Beste Egbert,
Goed te horen dat ik niet de enige ben… Ik heb alleen geen draaibank. Zou ik de bout ook kunnen maken op een bankschroef? Zou je kunnen aangeven welk gereedschap ik nodig heb?





























Totaal aantal Berichten: 10631
Geregistreerd: 21-04-2006
- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
vlugt schreef:Die zien er nog goed uit maar zal ik toch vervangen. Ik heb alleen het boutje achterop naar de ratsmodee gedraaid, Engelse draad. Dat werd afslijpen. Wat m.i. zeker aan vernieuwing toe is, is de driver vork, en dan vooral de kunststof geleiders aan weerszijde die middels een boogveer worden ingeklemd. Enige uurtjes op het web zoeken heeft nog niks opgeleverd aan adressen waar ik dergelijke onderdelen van starters kan halen. Zal eens navragen of het clubmagazijn dergelijke snuisterijen bewaart…
Even ter aanvulling: in GB is schroefdraad ook gewoon rechts…
ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.
Scherp. Ik bedoelde natuurlijk linksdraaiend… Overigens zouden de Fransen veel te chauvinistisch zijn om een Engelse bout in hun ontwerpen op te nemen.
Even met het afgebroken boutje langs de dichtstbijzijnde Fabory winkel lopen, grote kans dat ze je van een vervangend exemplaar kunnen voorzien.
Niels
Hier ligt as, er kwam een vonkje bij het gas
vlugt schreef:Beste Egbert,
Goed te horen dat ik niet de enige ben… Ik heb alleen geen draaibank. Zou ik de bout ook kunnen maken op een bankschroef? Zou je kunnen aangeven welk gereedschap ik nodig heb?
Ik ben benieuwd of Fabory het heeft, op hun website kon ik het nl niet vinden. Heb nog flink lopen zoeken op internet, oa bij RS en Conrad, maar kon nergens boutjes met linkse draad vinden.
Zelf maken zonder draaibank wordt moeilijk. Een idee is om uit te gaan van een staalkabelspanner van de juiste maat, daarin zit een draadeind met linkse draad.
Voorzitter stichting DS-TT
http://www.ds-tt.nl
Citroen Expert ( niet zelfbenoemd), chef-werkplaats in Citroen garage in jaren 70, met het benodigde diploma
Chef werkplaats SOS Noodgarage ICCCR 2016
Auto’s: GS birotor, ID 21 f break, DS cabrio 4deurs, Ami6 berline,
Peugeot Expert Alibi camper














































Totaal aantal Berichten: 43461
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
vlugt schreef:... Overigens zouden de Fransen veel te chauvinistisch zijn om een Engelse bout in hun ontwerpen op te nemen.
Fout gedacht de aircocompressor van een ds en een sm zitten vast met engelse bouten en in de automaatbak van een ds en een sm komen ze ook voor
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste








Totaal aantal Berichten: 760
Geregistreerd: 10-12-2006
- Xsara Break 1.6 16V
- C5 2.0 HDiF Break Exclusive
- ID/DS DS21 Pallas BVH
- ID/DS DS 23 Break bv5
Da’s nie eerlijk: zowel de compressor (York) als de bak (Borg-Warner) zijn koopdelen, toevallig van Engelse makelij.
Daarnaast hebben we nog de ruitenwissermotor (Bosch) en de hele D-Jetronic injectie (ook Bosch).
Verder nog buitenlandse delen bekend, eigenlijk?
‘67 DS21bvh: “de nieuwe”
‘74 DS23 break, 5bak: poetsmobiel
‘05 C5 break: daghap / ‘02 Xsara 1.6 Break; voor de kids
ex ‘06 C5 2.0 HDIf exclusive break
ex ‘70 DS21ie, bvh, pallas: winterbak / rallywrak
ex ‘97 Xantia 1.9TD Break: total loss / ex ‘98 XM tct ambiance: stille zweef /
ex ‘72 DS23bvh: helaas total loss / ex ‘68 DS21bvh: sloper, ex-winterwrak / ‘00 Xantia 2.0HDi break/ ex ‘00 Xsara 1.6 Coupé
Egbert schreef:
Ik ben benieuwd of Fabory het heeft, op hun website kon ik het nl niet vinden. Heb nog flink lopen zoeken op internet, oa bij RS en Conrad, maar kon nergens boutjes met linkse draad vinden.
Zelf maken zonder draaibank wordt moeilijk. Een idee is om uit te gaan van een staalkabelspanner van de juiste maat, daarin zit een draadeind met linkse draad.
Welke maat heb je nodig ? M6 M7 M8 ?? ga ik wel even op zoek
Niels
Hier ligt as, er kwam een vonkje bij het gas
Beste Niels,
De buitendiameter van de linkse bout is 5.8 mm, lengte was ong. 15 mm. Alvast dank dat je me wilt helpen! Ik ben vanzelfsprekend erg benieuwd.
groet, Erwin
Heb het even uitgezet bij een paar leveranciers, meld me wel als ik wat heb, nergens op schap in ieder geval;)
Niels
Hier ligt as, er kwam een vonkje bij het gas
Beste hulpverleners, de motor is inmiddels gereviseerd en heb ik met succes weer in de auto geplaatst. Was erg leuk en leerzaam en nu heerlijk weer in 1 keer strak starten. Bij deze bedankt voor alle forum hulp!