Mag ik zo vrij zijn om te vragen wat twee stuurhoezen dan mogen kosten?
Remmen deed ie goed. Eerste paar keer remmen hoorde ik een schurend geluid, daarna was het weg. Hij heeft drie jaar binnen gestaan, niet buiten, dus ik denk niet dat de schijven eruit zien als de dorpels.
Als ik het goed begrijp kom je met je Xantia bij 2 heren die van de samenvoeging van hun voornamen een zeer goedlopend in citroën/peugeot gespecialiseerd bedrijf hebben gemaakt met een zware reputatie op hydrauliek gebied.
Maar waarom breng je je CX daar dan niet ook gewoon naartoe?
Beide heren kennen een CX ook op microscopisch niveau en hebben er vele in onderhoud.
Mijn eigen CX, de break, is via een kennis/vriend van één van de 2 Beneden-Leeuwense heren gelast, dus ook dat kunnen ze regelen.
Foto’s daarvan kun je hier vinden.
Ach, oude auto’s kosten nu eenmaal geld als je de aanloop naar regelmatig gebruik moet gaan nemen.
Doe die eerste diepte-investering, en doe die zo goed mogelijk, en dan heb je er daarna de eerste jaren weinig of geen nakijken aan.
Je moet nagaan dat, zeker aangezien je de auto al bezit, je het hebt over een totaalbedrag aan investering dat nog maar de helft (of zelfs minder)is van wat een C5 eigenaar per jaar afschrijft…






















Totaal aantal Berichten: 3025
Geregistreerd: 22-08-2006
- BX 19 GT
- BX 16 RS
Freek1971 schreef:Die stuurhoezen is vreemd ja. Het ontroesten van die schijven gaat nog wel: er moeten er vier, en die hebben allemaal twee kanten. “er af remmen” lukt in veel gevallen niet goed, bijvoorbeeld omdat je een dikke roestrand overhoudt.
Ja maar voor die prijs heb je (bijna) 4 nieuwe remschijven…
Maar iig, ik zou ‘t gewoon doen. Laat je CX ook nog door een andere specialist bekijken, bijv. die waarop 2Black doelt, en als ‘ie dan voor 1500 APK- en rijwaardig is, heb je een hele goede deal Reken op nog zo’n 1000 euro aan zaken die in de loop van het jaar tevoorschijn komen als er weer mee gereden wordt, en als je ‘t echt goed wil doen, laat ‘m dan een volledige antiroestbehandeling geven zodra ‘t laswerk gedaan is. Ik zou iig ook de distributie laten doen; voor zover ik weet gaat zo’n riem een jaar of 5 mee, ongeacht ‘t aantal kilometers. Koppeling kan ook een kwestie van een nieuwe kabel en stellen zijn, en weer even moeten wennen aan beweging.
Volgens mij kun je dan voor relatief weinig genieten van een vrij zeldzame zwarte TRS
CitrofielTD schreef:Een vraag die me s’nachts wakker houdt: Mijn cx heeft geen rechter spiegel. Was dat in die tijd nog een optie?
Durf ‘t niet met zekerheid te zeggen, maar volgens mij was die op NL-CX’en vanaf TRS-niveau standaard, op iig Franse CX-en niet, maar dat kan ik mis hebben. Zo houdt ‘t mij wakker hoe ‘t nou zit met die zijknipperlichtjes op de voorspatborden
CitrofielTD schreef:
Een vraag die me s’nachts wakker houdt: Mijn cx heeft geen rechter spiegel. Was dat in die tijd nog een optie?
Durf ‘t niet met zekerheid te zeggen, maar volgens mij was die op NL-CX’en vanaf TRS-niveau standaard, op iig Franse CX-en niet, maar dat kan ik mis hebben. Zo houdt ‘t mij wakker hoe ‘t nou zit met die zijknipperlichtjes op de voorspatborden
Ik heb hier een autokampioen uit 1985 met een test van de toen nieuwe Cx TRS. De auto op de foto’s heeft geen rechter buitenspiegel en geen zijknipperlichtjes op de voorspatborden! In het lijstje standaarduitrusting staat er achter buitenspiegel rechts ook een nee trouwens. Blijkt dus in ieder geval op vroege Cx TRS’en niet standaard te zijn.


















