Nieuw in 2015: De Citroën C4


Nieuw in 2015: De Citroën C4

Kenners weten het: de C4 is een fijne, comfortabele alleskunner. Toch is de wat anonieme middenklasser in Nederland nooit een verkoopknaller geworden. Voor particuliere rijders die voor de gebruikte auto gaat, is het aanbod op dit moment best lekker en voor kopers van nieuwe auto's biedt Citroën komend jaar een vernieuwde C4 aan!

De Citroën C4 is gelanceerd in 2010 en inmiddels zijn er al meer dan 450 duizend exemplaren van de band gerold in het Franse Mulhouse. De tweede generatie Citroën C4 krijgt een kleine facelift met een nieuwe lichtsignatuur, praktische technologieën en nieuwe motoren.

Om maar eens met de deur in huis te vallen: dankzij nieuwe lichtunits met LED-verlichting aan de voorzijde en 3D LED achterlichten (DS 3, C4 Picasso, anyone?) oogt de C4 een stuk scherper. In het interieur zien we nieuwe bekledingen en een strakker dashboard met een centraal geplaatst nieuw 7” touchscreen. Voor sommigen een gimmick, voor anderen na gewenning een onmisbaar stukje gemak: de introductie van Keyless Entry & Start voor toegang en starten, én een nieuw 7” touchscreen waarop alle  media- en navigatiefuncties zijn samengebracht. Verder zijn er rijhulpsystemen zoals Hill Start Assist, Intelligent Traction Control en SAM dodehoekdetectie. De Citroën Connect Box zorgt onder andere voor noodoproepen en Citroën Assistance met lokalisatiefunctie. Via internet heeft de klant toegang tot het Virtueel Onderhoudsboekje en EcoDriving.

Bepaalde facetten van de C4 zijn altijd nog toonaangevend in het segment. Het comfort dat nog steeds uitzonderlijk kan worden genoemd: onregelmatigheden in het wegdek worden gefilterd zonder dat dit ten koste gaat van het rijcomfort. Het comfort in de auto neemt verder toe met een bijzonder aangename akoestiek, comfortabele stoelen, een voorstoel met massagestand en een groot panoramisch glazen dak dat elektrisch kan worden verduisterd. De Citroën C4 is ruim, dankzij de wielbasis van 2,61 m, een in delen neerklapbare achterbank en een grote bagageruimte van 408 liter.

Op motorisch gebied is er ook nieuws. De driecilinder PureTech en viercilinder BlueHDi’s kenden we al, door diverse inspanningen is het verbruik en de CO2-uitstoot van deze Euro6-motoren nóg verder verminderd. Zo is de uitstoot van de PureTech 110 in combinatie met een handbak slechts 110 gram CO2 per kilometer. De PureTech 130 kenden we al met handgeschakelde zesbak en dit bleek een zeer fijne aandrijflijn te vormen. Nu komt deze motor er ook in combinatie met een op tal van vlakken vernieuwde volautomatische zesbak, die bij het Japanse Aisin betrokken wordt. Ook deze motor/bakvariant produceert in de C4 slechts 110 gram CO2 per kilometer! Goed nieuws voor de bijtellinggelastigden: beide varianten komen in 2015 in aanmerking voor 20% fiscale bijtelling.

En de diesels? Ook al willen de Parijzenaars zelf binnen nu en een paar jaar niets meer weten van deze mooi smeuiige zelfontbranders, in de C4 worden vooralsnog de BlueHDi 100 (met vijfbak handgeschakeld) en BlueHDi 120 (met handgeschakelde zesbak) geleverd. Dankzij Start/Stop en het toevoegen van AdBlue respectievelijk 86 en 93 gram CO2 per kilometer, dus ook in 2015 20% bijtelling.

Al met al een paar mooie updates dunkt ons, we hopen dan ook van harte dat Citroën deze vernieuwde C4 scherp in de markt kan zetten en in zijn nadagen nog wat meer présence krijgt op ‘s Neerlandsch Weegen!

Reageren op dit nieuws kun je hier.

Persbericht en foto’s: Citroën Nederland, redactie: 2d

© Citroën-Forum 2003 - 2025 | adverteren
Facebook