




















Totaal aantal Berichten: 2214
Geregistreerd: 17-10-2009
- CX 2000 Pallas
- Xsara 1.6 break
Zo,
vandaag even aan het voorberijden geweest voor morgen.
De drukgroepbouten bleek toch een groter probleem dan gedacht, M7 is natuurlijk een zeldzame maat en ook in CX land vrij zeldzaam gebleken en lastig aan te komen, dus het zooitje maar opgeboord naar M8 en dan kan morgen eindelijk de bak eraan. hopleijk.
Mark
CX 2000 pallas ‘78






















Totaal aantal Berichten: 3673
Geregistreerd: 24-05-2007
- CX 20 Pallas, Sable Doré - 1983
- ID/DS DS 21 Pallas, Gris Ardoise - 1966
- CX 25 TRD Turbo 2 Break, Rouge Delage, 1986
- ZX 1.4 Break Réflex, 1995
Heb je een goede centreerpen voor de prise-as Mark?
Anders wordt het een lijdensweg!
Wat mij in zekere mate intrigeert, is hoe een sluiptol opereert! ©2D
Mark,een bout M8 heeft minimaal een boor diameter nodig van 6,5 mm.Een bout van M7 heeft een buitendiameter van 7mm.Er blijft dus niet zoveel vlees over om het boutje M8 vast te zetten.Boutjes M7 zijn trouwens niet zo zeldzaam hoor!!!





















Totaal aantal Berichten: 2214
Geregistreerd: 17-10-2009
- CX 2000 Pallas
- Xsara 1.6 break
Zo,
de bak zit eraan en eigenlijk zonder problemen, het opboren naar M8 was geen probleem voorgeboord met 6,8 en voor de zekerheid de inbussen geborgd met Loctide.
De koppeling hebben we goed in het midden van de drukgroep gezet op ons timmermans oog, et Voila de bak ging er in een keer op zonder tegensputteren.
Hierna nog 2x de pullies losgehaald omdat ik eerst nog een bakbout vond en net die achter de pullies natuurlijk en hierna omdat de riemspanner er niet opging, maar verder geen noemenswaardige problemen.
O ja, wel nog ff de einddeksel van de bak opnieuw erop gezet met vloeibare pakking omdat hier wat olie aanzat, en dat kunnen we natuurlijk niet hebben.
Nu nog even hopen dat het volgende week zaterdag goed weer is dan kan ie erin.
nu nog de foto’s
Mark
CX 2000 pallas ‘78







Totaal aantal Berichten: 667
Geregistreerd: 08-09-2010
- CX 2400 GTi
- Xantia 2.0 16V Exclusive BVA
Nou Mark, dat ziet er echt goed uit!
Je zou bijna op zoek moeten gaan naar een glazen motorkap.
Spannend straks als je hem de eerste keer gaat starten…
Ex: 2CV, AX, BX, ZX, Xsara, Xantia 2.0, XM 2.0 TCT, CX 22TRS, Xantia 1.8 16V
C5: 186.000 | CX 2400 GTi: 227.000 | Xantia 2.0 16V: 200.900














































Totaal aantal Berichten: 43419
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Mooi werk hoor!
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste












































Totaal aantal Berichten: 27973
Geregistreerd: 21-09-2004
- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
Mooi blokkie hoor!
Ik wou dat het er bij mij onder de kap ook zo netjes uit zag, al mag ik ook niet eens echt klagen
Dat ziet er weer gezond uit, veel succes met de inbouw en maar weer genieten van het 4 cylinder orkest.
Zweven dat is pas leven
Citroen XM D12
Citroen CX S2 GTI Turbo VEMS





















Totaal aantal Berichten: 2214
Geregistreerd: 17-10-2009
- CX 2000 Pallas
- Xsara 1.6 break
Zo,
vandaag de laatste voorbereiding gedaan, versnellingsbak olie gekocht en erin gedaan en ff gekeken of de aandrijassen mooi in de bak passen, slangeklem op de karterontluchting gedaan en twee bouten gekocht om de klem op de uitlaat vast te zetten
Morgen ff de motortakel ophalen en dan kan ie erin en gelukkig wordt het morgen mooi weer en dat wordt dus dubbel genieten.
Nog 1 nachte slapen en met een beetje geluk loopt ie morgen weer.
Mark
CX 2000 pallas ‘78




























Totaal aantal Berichten: 9365
Geregistreerd: 25-05-2010
- CX break 2500 RD diesel 1986
- ID/DS pallas 1967
- CX Prestige 2400 1976
- CX 2200 diesel super
- CX 25IE automaat
- CX 2500 pallas diesel
Succes morgen,hoop dat het blok van mijn dame er over een jaar net zo uit ziet.
groet frank
De boer is troef
Après cette énième cx
https://www.flickr.com/photos/126190970@N08/
http://www.citroen-forum.nl/forums/viewthread/223616/
Restauratie Prestige laagdaks, er is weer vooruitgang.





















