Totaal aantal Berichten: 7658
Geregistreerd: 03-04-2006
- C35 RD
- C3 1.4 Exclusive
Ik moet een grotere waterpomptang. Bedankt, ik ga het proberen.
Totaal aantal Berichten: 7658
Geregistreerd: 03-04-2006
- C35 RD
- C3 1.4 Exclusive
Ja, op deze manier werkt het. Weer wat gedaan en geleerd. De klem over de twee flenzen was nog wat gedoe - en waar heb ik die tube met dunne uitlaat pasta? Nou ja, het zit weer, als het niet helemaal dicht zit is dat nu iets eenvoudiger op te lossen. Binnenkort een proefrit. En woensdag terug naar de garage voor de afstelling van de motor. Daarna zou alles weer als vanouds moeten zijn en klaar voor lange ritten.
Totaal aantal Berichten: 7658
Geregistreerd: 03-04-2006
- C35 RD
- C3 1.4 Exclusive
Het busje mocht weer mee op vakantie. Door de koudestart-kabel handmatig te spannen is de motorloop bij koude start nu min of meer acceptabel. Het roken beperkt zich na drie keer een busje injectorreiniger in de tank nu tot een heel korte periode na de start. Dat moet het dan maar zijn. Eenmaal onderweg rookt de auto niet en hangt weer mooi aan het gas.
De nieuwe radiateur heeft als prettig bij-effect dat de temperatuur nu minder oploopt op lange hellingen, de meter blijft mooi op ongeveer 90 graden hangen. Op andere momenten zakt de meter iets, maar niet te veel, de temperatuur blijft eigenlijk best mooi constant.
Minder mooi was dat onderweg de gaskabel op het uitlaatspruitstuk was gezakt. Na een wandeling bleek de binnenkabel in de buitenkabel te zijn gesmolten en was gasgeven dus onmogelijk. Ik had een reserve exemplaar, een door de ANWB in het verleden gebricoleerde nood-kabel. Die er weer opgelegd en daarmee de rest van de vakantie probleemloos gereden. Bij Onderdelenschop24.com een nieuwe besteld, die lijkt gewoon nog leverbaar.
Laatste vakantieklusje op de camping was een kromgebogen voorbumper recht trekken. Krom geraakt doordat ik de bus liet rollen terwijl de remdruk nog niet op peil was. Stom. De bumperhoek zat gevaarlijk dicht bij de voorband, dus ik moest wel iets bedenken. Een stuk hout, een hamer en een buurtman op de camping die ervaring had met plaatwerk en de boel was weer recht. Toen bleek bij nadere inspectie dat de linkerbumperhoek nauwelijks vast zat aan de carosserie, de versteviging in het spatbord was blijkbaar in het verleden een keer gesneuveld. Er zat nu een dun plaatje gelijmd over een gat. Dat is nu mijn eerstvolgende klusje: een iets steviger plaatje in het spatbord monteren en daar de bumper op vastzetten.
Totaal aantal Berichten: 7658
Geregistreerd: 03-04-2006
- C35 RD
- C3 1.4 Exclusive
Het busje rookt ontzettend bij koude start. Ik vermoed een niet goed werkende gloei bougie. Dat mag de garage bekijken bij de APK.
Vanaf nu is het busje wegenbelasting vrij. Dat vandaag gevierd met een nieuw dakluik.
Raar: het gaspedaal gaat stroef terwijl het scharnierpunt best wat speling heeft. Ik kan niet zien waar het nou vastloopt. Een klodder vet is nog niet de oplossing. Flik wat siliconen olie in de gaskabel ook niet. Doet wat afbreuk aan het rijplezier, dat moet beter voordat we voor de vakantie naar Wales vertrekken.
Totaal aantal Berichten: 43794
Geregistreerd: 26-02-2005
- Overig Jaguar 3.4 litre saloon
- Overig Someca SOM 20D
- Overig Volvo C70 Summum
- Overig Saab 96 V4
Gaat de hevel op de dieselpomp wel licht?
Ik ben niet arrogant. Ik ben de beste.
gediplomeerd Citroën Specialist!
Doneer, zo blijven we draaien!
disclaimer: al mijn adviezen komen voort uit opleidingen en professionele werkervaring. Let op, gebruik van mijn tips, trucs en adviezen geschiedt op eigen risico en autotechnische kennis is een vereiste
Totaal aantal Berichten: 7658
Geregistreerd: 03-04-2006
- C35 RD
- C3 1.4 Exclusive
Ja, de kabel gesmeerd en ik kan onder de motorkap vlak bij het gaspedaal de kabel met weinig kracht en soepel tot de aanslag trekken. Dat was overigens ooit wel anders - maar dat was een versleten kabel die begon te rafelen. Die is allang vervangen.

