











































Totaal aantal Berichten: 27973
Geregistreerd: 21-09-2004
- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
Naar je profiel gaan en dan kiezen voor Edit Avatar, dan kan je een kleine foto uploaden















Totaal aantal Berichten: 1481
Geregistreerd: 31-10-2007
- CX 2500 diesel
- GS/GSA GS break club
Beste mensen het is een c-matic, deze dingen rijden duur! Ik heb zelf een simpele LPG verdamper installatie in mijn c-matic carb. In de stad ben ik blij als ik 1 liter op 5 km op LPG, op de snelweg, niet harder dan 110/120, bijna 5000 toeren, kan je met een c-matic net 1 op 7 halen. In andere woorden, de LPG installatie heb je sneller terug verdient en op benzine loopt je compleet op leeg met een c-matic. Mijn maandelijkse brandstof kosten zijn gelijk met de cx op LPG in vergelijking met de GSA die ik ervoor had op benzine, ik rij rond de 20000km per jaar.
Dus als je een cx c-matic als dagelijkse auto wil gebruiken heb je gewoon LPG nodige of je moet de economie in het Midden-Oosten willen spekken.
Bestuur Citroen Contract, organisatie 100 jaar Citroen eiland van Maurik en ICCCR 2016, nu een GS 1220 club break, ex CX 2500 diesel 1984, CX2400 special break c-matic 1980, GSA 1.3 special 1984, BX 1.9 diesel 1991, BX 1.4 1990, DS 23 Pallas, 1973












































Totaal aantal Berichten: 27973
Geregistreerd: 21-09-2004
- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
Ik verwacht wel dat een injectie wat zuiniger is dan een carb, maar zuinig zal het nooit worden





















Totaal aantal Berichten: 2259
Geregistreerd: 28-04-2006
- CX 2400 GTi
- ID/DS DS 21 Pallas hydraulique
dennisvandalen schreef:Een andere overweging is dat deze motoren gewoon heel goed rijden op LPG en ik denk dat ik het milieu er ook een plezier mee doe…
Waar en waar.








Totaal aantal Berichten: 755
Geregistreerd: 09-07-2004
- ID/DS DS20H
- CX 25 Tri automaat serie 1
- Dyane 6
fluidphreak schreef:Ree schreef:fluidphreak schreef:Inderdaad, zeker niet de vulnippel in het rechterachterscherm laten hakken, dat is echt doodzonde.
Hoezo dat? In het achterscherm kom je er lekker makkelijk bij en dat LPG systeem overleeft de auto wel. Mocht de auto nog eens in het bezit komen van een originaliteitsfreak, dan kan hij het gat gewoon weer dichtknetteren en overspuiten. Die vulnippel moet je dus gewoon doen waar je het zelf het makkelijkst vindt
Nee, die vuldop moet je laten plaatsen waar het niet spuuglelijk is. En dat betekent dus niet in het rechterachterscherm.
Zo’n lelijke plastic dop buitenop je auto, dat past alleen op een Toyota.
Vuldop kan gewoon achter de benzineklep,zie je er helemaal niks van en zit ie gelijk waar hij eigenlijk hoort. Naast de benzine vulmond dus.
troenen heden: Citroën CX 25 tri break autom 1984 (LPG/Benz); Citroën Dyane 6 1980; DS20H 1974
troenen verleden: Citroën BX 1.4e 1985; Citroën GSA club C-Matic 1981 (LPG/Benz); Citroën XM 2.1td break automaat 1996; Citroën CX 25 i.e.pallas automaat 1984; Citroën CX 25 GTi automaat 1987 Citroën C15 militair familiale 1.8D 1997 (96 volgens RDW )
past dat? zou voor mij de meest acceptabele optie zijn, gewoon achter het kleppie van de benzina!
Nou heren (ik gok dat er tot nu toe alleen heren hebben gereageerd?) mijn eerste aanrijdinkje heb ik al op mijn lat staan. God!@#$%^&*( grrrr…. Zat niet op te letten en remde net te laat voor een V70. Die had niks, mijn bumper krom. Jeez wat een zwaar kreng zeg, die buig je niet effe gauw weer recht! Keek onder de klep om te zien of er nog meer schade was, zo niet te zien maar de klep ging nooit meer dicht! Uiteindelijk het grilletje eraf en toen ging ie wel dicht. Nu blijkt dat met het verbuigen en ik vermoed ook met het naar achter schuiven van de bumper het grilletje net te hoog zit en de klep net niet meer in het slotje kan… Dus dat wordt terug vouwen. Of is een andere bumper misschien een betere optie? Heeft iemand toevallig nog een goeie serie I voorbumper compleet? Natuurlijk een beetje knappe voor weinig? ops: Hoor weer graag van jullie!!!
Briljant forum dit zeg… leuker dan twitteren!
Dennis
Dennis van Dalen
CX 2400 Pallas E.I. C-Matic 1978
Ami6 break 1966
ex Mehari 1976














































