













































Totaal aantal Berichten: 43376
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
MonsieurGrat schreef:heeft me aan de naam van een garage (Garage Huisman) hier in Amsterdam geholpen die perfect schijnt te zijn voor het onderhoud….
Klopt, Richard Huisman is al zeker 30 jaar met CX’en en DS’sen bezig. Zijn tent ziet er van binnen niet uit, maar hij levert goed werk tegen een keurige prijs!
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste






















Totaal aantal Berichten: 3909
Geregistreerd: 26-03-2005
- CX 25 GTi Turbo 2 KdFi
- CX 2400i Prestige
eerder woonde ik daar in de buurt. hij heeft toen ook goed voor mijn dame gezorgd.
Citroen CX - magnifiek zweven !! mijn Flickr foto stream mijn CX GTi Turbo 2 KdFi draadje
ah ja, de link, die had ik nog willen toevoegen… vel te slaperig toen ik dat schreef, maar idd, voor wie Huisman zoekt erg handig
M. Grat ne supprime pas la surface, il creuse profondément en bas au-dessous de cela
k, vandaag was ik even in het centrum, dus meteen even bij Garaga Huisman langs geweest, was me onderweg op gevallen dat Collette steeds meer naar links trekt, de dokter heeft een rondje met ‘r gereden en bevestigde dit, hij heeft even een kijkje genomen en vermoed dat de ophanging rechtsachter niet helemaal in orde is. Afgesproken dat ik morgen bij Chyparse, als ik daar toch ben even een kijkje laat nemen, en darna nog even bel om te kijken of we Chyparse of Huisman de zaak laten oplossen… buiten dat kreeg ze een dikke duim omhoog, hij bevestigde dat het chassis netjes getectyleerd is en ze er al met al erg strak en goed uitzag.
Op weg naar huis even gespeeld met een Rolls-Royce Phantom drophead coupe chauffeur… hij haalde me in en in het passeren besloot hij toch een beter kijkje te willen nemen, dus we zijn een paar keer om elkaar heen gecirkeld.. zo’n roler is leuk, erg mooi, maar doe mij dan toch maar de CX, de chauffeur was duidelijk aan het twijfelen of ie wel de goeie keuze had gemaakt. bij elkaar gebleven tot ie de ring op moest… Morgen ochtend lekker bijtijds op pad, 9.30 bij Chyparse… maar goed dat ik nog een kleine reserve op de rekening heb, zal me morgen benieuwen..
M. Grat ne supprime pas la surface, il creuse profondément en bas au-dessous de cela
Mooi, vanochtend by Chyparse geweest, voorbollen vervangen voor originele tweedehands cx bollen…. ze zweeft nu weer perfect.. kosten, 5 tientjes… heb nu dus twee comfortbollen voor voor in de aanbieding….
Morgenochtend Huisman bellen om te zien of ze tijd hebben, vandaag ging het ze niet meer lukken, even de diravi en de draagarmen na laten kijken, zien of we schade kunnen vinden die het nar links trekken kan verklaren…
M. Grat ne supprime pas la surface, il creuse profondément en bas au-dessous de cela






















Totaal aantal Berichten: 3025
Geregistreerd: 22-08-2006
- BX 19 GT
- BX 16 RS
Heb niet teruggelezen, maar bij naar links trekken denk ik in eerste instantie aan afstelling van de diravi. En anders iets met de banden of uitlijning.
dat was ook mijn eerste gedachte, maar aangezien het in de afgelopen week steeds sterker lijkt te worden, vraag ik me af of de rubbers onder de rechterachter of linkervoorwiel draagarm niet gewoon verrot is. Huisman heeft gister al even vlug gekeken en dacht zo op het oog dat het rechterachterwiel iets naar binnenwijkt, wat kan duiden op een kapot draagrubber of een verrotte lager… morgen gaan we het horen….
met een beetje geluk is het idd gewoon de diravi of de uitlijning, da’s een stuk makkelijker en goedkoper te verhelpen…
M. Grat ne supprime pas la surface, il creuse profondément en bas au-dessous de cela
de draagarmen achter draaien in lagers; er zijn geen rubbers die tot een scheve wielstand kunnen leiden. Aan de andere kant heb ik nog nooit gehoord dat het niet goed sporen door problemen met de achterwielen worden veroorzaakt. Ik zou het dus voor zoeken maar dat neemt niet weg dat je achterdraagarmlagers natuurlijk ook versleten kunnen zijn.Dit is een veelvoorkomend probleem.
Het kan een klein iets wezen mijn auto werd afgekeurd voor de APK omdat er op de linker silent bus die op de stuurstang zit te veel speling op zat,was een kwestie van uitwisselen voor een nieuwe en klaar.
Mijn auto trok dus ook naar links
Ps.wel wat bijgeleerd over comfortbollen ik laat ze voor wat ze zijn en ga voor orginele
Hmm, ze heeft net twee weken d’r APK, dus daar zal het hem wel niet inzitten, ik ga er tenminste vanuit dat de heren bij Citroville de kantjes er niet vanaf lopen als het om de APK gaat…
M. Grat ne supprime pas la surface, il creuse profondément en bas au-dessous de cela
Heeft niks met de APK te maken bepaalde onderdelen kunnen spontaan stuk gaan of breken…...en inderdaad de heren van Citroville lopen inderdaad de kantjes er niet af.
idd, da’s dan ook weer zo…. hoe dan ook, morgen gaan we kijken of we het uit kunnen vinden
M. Grat ne supprime pas la surface, il creuse profondément en bas au-dessous de cela
btw, iemand een idee waar ik het beste terecht kan voor reservelampjes, Citroen dealer kan me er niet aan helpen… HAlfords heeft de vereiste types ook niet….
M. Grat ne supprime pas la surface, il creuse profondément en bas au-dessous de cela



























Totaal aantal Berichten: 8480
Geregistreerd: 19-05-2007
- CX 25 RD break, Jacqueline
- BX 1.9 TURD, de Euro
Welke specifieke lampjes zoek je dan?
het gaat speciefiek om H4 60/55W E1, grote peertjes met een soort afgeplat uitstulpsel
M. Grat ne supprime pas la surface, il creuse profondément en bas au-dessous de cela