Citroen nieuws per model
- Citroen (Grand) C4 Picasso (16)
- Citroen 2CV (38)
- Citroen Adverteerders (2)
- Citroen Ami (7)
- Citroen Autosport (27)
- Citroen AX (7)
- Citroen Axel (4)
- Citroen Berlingo (11)
- Citroen Bevriende organisaties (3)
- Citroen BX (10)
- Citroen C-Elysée (2)
- Citroen C-Zero (9)
- Citroen C1 (5)
- Citroen C2 (3)
- Citroen C3 (18)
- Citroen C3 Picasso (5)
- Citroen C3 Pluriel (6)
- Citroen C35 (2)
- Citroen C4 (1928-1932) (1)
- Citroen C4 (2004-heden) (33)
- Citroen C5 (21)
- Citroen C6 (1928-1932) (3)
- Citroen C6 (2005-2012) (8)
- Citroen Citroën-organisatie (1)
- Citroen Concept Cars (32)
- Citroen CX (40)
- Citroen DS 3 (35)
- Citroen DS 4 (11)
- Citroen DS 5 (14)
- Citroen DS 7 (4)
- Citroen DS-nieuws (5)
- Citroen Dyane (2)
- Citroen Evasion (2)
- Citroen Evenementen (351)
- Citroen Forum (58)
- Citroen Garages (14)
- Citroen GS/GSA (10)
- Citroen HY (2)
- Citroen ID/DS (40)
- Citroen Jumper (2)
- Citroen Jumpy (16)
- Citroen Nederlandse clubs (1)
- Citroen Overig (272)
- Citroen Panhard (2)
- Citroen Saxo (1)
- Citroen SM (16)
- Citroen Traction Avant (14)
- Citroen Visa (8)
- Citroen Xantia (6)
- Citroen XM (11)
- Citroen Xsara (2)
- Citroen Xsara Picasso (1)
Rijtest Citroën C3 III: Zonnetje in het B-segment

Eind juni toonde Citroën de eerste foto’s en technische details van de nieuwe Citroën C3. Zo op het oog een frisse verschijning in het wat saaie B-segment. De neus is geboetseerd in de huidige stijl van Citroën en de Airbumps zijn nu minder prominent aanwezig. Gaat de nieuwe C3 het verschil maken in deze klasse?
Aan het begin van de zomer trok Citroën het laken af van de nieuwe C3. Bij de introductie rept Citroën over tal van nieuwe innovatieve technieken aan boord van het nieuwe kleintje. Meest opvallende nieuwigheid is wel de Connected Cam. Deze maakt het mogelijk om filmpjes en foto’s te delen. En uiteraard zijn er tal van mogelijkheden om je eigen C3 te creëren.
Vorige week kregen we de kans om een ommetje te maken met deze vrolijke verschijning. Met de navigatie op ‘kronkelwegen’ vertrokken Wouter Jansen en ik vanuit Amsterdam naar Den Haag. We kregen van Anne Lobbes een ‘Almond Green’ C3 mee. Volgens Wouter is deze kleur op verzoek van Linda Jackson (CEO van Citroën) in het assortiment opgenomen. De kleur doet denken aan het groen van de aloude Morris Minor. Onze test-C3 is uitgerust met een panoramadak. Dat levert een lekker licht interieur op.
Het voordeel van de kronkelwegen is dat we de C3 ook op veercomfort kunnen testen. Het nieuwe kleintje van Citroën neemt de hobbels zeer comfortabel. Ook op andere slechte wegdekken geeft de C3 geen krimp. Het weggedrag doet een beetje denken aan vroeger, toen auto’s nog niet zo straf geveerd en gedempt werden. En dat zonder dat de C3 extreem overhelt.
Bij het wat verder doortrekken in de versnellingen valt een gezellige brom van de driecilinder te horen. De 110 pk van het PureTech-motorblok hebben weinig moeite nodig om de C3 vlot voorwaarts te laten versnellen. Op constante snelheid is het interieur mooi stil. We horen geen windgeruis of geluid afkomstig van de banden.
Tijdens de herfstvakantie reed ik afwisselend in een Kia Rio en een Opel Corsa. Beide huurauto’s hadden een wat stugge vering en het interieur oog niet bepaald gezellig. Ze voldeden prima tijdens de vakantietripjes in een zonnig oord. Van de C3 word je vrolijk, zelfs op een grijzige dag als afgelopen 1 december.
Je kunt op dit artikel reageren in dit topic.
tekst: XMTurboCT; foto’s: XMTurboCT