Totaal aantal Berichten: 43413
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70n
Als ik dit zo hoor lijkt het mij eerder dat het hele front een tik gehad heeft. Dat is helaas ook wel vrij zwak bij een cx en krom als je er naar kijkt….
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Ziet het niet naar uit. alles binnen zit nog keurig recht. We zullen zien wat er loos is, mijn inschatting is een kromme bumper en misschien kromme bumpersteunen. Met de trekbank komen we wel weer een end. gelukkig mag ik hobbyen bij een vriend van me die een autoschadeherstelbedrijf heeft in Naarden en misschien nog wel een grotere citrodebiel is als ik… Goedhart Autoschade… zegt het voort! (beetje reclame mag toch wel?)... Ben meer gefrustreerd om het feit dat ik na een week al een schuiver maak getverderrie… Maar ja, zou ik dezelfde knoedel met de Ami hebben gehad dan was ie plat geweest aan de voorkant! Dus we mogen nog niet klagen. Maar ik hou me aanbevolen voor die bumper. Ben net gister of eergister lid geworden van de CX Club, wellicht hebben zij nog wat in het magazijn…
Greetz! Dennis
Dennis van Dalen
CX 2400 Pallas E.I. C-Matic 1978
Ami6 break 1966
ex Mehari 1976






















Totaal aantal Berichten: 3673
Geregistreerd: 24-05-2007
- CX 20 Pallas, Sable Doré - 1983
- ID/DS DS 21 Pallas, Gris Ardoise - 1966
- CX 25 TRD Turbo 2 Break, Rouge Delage, 1986
- ZX 1.4 Break Réflex, 1995
dennisvandalen schreef:Nou heren (ik gok dat er tot nu toe alleen heren hebben gereageerd?)
Eeeh, niet helemaal, maar maakt niet uit hoor.
Lullig van die schade, hoop dat het meevalt en weer recht getrokken kan worden!
Wat mij in zekere mate intrigeert, is hoe een sluiptol opereert! ©2D












































Totaal aantal Berichten: 25715
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Whaaaaa Dennis G heeft mn SM gespoten!! goede gast!!
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>












































Totaal aantal Berichten: 25715
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
oja en met je ami had je optijd stil getsaan….
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
een blauwe SM? Ongeveer een jaar of anderhalf geleden? heb m zien groeien! En je hebt toch een groene DS? Dat rode Amietje die er toen stond dat was de mijne… we kennen elkaar… grappig!
Dennis
Dennis van Dalen
CX 2400 Pallas E.I. C-Matic 1978
Ami6 break 1966
ex Mehari 1976
Oeps!!! mademoiselle La Leo, Je m’excuse mille fois! Ik ook met mn grote waffel… Nice voitures overigens…
Dennis van Dalen
CX 2400 Pallas E.I. C-Matic 1978
Ami6 break 1966
ex Mehari 1976












































Totaal aantal Berichten: 25715
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
yep. die! leuk!
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>






















Totaal aantal Berichten: 3673
Geregistreerd: 24-05-2007
- CX 20 Pallas, Sable Doré - 1983
- ID/DS DS 21 Pallas, Gris Ardoise - 1966
- CX 25 TRD Turbo 2 Break, Rouge Delage, 1986
- ZX 1.4 Break Réflex, 1995
Haha geeft niet hoor.
Dank voor het compliment! Het merendeel uit het lijstje is alleen helaas om uiteenlopende reden niet weg-waardig momenteel. Ben teveel tijd kwijt aan het werken aan andermans wagens hahaha!
Wat mij in zekere mate intrigeert, is hoe een sluiptol opereert! ©2D