Wordt de compressie niet ook mede bepaald door de vorm van de cilinderkop?
Of zeg ik nou iets doms?












































Totaal aantal Berichten: 25737
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
Nee dat klopt. Maar de dome is gelijk.
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
Nou misschien kan je dan met iemand van kop ruilen…
Want misschien is het wel een beetje zonde om een injectiekop te mollen…
Ik weet niet of die veel in omloop zijn?
‘73 is waarschijnlijk een 23IE?












































Totaal aantal Berichten: 27985
Geregistreerd: 21-09-2004
- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
Vanaf modeljaar 73 (aug/sept 72) was de 23 leverbaar. Zowel als carb en injectie (DX4 en DX5). Volgens mij beide tot einde productie leverbaar geweest.
De DX2 was toen nog te vinden in de DSuper5.
H@ns schreef:zonde om een injectiekop te mollen…
Injectie koppen zijn inderdaad veel zeldzamer dan carb koppen.
Als je de kop er op laat zitten, dan zou ik voor de ombouw gaan.
Als de kop er toch af gaat, kan je proberen hem te ruilen bij het club magazijn. Daar werd mij gisteren gesuggereerd dat ze dat misschien kunnen doen.( Wel zelf verifiëren hoor) Magazijn heeft heel wat carb koppen liggen.
Voorzitter stichting DS-TT
http://www.ds-tt.nl
Citroen Expert ( niet zelfbenoemd), chef-werkplaats in Citroen garage in jaren 70, met het benodigde diploma
Chef werkplaats SOS Noodgarage ICCCR 2016
Auto’s: GS birotor, ID 21 f break, DS cabrio 4deurs, Ami6 berline,
Peugeot Expert Alibi camper
ik heb de zelfde ombouw gedaan, en ook de mechanische pomp op het injectie blok gemaakt,,, stelt niet voor, het is enkel het gat doorboren op het al aangegoten stuk, zelfs de gaten voor de 2 bouten zijn al aanwezig inclusief draad. vlak onder het gat waar de pomp as doorheen gaat, moet je nog een gaatje boren voor de terugloop van de olie die door het bovenste gat “sputtert”
ik heb het bovenste gat geboort en daarna met een gaten zaag vergroot, zodat de pomp as er door past..
ik heb voor de kop een gewone carb kop gebruikt..
Omdat het injectieblok nog maar 20.000km heeft gelopen is dit de reden om deze om te bouwen naar een carbarateurblok. ( het komt in een auto met een carbarateurblok)
Nu lees ik de reactie’s ( mijn dank hiervoor) volgens mij moet ik dan nog wel e.e.a. doen om het goed voor elkaar te krijgen.
Is het niet eenvoudiger om een oud, bijvoorbeeld dx2, onderblok te kopen en de krukas etc. over te zetten?
Volgens mij is dat toch een sneller alternatief?
Een kop heb ik al kunnen aanschaffen, lees ruilen tegen de injectiekop.
Gr.
Joris
Mocht dit een praktische oplossing zijn dan zoek ik nog een dx2 onderblok, mag dus een probleemblok zijn omdat ik toch alles over zet.

















Totaal aantal Berichten: 1626
Geregistreerd: 16-04-2007
- C3 c3 1.0 collection zenith
- 2CV 2CV-6
- ID/DS 21 Pallas BVH
- CX 25 prestige automatic
Waarom liever een carburateur? Betrouwbaarheid?
Omdat ik een carburateur auto heb en een goed injectieblok. Ik zie het niet zitten om mijn mechanische auto om
te bouwen naar een hydrauliek auto.












































Totaal aantal Berichten: 27985
Geregistreerd: 21-09-2004
- CX 25 GTi Turbo 2
- ID/DS 23 IE Pallas Mécanique
- C5 3.0 V6 HDi Exclusive
Injectie blok kan gewoon aan een mechanische 5 bak.
Dus het is het injectie systeem overzetten.
Heeft iemand dit wel eens andersom aangepakt ? Dus bijvoorbeeld een constant vacuum carburateur gebruiken in combinatie met een injectie inlaatspruitstuk ? Niet dat joris dit nu moet gaan doen.. maar is dit mogelijk ? Of is de kromming van het inlaatspruitstuk hiervoor niet geschikt ?


