Totaal aantal Berichten: 1745
Geregistreerd: 18-09-2004
- C1 Ambiance
- CX Gti
Op mijn GTi van 1982 was het ook niet standaard, heb alleen een linker.
docitro schreef:CitrofielTD schreef:
Een vraag die me s’nachts wakker houdt: Mijn cx heeft geen rechter spiegel. Was dat in die tijd nog een optie?
Durf ‘t niet met zekerheid te zeggen, maar volgens mij was die op NL-CX’en vanaf TRS-niveau standaard, op iig Franse CX-en niet, maar dat kan ik mis hebben. Zo houdt ‘t mij wakker hoe ‘t nou zit met die zijknipperlichtjes op de voorspatbordenIk heb hier een autokampioen uit 1985 met een test van de toen nieuwe Cx TRS. De auto op de foto’s heeft geen rechter buitenspiegel en geen zijknipperlichtjes op de voorspatborden! In het lijstje standaarduitrusting staat er achter buitenspiegel rechts ook een nee trouwens. Blijkt dus in ieder geval op vroege Cx TRS’en niet standaard te zijn.
Ernst http://members.ziggo.nl/ernst23/
“Toen puntje bij paaltje kwam werd de speer uitgevonden…”
Oh ja, koesteren trouwens die cx van je! Zo’n TRS is best een interessante uitvoering. Toch redelijk luxe en snel in combinatie met een relatief gunstig kostenplaatje denk ik. Zelfs zeer zuinig in vergelijking met mijn zuipschuit Gti automaat.
waar woon je?
ik ken hier in Groningen twee lassers die voor rond de 25 euro per uur zeer redelijk lassen.
dan kan je voor die 520 euro meer preventief lassen of voor minder hetzelfde…
succes ermee!!
ex CX ambulance Heuliez, XM Service break Ambiance, C15D Grand Volume, diverse BX, 2CV, Peugeots en R4, Xsara 2.0 HDi break en Berlingo “kruiwagen”
Momenteel Volvo V70 en een Punto
Gisteren avond nog even wezen kijken. Goede autokenner meegenomen.
Hij heeft er een stukje ingereden, terwijl ik in het weiland stond toe te kijken.
Over de dijk zag ik twee helder lampen met daaronder de stadlichten op me afkomen. Die lijnen, zo geweldig. Toen wist ik het, wat ie ook zegt ,we gaan hem fixen. Hij is van mij!
PS Zijn commentaar (S80 rijder: solide bak, korte koppeling fixen)
Als je gaat shoppen,heb je voor 200 euro rondom nieuwe schijven en blokken (exclusief montage)
Ik denk dat remmen gangbaar maken bij die 200 euro inzit.
Wat word er met stuurhoezen bedoeld?,de stuurhuishoezen of de hoezen van de fusees?.
Ik zou wat specialisten afbellen,ik vind het pittige prijzen.
Gr Raymond
Het was een cx of niks
Gisteren de auto naar Ewan gebracht die hem gaat lassen. Hij gaat van voor naar achter ieder gaatje fixen (geen gatenkaas kofferbak), slechte reparaties ongedaan maken, en de onderkant behandelen met een anti roest. Daarbij worden beide dorpels vervangen door nieuwe.
Ook pakken we samen de apk punten aan.
- Door de rit van 60 kilometer (heerlijk) zijn de remschijven roestvrij.
- De hoezen van de stuurinrichting moeten worden vervangen. Deze zitten ver weg achter de motor en zijn moeilijk bereikbaar. Duidelijk zichtbaar dat ze aan het zweten zijn. Ewan heeft deze nog nooit vervangen en ik ook niet. Heeft iemand ervaring hiermee?
- Fuseekogel rechtsvoor schijnt een eitje te zijn.
Ewan, is dat een garaasj in Eindhoven die ik moet kennen?
It’s nice to be important but it is more important to be nice.
http://www.explosionsandboobs.com/
Doneer, zo blijven we braaien!




Totaal aantal Berichten: 448
Geregistreerd: 01-06-2006
- CX break 2500 diesel
- AX 11 E S6
Wel een schitterend verhaal hoor, dit! Die auto gaat weer leven! En je ziet maar wat gewoon lekker rijden met jezelf maar ook met de auto doet…
Corrosion sympa!








Totaal aantal Berichten: 794
Geregistreerd: 12-05-2006
- CX Athéna
- 2CV AZ
- CX Réflex Break
- SM 2.7 carb BVM, airco leder tints, Sable Métallisee
- C5 C5 3.0V6 Exclusive BVA
Stuurhoezen vervangen is best te doen, natuurlijk is het een gepruts maar al met al viel het mij wel mee.
Belangrijk is dat je de hoes eerst binnestebuiten keert, de stuurkogel loshaalt (helmaal eruit maakt het nog makkelijker) vervolgens de hoes erover heen schuiven.
Vervolgens moet je de hoes weer omklappen, en als laatste de hoes aan de binnenzijde over het stuurhuis schuiven. klem erover heen en klaar istie weer….
Hoe staat het overigens met het laswerk??
Zou De Hulk ook Citroën gereden hebben?
Thanks voor de werkbeschrijving. Kan ik deze hoezen gewoon bij de automaterialen zaak halen? Mijn garagist had het over schaarste? Is het voor alle cx’en dezelfde hoes?
Het laswerk gaat gestaag. Er zijn twee dorpels besteld. We concludeerden dat het sneller en beter zou zijn om de oude dorpels geheel weg te zagen en een nieuwe te plaatsen. Daarnaast is het einde van het werk aan de langsliggers in zicht. Een klein gaatje van drie centimer werd uiteindelijk 30 (!) centimeter voordat er betrouwbaar materiaal was aangeboord. Voor wat ik gezien heb levert Evan netjes werk.
Daarnaast is de achterbumper eraf en vonden daar gelukkig geen gaten die er niet af fabriek al in zaten.
In het einde van de langsligger vonden we trouwens vlijtig werk van muizen, van keutels tot bladeren.
Kost dat grapje van die dorpels vervangen denk je? Die van mij mag ook 2 nieuwe dorpels eigenlijk
Hoezen kun je zo bij cx-basis.de bestellen.
It’s nice to be important but it is more important to be nice.
http://www.explosionsandboobs.com/
Doneer, zo blijven we braaien!