




























Totaal aantal Berichten: 10491
Geregistreerd: 21-04-2006
- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
Ze kregen het rendement ook niet zoals gewenst.
ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.





















Totaal aantal Berichten: 2259
Geregistreerd: 28-04-2006
- CX 2400 GTi
- ID/DS DS 21 Pallas hydraulique
Dat was toch mooi geweest, een 6-cylinder luchtgekoelde boxer. 911 meets DS.
Als monteur in de 70er jaren heb ik altijd genoten van het sleutelen aan die ingewikkelde Citroens. Als er een Opeltje binnen kwam, dan vond ik dat maar niets: kan je overal zo bij.
En nu nog, sleutelen is een echt hobby voor mij en dan is het leuk als dat niet te makkelijk gaat.
Voorzitter stichting DS-TT
http://www.ds-tt.nl
Citroen Expert ( niet zelfbenoemd), chef-werkplaats in Citroen garage in jaren 70, met het benodigde diploma
Chef werkplaats SOS Noodgarage ICCCR 2016
Auto’s: GS birotor, ID 21 f break, DS cabrio 4deurs, Ami6 berline,
Peugeot Expert Alibi camper














































Totaal aantal Berichten: 43375
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Hoe moeilijker, hoe beter.
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Ik doe ongeveer alles zelf, ook aan de XM die ik had, aan de Peugeot 206 en de Jaguar? Daar mag geen andere monteur aankomen. Toen ik nog in de garage werkte was de DS net een paar jaar op de markt en ik heb er nooit een in de garage gezien. Ik werkte bij een bedrijf dat auto’s verhuurde, veel auto’s in stalling had en die waren ook in onderhoud. Opel Record en Volkswagen kevers hadden we in de verhuur en het onderhoud aan de gestalde auto’s was gevarieerd, maar de uitschieters waren een grote Fiat van 1957, een Kaiser Fraiser en een Franse Ford met een V8. Tijdens mijn periode in dat bedrijf werden ze Daf dealer en ik heb de eerste variomatic nog gepoetst.
Het sleutelen aan een Opeltje uit de jaren 50 is kleuterwerk, je kunt overal heel goed bij en technisch stelt het niet veel meer voor dan een fiets. De motor van een VW kever heb je er zo onder vandaan. Maar of het sleutelen aan een DS nou zo’n groot genoegen is? Het is een zeer interessante auto, geen tijfel, maar die motor zit erg ver naar achteren en het is er omheen erg druk. Ik heb eens gesleuteld aan een Jaguar V12, die hebben ze ook in de XJ body gehangen en hoe ze dat voor elkaar hebben gekregen is op zich wel een hele prestatie. Maar moet je de dynamo er uit halen dan heb je echt een probleem en het is denk ik nog moeilijker sleutelen dan de DS. De zescylinder echter is een eitje, iets ingewikkelder dan het Opeltje, maar wel makkelijk sleutelen.
Overigens, we hebben het over moeilijk, maar onder zo’n auto hangt een aandrijfas welke van de uitgang versnellingbak naar de ingang differentieel gaat. De staart van de bak zit ongeveer halfweg de bestuurdersstoel en de ingang differentieel zit direct achter de achterbank, dus de aandrijfas is schat ik tussen de 1.5 en de 2 meter lang. Daar zitten vier kruiskoppelingen in en halfweg een steunlager. Waarom ze dat zo hebben bedacht is mij een raadsel. Dat hulplager hangt aan twee rubber blokjes en als zo’n blokje het begeeft zou dat lager er onder vandaan vallen, met een levensgevaarlijke blokkering van de achterwielen. Om dat te voorkomen zit er een stalen lip aan met een gat, waar een bout doorheen zit van het formaat M8 maar met een kop van 22 mm zodat hij niet door het gat kan schieten.
En als dat rubber dan kapot gaat hangt het spul aan die bout te klapperen, heb ik een keer meegemaakt en het lijkt of er iemand met een luchthamer aan de onderkant van de auto bezig is. Je dacht misschien dat Fransen merkwaardige mensen zijn, de Engelsen zijn ook heel raar bezig soms.
De DS zou kunnen lopen, alles zit er weer op, aan en in, maar ik wil het goed doen en morgen is er weer een dag. Morgen ga ik de kopbouten op volgorde aanhalen, eerst 20 Nm, dan 40 Nm en vervolgens 60 Nm. Dan gaat de startmotor het spul in het rond draaien tot de olie uit de stoterassen komt, de benzine gaat via een slang naar een emmer tot het echt schoon blijft. Dan gaan we de kleppen stellen, koelvloeistof er in en dan moet mevrouw even laten horen hoe goed zij kan zingen. Dan gaan we een rondje rijden met 1500 a 2000 rpm en zij gaat weer naar haar plekje. Donderdag gaat haar hoedje weer af en gaan we de kopbouten natrekken, de klepspeling controleren, hoedje weer opzetten, stukje rijden en een afspraak maken voor de APK.
En ik hoop dat ik dan weer tijd krijg om de boel eens flink op te ruimen, het huis even optillen indien nodig, of de vijzels weghalen en kijken of het over een maand of drie nog allemaal goed staat zodat de gaten dicht kunnen. En dan alle kapotte stenen er uit en nieuwe ervoor in de plaats metselen.
Weer zo’n lang verhaal.





