Totaal aantal Berichten: 2214
Geregistreerd: 17-10-2009
- CX 2000 Pallas
- Xsara 1.6 break






















Totaal aantal Berichten: 3673
Geregistreerd: 24-05-2007
- CX 20 Pallas, Sable Doré - 1983
- ID/DS DS 21 Pallas, Gris Ardoise - 1966
- CX 25 TRD Turbo 2 Break, Rouge Delage, 1986
- ZX 1.4 Break Réflex, 1995
Veel succes vandaag Mark, zet ‘m op!!!
Wat mij in zekere mate intrigeert, is hoe een sluiptol opereert! ©2D




























Totaal aantal Berichten: 9365
Geregistreerd: 25-05-2010
- CX break 2500 RD diesel 1986
- ID/DS pallas 1967
- CX Prestige 2400 1976
- CX 2200 diesel super
- CX 25IE automaat
- CX 2500 pallas diesel
Mark Gielen schreef:Ik heb nog een spuitbus oranje verf over
![]()
Mark
Was toch niet helemaal de juiste kleur???
Maar jou blok is in ieder geval weer mooi geworden.Hoop dat je het vandaag allemaal red,
en dat je weer kunt zweven over bergen en dalen,succes vandaag!
groet frank
De boer is troef
Après cette énième cx
https://www.flickr.com/photos/126190970@N08/
http://www.citroen-forum.nl/forums/viewthread/223616/
Restauratie Prestige laagdaks, er is weer vooruitgang.





















Totaal aantal Berichten: 2214
Geregistreerd: 17-10-2009
- CX 2000 Pallas
- Xsara 1.6 break
Het tuinhuis is leeg (nou ja leeg),
er ligt iig geen motor meer in, wel nog de oude inhoud van het blok. Het was nog ff pielen om het blok goed door de deur te krijgen met een takel, en de gisteren zo zorgvuldig met olie gevulde versnelsnellings bak is weer een stuk leger doordat het blok tijdens uit het tuinhuis halen wel erg scheef hing maar gelukkig heb ik nog een halve liter staan.
Het erin prutsen van het blok ging eigenlijk bijzonder voorspoedig, de motorsteuen stonden op de goede afstand, alleen de koppelingkabel heeft ff klem gezetenn tussen de bak en subfrane. Het verder afbouwen nam zo ongeveer de rest van de middag in beslag maar toen zat de koeling, ontsteking, carburateur en aacu er weer aan.
Nu het moment supreme zou ie wat doen ?
Eerst maar een aantal keren laten draaien zonder ontsteking zodat de olie eens goed kan worden rondgepomp, en ja hoera hij draaiede zonder nare bijgeluiden, maar wel witte rook… van uit de bobine en verdeelkap. Ik had natuurlijk beter moeten kijken hoe ik het zaakje had losgehaald, resultaat nu was een totaal verbrand onderbrekercontact. Na ff puzzelen en in de boeken neuzen het zaakje goed aangesloten en gelukkig had ik nog een ander contact liggen.
Na een tweede test zonder ontsteking deze ook maar aangesloten en niks dan een paar ploffen van onverbrande bezine in de uitlaat.
17.00 uur tijd voor eten.
Na het eten kwam mijn vader nog ff en bleek dat ik verkeerd was begonnen met tellen op de verdeelkap, ik dacht dat we de 1ste cylinder links op de kap zat bleek dit rechts te zijn.
Poging 3: er is zowaar neiging om aan te slaan, en na wat prutsen met de ontsteking stopte dit ook weer en werd de accu steeds leger en de draaisnelheid van de motor steeds langzamer en werd het langzaam donker dus tijd om in te pakken.
Al met al tot nu toe geen akkelige dingen en er goede hoopt dat ie morgen loopt.
Plan voor morgen is nu:
Aandrijfassen erin zodat we ontsteking opnieuw kunnen stellen hier moet het toch aan liggen aangezien er na een tijd starten toch wel een bezinelucht rond de auto hangt.
Accu hangt aan de oplader.
Verder heb ik nog 1 beugel over waar ik niet van weet waar die zit iemand ?? zie foto.
Hier dan de foto’s.
wie weet waar deze beugel zit?
Mark
CX 2000 pallas ‘78
Gatverpielekes, wat mooi Heel veel succes morgen Mark. Ik lees morgen avond graag of het is gelukt.
Een dag niet gezweefd, is een dag niet geleefd.
Kijk ook ‘ns op de site van de Citroën SM-club! http://www.citroensmclub.nl