Totaal aantal Berichten: 7618
Geregistreerd: 03-04-2006
- C35 RD
- C3 1.4 Exclusive
joris van straaten schreef:Omdat ik een carburateur auto heb en een goed injectieblok. Ik zie het niet zitten om mijn mechanische auto om
te bouwen naar een hydrauliek auto.
Injectie staat volledig los van mechanische of hydraulische versnellingsbakbediening. Je haalt hier dingen door elkaar.












































Totaal aantal Berichten: 25737
Geregistreerd: 31-07-2003
- Ami 6
- SM 2.7 i.e.
joris van straaten schreef:Omdat het injectieblok nog maar 20.000km heeft gelopen is dit de reden om deze om te bouwen naar een carbarateurblok. ( het komt in een auto met een carbarateurblok)
Nu lees ik de reactie’s ( mijn dank hiervoor) volgens mij moet ik dan nog wel e.e.a. doen om het goed voor elkaar te krijgen.
Is het niet eenvoudiger om een oud, bijvoorbeeld dx2, onderblok te kopen en de krukas etc. over te zetten?
Volgens mij is dat toch een sneller alternatief?
Een kop heb ik al kunnen aanschaffen, lees ruilen tegen de injectiekop.
Gr.
JorisMocht dit een praktische oplossing zijn dan zoek ik nog een dx2 onderblok, mag dus een probleemblok zijn omdat ik toch alles over zet.
Het injectie onderblok met je nieuwe carbu kop past zondermeer op de mechanische bak. Is een simpel klusje. GAAN zou ikzeggen!
Zelfbenoemd Citroën Specialist!
Main Entry: bo·gart
Pronunciation: ‘bO-“gärt
Function: verb
1 : BULLY, INTIMIDATE.
2 : to use or consume without sharing. <don’t bogart that joint, pass it over>
maxcitro schreef:Heeft iemand dit wel eens andersom aangepakt ? Dus bijvoorbeeld een constant vacuum carburateur gebruiken in combinatie met een injectie inlaatspruitstuk ? Niet dat joris dit nu moet gaan doen.. maar is dit mogelijk ? Of is de kromming van het inlaatspruitstuk hiervoor niet geschikt ?
Ik denk dat het niet helemaal is wat je bedoelt, maar ik heb wel één keer een carburateur op het inlaatspruitstuk van een injectie aangesloten.
De motor kreeg ik niet aan de praat, en om de fout in de injectie te bevestigen dan wel uit te sluiten heb ik met een luchtslang de carburateur van een ID verbonden.
We waren wel met z’n drieën om de boel vast te houden, details weet ik niet meer want het is erg lang geleden.
Motor liep! Dus in theorie zou het kunnen als je de gasklep van het injectiespruitstuk open zet danwel weghaalt.
En er moet natuurlijk wel ruimte zijn onder de motorkap.
De kromming van de inlaatbuizen is volgens mij niet het probleem, de lengte zou wel invloed kunnen hebben op de koppel/vermogenscurve.
Waarom zou je kiezen voor een constant vacuüm carburateur? (just asking…)





























Totaal aantal Berichten: 10631
Geregistreerd: 21-04-2006
- Overig Mercedes CLA 250 shooting brake
Die worden meestal op een verticale flens gezet.
ex 2cv 15pk, 11BL 1938, dspecial 1973, ds pallas 23 IE bvh 1973, gs, austin princess 2300, cx 2400 break, bx 19 d, cx 2500 trd, xm 2.0 16v, mgb, mgc, Suzuki vitara, ds 21 ie pallas 1971, saxo 1.1i, sm 2.7 ie, xantia 2.0 16v, C5 3.0V6 exclusive, C4 1.6HDI, C4 1.6 16v.