Helemaal mee eens! Ik heb ook een 58er gehad en die heb ik helaas weer verkocht omdat ik niet dapper genoeg was om ermee te beginnen Heb er nu spijt van!
http://www.nuancierds.fr/INTZ champagne rouille.htm

















Totaal aantal Berichten: 1626
Geregistreerd: 16-04-2007
- C3 c3 1.0 collection zenith
- 2CV 2CV-6
- ID/DS 21 Pallas BVH
- CX 25 prestige automatic
Dat is inderdaad puur pech hebben met een hoop dingen, echter maakt het verhaal wel uitdagender. Als ik iets koop zal het toch allemaal uit elkaar gaan, even verder neuzen…
Bedankt voor de info.


Totaal aantal Berichten: 88
Geregistreerd: 31-07-2011
- ID/DS DSpécial Confort - ID19B
@SPAM
Did you talk with Toon (Langelaar)?
For sure he has something in his barn (and a little experience ).
For me, if you want to restore the usual applies about rust. All the hydraulics are available (expensive though).
Interiors can be made - For Helenca fabric I would sell a relative! Again, just more expensive than a ready mounted set from Toon (for eg).
Biggest issues I see are little trim pieces (if you would like some originality in the detail) and the motor/gear box.
Expect to do more revision than replacement than you have done with your beautiful DSpecial
If you can get a car with all the details present (perspex window!) a wing or bonnet can be found with little bit of effort (even if it looks rough) Then you just have to wonder if you want to spend more time than on your DSpecial - though what you have already learned will of course have helped you immensely and make it easier than from complete scratch.
Good luck whatever you choose!
1968 ID 19B -> 1970 DSpecial -> ?
Thank for your suggestions.
I had already found the way to Borculo. The challenge will be more complex, but the result will be greater.
In short: a little searching and it should be able. Nothing is too complex to restore
Je bent een die hard optimist JP, ik hou daar van.




Totaal aantal Berichten: 487
Geregistreerd: 04-05-2011
- (Grand) C4 Picasso 1.6vti Lumiere
- HY Type H
- ID/DS DS19 Cabriolet Usine
- 2CV 2CV6
Hi SPAM,
Bij CTA service in Zeeland (NB, bij Uden) staat een pre ‘60 DS19 onder de kap op het buitenterrein. Ik weet niet wat de status is van die auto maar hij lijkt redelijk compleet, gedeeltelijk gedemonteerd (plaatwerk vooral) en behoorlijk hard. Eerlijkheid gebiedt me te zeggen dat ik er geen uitgebreide inspectie van gemaakt heb.
Misschien een telefoontje waard.
Gr, Matthijs
de vroege ds heeft volgens mij wel gewoon bekrachtigde remmen, alleen de vroege id heeft een apart “ouderwetsch’ remsysteem. en over het rode vs. het groene systeem zou ik mij niet te druk maken. veel onderdelen kunnen echt wel van groen naar rood (ja van groen naar rood!) worden omgebouwd dmv de juiste rubbertjes. dit geldt voor veercilinders, hoogteregelaar, remmen, stuurbekrachtiging e.d. (alleen de draad voor de nippels kan wat anders zijn maar that’s it.) Het scheuren van die drukregelaar kwam omdat ze van aluminium gemaakt waren maar dat waren ze tot ergens in de jaren 60 nog. Het enige nadeel is dat die rubbers duurder zijn dan voor lhm maar het is te overzien. motorblok stuk? gebeurt bijna niet en als het toch gebeurt> traction onderdelen bieden vaak uitkomst. Het enige waar je goed naar moet kijken, zoals tukker al zei, zijn de details zoals dingen die echt uniek zijn. denk dan aan dashboard onderdelen, paneeltjes e.d. die zijn niet meer te krijgen of je moet een 2e sloper er bij kopen uit dat jaar.
ID 19 P ‘63
2cv6 club ‘87
oui, oui, la bonne vie!
Als je zo veel uren hebt besteed aan een DS welke je beter dan nieuw hebt gemaakt en je begint gewoon weer opnieuw aan een nog oudere waarvan de onderdelen moeilijker te vinden zijn, dan ben je voor mij wel een hele harde bikkel.
Ik heb er ook een ‘gedaan’ waarbij ik helemaal niets heb uitbesteed en ik ga graag weer met een nieuw project aan de gang, want ik vind dat werken aan een auto nog leuker dan het rijden er mee. Maar voor mij geen DS meer want er zijn nog zo ontzettend veel andere interessante auto’s.
Er staat op MP een heel zeldzame BMW te koop bijvoorbeeld en de klassiekers welke een restauratie behoeven zijn nu redelijk betaalbaar. Ik zou graag een XK120 OTS te pakken nemen en als ik er een kan vinden welke in het budget past doe ik het.
Zo’n auto heeft een eigen chassis en alles is er voor te koop, dus de restauratie is betrekkelijk simpel vergeleken bij een DS. Maar er zijn heel veel interessante klassiekers te vinden, dus je kunt je behoorlijk uitleven.
Niettemin: succes met de strijd JeePe.
Han,
Leuk hoor zo’n XK120! Ik heb die XK140 van ons laatst meegenomen voor een heerlijke rit over de Veluwe.. Heerlijk!
OT
Dat is toch die auto waar ik even in plaats mocht nemen Alexander? Machtig mooi, die enorme neus voor je. Hoe is het met pa?
Het is een totaal andere belevingswereld dan de DS, maar net zo mooi. De 120 is het oermodel en de oermodellen vind ik meestal het mooist, al zijn de opvolgers meeestal wel beter.
Ja, dat is dezelfde auto. nu helemaal klaar en hij rijdt prefect.
Met mijn vader gaat het goed hoor, heeft net een nieuwe knie gekregen dus kan niet in de Jag rijden. Dus dan doe ik het maar….
Moeten we er ff een automaat achter hangen Alexander voor de beste man. Lekker motortje hé?
Heerlijke motor hoor zo’n straight six! Maar een automaat inbouwen is zonde! Pa wil trouwens deze wagen verkopen…..