait ).






















Totaal aantal Berichten: 3455
Geregistreerd: 19-08-2005
- BX 16 Soupapes
- HY HY camper
- XM 2.0i 16V VSX Break
Dat ligt er aan hoe de tank geplaats is natuurlijk
Bij jou zit ie kennelijk dwars tegen de achterbank. Bij mij is de tank in de lengte geplaatst rechts in de koffer. Als ik heel hard optrek raakt mijn tank volgens de teller voller
Maar inderdaad, bij benzine hoort het niet heel veel te schommelen, iets kan altijd natuurlijk wel, maar normaal gezien moet ie toch wel redelijk stabiel blijven. Het is wel dat je 200 kilometer met een nokvolle tank rijdt vervolgens gaat ie toch wel hard omlaag en staat ie nog een hele poos onderin te wijzen dat de tank bijna leeg is voor het lampje gaat branden.
Alle BXen die ik heb gehad deden dat, en ook de ZX en de XM deden het. sterker nog, nu ik erover nadenk, zelfs de HY doet dat, maar die heeft geen reservelampje dus heb ik altijd maar een jerrycannetje met benzine bij me (en die heb ik al best vaak nodig gehad )
http://www.mechuccio.nl
Mijn auto’s: XM 2.0i 16V break VSX, HY Camper DA-11-30, BX 16Valve MKII 10-GB-RX
Ex: 7 BX, 1 XM, 1 ZX
Hij ligt ook nog tegen de rechterkant van de auto momenteel (maar de nieuwe komt wel tegen de achterbank omdat die groter is). Maar hangt er misschien van af waar je vlotter ligt? Maar is wel komisch om die meter te zien zwalpen .
Hoe de meter zich bij mij gedraagt als hij vol is? Geen idee, heb nog nooit met een volle tank benzine gereden (nog nooit helemaal vol getankt).
En ik heb ook een jerrycan bij in de BX hoor, een hele tank Benzine voor wanneer ik zonder LPG val.





















Totaal aantal Berichten: 2779
Geregistreerd: 09-03-2008
- Dyane 6
- GS/GSA Break Club
- CX Familiale ex-ambulance
De benzinemeter is idd een beetje een verhaal apart bij de BX.
Dit is hoe die van mij het doet:
- Tot ongeveer 100 km verlaat de naald de bovenste streep nog bijna niet.
- Dan gaat ie de volgende 50 a 100 km razendsnel naar beneden tot vlak voor de helft.
- Op de helft klopt ie meestal wel aardig. Bij mij meestal in de buurt van 300 km.
- Dan zakt ie de volgende 100 km weer héél snel naar de laatste streep. Van laatste streep naar brandend lampje is vervolgens nog eens 200 km.
Totaal: gemiddeld 600 km op een tank benzine. Tenzij je op twee plekken een benzinelek hebt natuurlijk… ops:
Bij helling op, flink gasgeven en/of bocht naar rechts -> hogere stand
Bij helling af, flink afremmen of bocht naar links -> lagere stand
En, inderdaad, je went er aan. Net als aan die knakkende deuren.
Ouwe meuk is leuk!
—
Exen:
Elsie, Dyane Commerciale 92-06-EL
Geeskje, GSA Special 24-GJ-LT
Liesje, GSA X1 LL-28-GD
Draakje, GSA Special GY-33-ZV
Pekeltje, GSA Pallas C-Matic GZ-63-PX
Bea, BX Deauville GF-LV-30