Totaal aantal Berichten: 10299
Geregistreerd: 22-03-2005
- GS/GSA 1220 club break
- Overig Panhard 17 break
- GS/GSA X1
- ID/DS DS23H Pallas
- ID/DS ID20F break 21 5-bak
Je bent er maar druk mee!
Succes weer!
Citroen!
Dank je, gaat lukken. Ik ben er nu wel van overtuigd dat deze motor niet meer heeft gelopen dan de 68.000 km op de teller. Helemaal nog geen stootrandje op de cylinderwanden en geen slijtage aan de tuimelaars en assen. Ook de klepstoters hebben geen slijtagesporen, op een na die een paar kleine pitjes had.





























Totaal aantal Berichten: 10491
Geregistreerd: 21-04-2006
- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
Het is mooi om dat in ieder geval te weten!
ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.
En zij spint weer als een jong poesje, dat heb je met zo’n motortje dat nog maar net is ingelopen.
Alleen, het blijft een dame natuurlijk want toen zij lekker warm gelopen was en ik haar een stukje wilde verplaatsen sloeg zij af en wilde niet meer starten. Zo’n Valeo startmotor gaat als een razende in het rond, maar ik merkte dat ik geen vonk meer heb en dat los ik morgen wel weer op.
Vanmiddag om een uur of half vijf stond zij te spinnen en nu is het bijna kwart voor negen en ik kijk uit het raam en zie haar daar staan, nog helemaal op rijhoogte dus is zij nog helemaal niet gezakt. Dat zijn mooie dingen voor de mensen, de nieuwe voorraadbol houdt het lang vol met weinig interne lekkage.
Morgen weer verder, komt goed.













Totaal aantal Berichten: 1234
Geregistreerd: 19-08-2007
- ID/DS Dsuper5
- DS 5 Sport chic hdi160
- XM V6.24 Exclusive (serie 2 met ZPJ4 3.0)
- SM 2,7 Carb.
Gefeliciteerd, het is dus geen einde oefening geworden gelukkig.
Groeten Peter.
Kunnen we haar binnenkort bewonderen (Citromobile)?
Mooi werk weer Han. Ik hoop dat je morgen weer vonken hebt en van je fraaie dame kan gaan genieten.
Ja hoor, komt goed. Overigens staat zij nog steeds op rijhoogte en dat dus al vijf uur.
Oh en dat vonken kan niets ergs zijn, gaat gewoon lukken morgen.
Han,
Weer mooi werk.. laat er weer spinnen
Mooi he? Zij staat nu ruim zes uur in de veren en begint wat te dalen, een centimeter of twee zo te zien.